Ухвала від 17.11.2017 по справі 817/992/17

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Зозуля Д.П.

Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.

УХВАЛА

"17" листопада 2017 р. Справа № 817/992/17

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Охрімчук І.Г., розглянувши апеляційну скаргу Управління Держпраці у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "11" жовтня 2017 р. у справі за позовом Управління Держпраці у Рівненській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про застосування заходів реагування ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 11.10.2017р. позов задоволено частково. Застосовано до відповідача заходи реагування шляхом часткового зупинення експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки 2 класу АЗС).

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач звернувся до суду зі скаргою, в якій посилаючись на порушення норм процесуального та матеріального права, просить рішення змінити, застосувавши до відповідача заходи реагування шляхом повного зупинення експлуатації об'єкта підвищеної небезпеки 2 класу (АЗС) та виконання робіт.

Відповідно до ч.2 ст.186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З матеріалів справи вбачається, що постанова Житомирського окружного адміністративного суду ухвалена 11.10.2016 року.

Судом встановлено, що копію оскарженого рішення позивач отримав 21.10.2017 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.сп. 73). Отже, строк для оскарження судового рішення закінчився 31.10.2017 року відповідно до приписів ч.2 ст. 186 КАС України. Апеляційну скаргу відповідачем подано 03.11.2017р., що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду першої інстанції (а.сп.74), тобто, з пропуском встановленого законом строку на оскарження судового рішення.

В апеляційній скарзі відсутні посилання на поважні причини пропуску строку звернення до суду, а також не надано доказів на їх підтвердження. Клопотання про поновлення пропущеного строку відповідачем не заявлено в установленому законом порядку.

За таких підстав, у відповідності до ч.4 ст.189 КАС України, особі, яка подала апеляційну скаргу слід надати 30-денний термін з моменту отримання копії цієї ухвали для подання заяви про поновлення строку звернення до суду та доказів поважності причин такого пропуску.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. ст.189, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Рівненській області залишити без руху.

Надати Управлінню Держпраці у Рівненській області 30-денний строк з моменту отримання цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити Управлінню Держпраці у Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, суддею буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя І.Г. Охрімчук