Ухвала від 21.11.2017 по справі 286/2832/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Кулініч Я.В.

Суддя-доповідач:Іваненко Т.В.

УХВАЛА

іменем України

"21" листопада 2017 р. Справа № 286/2832/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Іваненко Т.В.

суддів: Кузьменко Л.В.

Франовської К.С.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "18" вересня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, третя особа ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії ,

ВСТАНОВИВ:

В серпні 2017 року ОСОБА_3 звернувся до Овруцького районного суду Житомирської області з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, в якому просив визнати дії відповідача відносно припинення наданої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг неправомірними та скасувати рішення про припинення наданої йому субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг

Позов обґрунтовано тим, що 10.10.2016 року відповідачем йому призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року. Проте в серпні 2017 року отримали повідомлення від ТОВ «Житомиргаззбут» про припинення газопостачання та погашення простроченої заборгованості в сумі 11083,8 грн у зв'язку з припиненням субсидії. Позивач вказує, що подаючи заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрат він надавав достовірні дані про особу, про свої доходи та майновий стан, нічого не приховуючи.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 18.09.2017 року позов ОСОБА_3 задоволено.

Визнано дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області щодо припинення наданої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг неправомірними.

Скасовано рішення про припинення надання ОСОБА_3 субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг від 10.08.2017 року.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позову.

В судове засідання позивач, представник відповідача та третя особа не з'явилися. Про час, дату та місце судового засідання повідомлені належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.

Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження у відповідності до приписів п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, прийшла до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Суд встановив, що ОСОБА_3 26.08.2016 року звернувся до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії за адресою смт. Першотравневе, вул. Дзержинського, 9.

До заяви позивачем було надано декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, довідка про склад сім'ї.

10.10.2016 року відповідачем було призначено позивачу субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період з жовтня місяця 2016 року по квітень місяць 2017 року включно щомісячно, про що свідчить повідомлення про надання субсидії №014524.

10.08.2017 року Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняло рішення про припинення надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яким припинено надання субсидії ОСОБА_3, посилаючись на п. 6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке затверджено постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 (субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти (крім студентів денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках) маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі).

Повідомлення про донарахування/зняття субсидії №014524 від 24.07.2017 року свідчать, що з особових рахунків позивача зроблено зняття субсидії, з підстав помилкового призначення.

В серпні 2017 року мати позивача ОСОБА_4 отримала повідомлення від ТОВ «Житомиргаззбут» про припинення газопостачання та погашення простроченої заборгованості в сумі 11083,80 грн.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затверджене постановою КМУ №848 від 21.10.1995 року (далі Положення) право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом; утримання житла; управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Згідно п. 6 Положення субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти (крім студентів денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках), маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі.

Відповідно до п. 13 Положення для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Пунктом 20 Положення визначено підстави припинення надання раніше призначеної субсидії, зокрема, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, у тому числі про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, або не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Пунктом 3 Положення встановлено, що призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Як вище зазначено до заяви про призначення субсидії позивачем додано довідку про склад сім'ї, видану виконавчим комітетом Першотравневою селищною радою від 10.08.2016 року № 2051, згідно якої до складу сім'ї позивача входить одна особа ОСОБА_3 Також в документах зазначено і дату народження позивача (а.с.17).

Тож, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що подаючи заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати позивач надав достовірні дані про особу, про свої доходи та майновий стан.

В свою чергу контроль за належністю документів при призначенні субсидії покладено на УПСЗН Овруцької РДА. В матеріалах справи міститься пояснювальна записка працівника відділу допомоги та субсидій УПСЗН, з якої видно, що у зв'язку з великим навантаженням на роботі працівник не додивися, що позивач неповнолітня особа, яка не має права на призначення субсидії.

Отже помилку в призначенні субсидії допущено саме з вини відповідача, тож позивач не має нести відповідальність, а тому рішення про припинення надання ОСОБА_3 субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг від 10.08.2017 року підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області залишити без задоволення, постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "18" вересня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Т.В. Іваненко

судді: Л.В. Кузьменко

К.С. Франовська