Ухвала від 17.11.2017 по справі 642/5741/17

17.11.2017

Справа № 642/574117

Провадження № 2-а/642/525/17

УХВАЛА

17 листопада 2017 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Скляренко С.О., розглянувши позов ОСОБА_1 до Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про відшкодування шкоди, -

встановив :

До суду звернулася ОСОБА_1 з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь 5753,00 грн. несплаченої пенсії в період з 01.09.2015 по 01.10.2017 шляхом порушення відповідачем її права, що гарантовано ч. 3 ст. 46 Конституції України.

Суд, вивчивши матеріали поданого позову, вважає його таким, що підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Відповідно до статті 4 КАС України, з якої слідує, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу.

У відповідності до ст. ст.. 104, 105 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка вважає, що її права порушено, має право звернутися до суду з адміністративним позовом, який повинен відповідати вимогам ст.106 КАС України, при цьому сплатити судовий збір.

В адміністративному позові повинно бути зазначено:

- ім'я позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

- ім'я /найменування/ відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

- зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- перелік документів та інших матеріалів, що додаються;

- у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення експертизи; про витребування доказів, про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до суду.

Частиною 2 ст. 106 КАС визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Згідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Разом з тим, позивач викладає свої позовні вимоги, посилаючись на ч.1 ст. 4, ч. 1, п.8 ч. 2 ст. 16 ЦК України, проте посилання на дані норми є помилковими з наступних підстав.

Відповідно до пунктів 1, 7, 9 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до частини 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (п.4 ч.1 ст.18 КАС України).

Відповідно до цього спорифізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг розглядаються в порядку адміністративного судочинства.

Дана позовна заява не відповідає також і вимогам ст.. 108 КАС України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп., в той же час до позову не додано платіжний документ про оплату судового збору. Посилання позивача на п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» у даному випадку не може бути застосоване, оскільки в позові фактично йде мова про перерахунок та виплату невірно обчисленої пенсії.

Таким чином, позивачу слід конкретизувати зміст позовних вимог, визначитися які вимоги позивач вважає такими, що підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, та відповідно викласти зміст позовних вимог з урахуванням положень ч.ч. 4, 5 ст. 105, 106 КАС України, сплативши судовий збір у відповідності до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст.. 108 КАС України.

В силу ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.108 КАС України, суд -

ухвалив :

Позов ОСОБА_1 до Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про відшкодування шкоди - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків - два дні з моменту отримання копії ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданими до нього документами.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Харкова протягом 5 днів з дня отримання копії ували.

Суддя С.О.Скляренко