Справа № 476/920/17
Провадження № 1-кс/476/150/2017
22.11.2017 року слідчий суддя Єланецького районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого СВ Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , іншого власника майна ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Єланець клопотання старшого слідчого СВ Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 про арешт майна в межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2017 року за № 12017150220000373, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України
20.11.2017 року до провадження Єланецького районного суду Миколаївської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Єланецького відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області ОСОБА_5 , про арешт майна в межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2017 року за № 12017150220000373, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Своє клопотання слідчий мотивує тим, що 17.11.2017 року в ході відпрацювання території Єланецького району в лісосмузі біля с. Велика Солона працівниками Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області виявлено факт незаконної порубки дерев породи «Дуб» в кількості 8 штук.
17.11.2017 року слідчим відділенням Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУ НП в Миколаївській області за даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017150220000373, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
В ході досудового розслідування кримінального провадження 17.11.2017 року в період часу з 11 год. 45 хв. по 13 год. 50 хв. було проведено огляд бензопили марки «Zomax GL 4500M», цепки до бензопили, шини до бензопили, чохла на шину, металевої викрутки, ємкості 4 літрів з мастилом, ємкості 5 літрів з бензином, металевої пластини, які належать ОСОБА_4 , і передано на зберігання до камери зберігання речових доказів Єланецького ВП ГУ НП в Миколаївській області за адресою: смт. Єланець, вул. Аграрна, 14 та 346 колод дерева породи "Дуб", які передано на відповідальне зберігання сільському голові Вознесенської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області ОСОБА_6 , з метою встановлення важливих обставин кримінального провадження та забезпечення їх збереження.
Враховуючи вищевикладене, а також з метою запобігання можливості знищення слідів та засобів вчинення кримінальних правопорушень, подальшого їх дослідження в ході проведення досудового розслідування, слідчий просив накласти арешт на предмети належні ОСОБА_4 , а саме : бензопилу марки «Zomax GL 4500M», частини стовбура (колоди) дерева породи «Дуб» загальна кількість яких складає 346 шт., цепку до бензопили, шину до бензопили, чохол для шини, ємкість 4 літри з мастилом, ємкість 5 літрів з бензином, металеву пластинку, які вилучені згідно протоколу огляду місця події від 17.11.2017 року.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, з підстав вказаних в клопотанні, просив його задовольнити.
Інший власник майна ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти накладення арешту на вищевказане майно.
Вислухавши слідчого, іншого власника майна, дослідивши матеріали клопотання, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя приходить до слідуючого.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
В судовому засіданні стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що вищевказане майно є речовими доказами у відповідності до критеріїв, визначених ст. 98 КПК України, та могло зберегти на собі сліди кримінального правопорушення, а також містити інші відомості, які можуть бути використані по даному кримінальному провадженню та можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Крім того, з метою запобігання можливості знищення слідів та засобів вчинення кримінальних правопорушень та для всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування є необхідність їх подальшого дослідження в ході проведення досудового розслідування.
Враховуючи вищевикладене, клопотання старшого слідчого СВ Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,
Клопотання старшого слідчого СВ Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 про арешт майна в межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2017 року за № 12017150220000373, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, задовольнити.
Накласти арешт на предмети належні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 , а саме: бензопилу марки «Zomax GL 4500M», частини стовбура (колоди) дерева породи «Дуб» загальна кількість яких складає 346 шт., цепку до бензопили, шину до бензопили, чохол для шини, ємкість 4 літри з мастилом, ємкість 5 літрів з бензином, металеву пластинку, які вилучені згідно протоколу огляду місця події від 17.11.2017 року.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим та може бути скасована в порядку ст. 174 КПК за клопотанням власника/ володільця майна.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Миколаївської області протягом п'яти днів з моменту проголошення ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1