Справа № 419/3351/17
Провадження № 3/419/1694/2017
16 листопада 2017 року суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Іванова О. М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Луганській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, громадянки України, не працюючої, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,-
До Новоайдарського районного суду Луганської області з УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Луганській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП ОСОБА_1 на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № 514 від 28.09.2017 року.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 514 від 28.09.2017 року, вбачається, що 28.09.2017 р. об 11-00 год. ОСОБА_1 у приміщенні магазину за адресою: Луганська область, Станично-Луганський район, с. Старий Айдар, вул. Айдарська, буд. 70А, здійснювала торгівлю підакцизними товарами, без держаної реєстрації як фізична особа підприємець та не будучи оформленою як найманий працівник, чим порушила ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про реєстрацію юридичних осіб та ФОП» № 755-ІV від 15.03.2003 року (зі змани та доповненнями).
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу щодо ОСОБА_1 на дооформлення, оскільки адміністративна справа не підсудна Новоайдарському районному суду Луганської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, у тому числі, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що місцем вчинення правопорушення є с. Старий Айдар, Станично-Луганського району, Луганської області, місцем мешкання порушника зазначено с. Старий Айдар, Станично-Луганського району, Луганської області, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 згідно ст. 276 КУпАП не підсудна Новоайдарському районному суду Луганської області.
Відповідно до роз'яснень, наданих в п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи вищенаведене, з метою всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставини справи, вважаю необхідно направити даний адміністративний матеріал на дооформлення для вирішення питання про направлення адміністративного протоколу за підсудністю.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя -
Повернути УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Луганській області адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП на підставі протоколу про адміністративне правопорушення № 514 від 28.09.2017 року для вирішення питання про направлення матеріалу за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Іванова