04.10.2017
Справа 431/3817/17
Провадження 3/431/410/17
04 жовтня 2017 року Суддя Старобільського районного суду Луганської області Озеров В.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДФС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 374 від 28 липня 2017 року, 28 липня 2017 року о 19 годині 40 хвилин ОСОБА_1 за адресою: Луганська область, Старобільський район, с. Лиман, вул. Дибко, 5, здійснювала реалізацію паливно-мастильних речовин, а саме дизельного пального, з метою отримання прибутку без державної реєстрації як суб'єкта господарської діяльності.
В суді ОСОБА_1 пояснила, що дійсно 28 липня 2017 року здійснила реалізацію паливно-мастильних речовин, але це було одноразово, систематичної реалізації не здійснювала.
Дослідивши матеріали адміністративного провадження, суд дійшов наступних висновків.
При розгляді справ про притягнення до адміністративної відповідальності, встановленню підлягає наявність в діях осіб, які притягуються до відповідальності, складу адміністративного правопорушення, зокрема ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП адміністративним правопорушенням є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності, а господарська діяльність полягає у будь-якій діяльності особи, спрямованої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах. При цьому лише коли є безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності, яка є регулярною, постійною та суттєвою, а об'єктивна сторона даного адміністративного правопорушення полягає лише у наявності прямого умислу.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 провадить господарську діяльність без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або одержання ліцензії.
Згідно частин 1, 2 ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність, при цьому господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва підприємцями.
Згідно ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Таким чином, істотною ознакою адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, є не тільки факт надання послуг за винагороду, а систематичний характер таких дій, що і становить суть господарської діяльності.
Суддя вважає, що протокол про адміністративне правопорушення № 374 від 28 липня 2017 року, та додані до нього матеріали, не містять даних про те, що ОСОБА_1 здійснювала регулярну, постійну та суттєву діяльність. Так, із протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів вбачається, що це одиничний факт.
Таким чином, ОСОБА_1 не є особою, яка здійснює господарську діяльність, а відтак суд не вбачає в її діях складу правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищевикладеного, враховуючи матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, оскільки відсутні докази систематичної діяльності ОСОБА_1 реалізації дизельного пального за винагороду, її діяльність не є господарською, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 164, ст. 245, п. 1 ст. 247, ст. 280, 283, п. 3 ч. 1 ст. 284, ст. ст. 287-289 КУпАП,
постановив:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Озеров В.О.