07 листопада 2017 рокум. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Завгородня І.М., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2, в інтересах якої діє ОСОБА_3, на рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 24 травня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 18 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6 про стягнення грошових коштів, витребування майна із чужого незаконного володіння, -
Відповідно до п. 6 розд. ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
Касаційна скарга подана належною особою з дотриманням строку касаційного оскарження, оформлена відповідно до вимог ст. 326 ЦПК України.
Викладені в касаційній скарзі доводи потребують перевірки із витребуванням матеріалів справи.
За таких обставин касаційне провадження у зазначеній справі слід відкрити.
Крім того, особа, яка подала касаційну скаргу, просить зупинити виконання рішення суду першої інстанції в частині позовних вимог витребування майна з чужого незаконного володіння до закінчення касаційного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 328 ЦПК України за наявності клопотання особи, яка подала скаргу, суддя-доповідач у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду.
Оскільки наведені в касаційній скарзі доводи дають підстави для висновку про необхідність зупинення виконання рішення суду першої інстанції в частині позовних вимог витребування майна з чужого незаконного володіння до закінчення касаційного провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. 327, 328 ЦПК України,
Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6 про стягнення грошових коштів, витребування майна із чужого незаконного володіння, за касаційною скаргою ОСОБА_2, в інтересах якої діє ОСОБА_3, на рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 24 травня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 18 жовтня 2017 року.
Витребувати зазначену справу (№664/3560/15-ц) з Цюрупинського районного суду Херсонської області.
Надіслати копії касаційної скарги особам, які беруть участь у справі, й установити їм строк для подачі заперечень на касаційну скаргу протягом місяця з дня отримання ухвали.
Зупинити виконання рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 24 травня 2016 року в частині позовних вимог витребування майна з чужого незаконного володіння до закінчення касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ І.М. Завгородня