Ухвала від 14.11.2017 по справі 130/2176/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 130/2176/17

Головуючий у 1-й інстанції: Вернік В.М.

Суддя-доповідач: Залімський І. Г.

14 листопада 2017 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Залімського І. Г.

суддів: Смілянця Е. С. Сушка О.О. ,

секретар судового засідання: Гіюк Д.М.

за участі:

позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: Свистун О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Жмеринської міської ради Вінницької області на ухвалу Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 04 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Управління державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці Вінницької області звернулося до Жмеринського міськрайонного суду із заявою про зміну способу і порядку виконання постанови Жмеринського міськрайонного суду від 25.07.2016 року у справі №130/1241/16-а.

Відповідно до ухвали Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 04 жовтня 2017 року задоволено заяву управління державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці Вінницької області про зміну способу і порядку виконання судового рішення .

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду І інстанції та прийняти нову ухвалу, якою відмовити в задоволенні заяви.

Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав у повному обсязі, просив вимоги, що в ній викладені, задовольнити.

Представник позивача заперечив проти задоволення апеляційної скарги.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що постановою Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 25.07.2016 року позов ОСОБА_2 до Жмеринської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - задоволено; визнано протиправним та скасовано розпорядження першого заступника Жмеринської міської ради Вінницької області №56-рк від 24.05.2016 року про звільнення ОСОБА_2; поновлено ОСОБА_2 на посаді керуючого справами виконавчого комітету Жмеринської міської ради Вінницької області з 24 травня 2016 року; стягнуто з Жмеринської міської ради Вінницької області на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 25 травня 2016 року по 25 липня 2016 року у сумі 5819,06 грн..; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Жмеринської міської ради на користь держави (банк ГУДК у Вінницькій області, м.Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31211206700006 Код ЄДРПОУ 37755173, одержувач УДКСУ у Жмеринському районі та м. Жмеринка 22030001) судовий збір в розмірі 1102,40 грн.; допущено рішення суду в частині поновлення на посаді у відносинах публічної служби до негайного виконання; допущено рішення суду в частині присудження виплати заробітної плати у відносинах публічної служби у межах суми стягнення за один місяць у розмірі 2909,53 грн. до негайного виконання.

Вказана постанова суду набрала законної сили 14.09.2016 року.

За вказаним судовим рішенням було видано виконавчий лист про стягнення з Жмеринської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань на користь держави судового збору в сумі 1102,40 грн. та у відповідності до ст.15 Закону України "Про виконавче провадження", ч.3 ст. 258 КАС України вказаний виконавчий лист було направлено до відділу ДВС Жмеринського міськрайонного управління юстиції.

Постановою державного виконавця Жмеринського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області 14.04.2017 року було відкрито виконавче провадження №53779947.

Постановою начальника Жмеринського МРВ ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області від 12.05.2017 року постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження про стягнення на користь держави судового збору в сумі 1102,00 грн. скасовано з підстав того, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів відповідно до ч.2 ст.6 Закону України "Про виконавче провадження", виконавчий лист було повернуто до суду без виконання.

Виконавчий лист про стягнення з Жмеринської міської ради судового збору в сумі 1102,00 грн. неодноразово направлявся до Управління Державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м. Жмеринці для виконання, однак щоразу був повернутий без виконання, оскільки боржник не обслуговується в управлінні та відкритих рахунків не має.

З урахуванням викладених обставин, управління Державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці звернулося до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення суду в якій просило стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень виконавчого комітету Жмеринської міської ради Вінницької області на користь держави, оскільки виконавчий комітет має відкриті рахунки в управлінні державної казначейської служби та обслуговується, а Жмеринська міська рада рахунків в управлінні державної казначейської служби немає та не обслуговується в управлінні.

Суд першої інстанції погодився із вказаними доводами управління Державної казначейської служби України у Жмеринському районі та м.Жмеринці та змінив спосіб і порядок виконання постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 25.07.2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Жмеринської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в частині стягнення судового збору на користь держави, стягнувши за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Виконавчого комітету Жмеринської міської ради (код ЄДРПОУ 34227893) на користь держави (банк ГУДК у Вінницькій області, м.Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31211206700006 Код ЄДРПОУ 37755173, одержувач УДКСУ у Жмеринському районі та м.Жмеринка 22030001) судовий збір в розмірі 1102,40 грн.

Колегія суддів погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує викладене нижче.

Відповідно до змісту ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Відповідно до ч.1,2 ст.11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Згідно ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск; затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання.

Відповідно до ч.2,3,5 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури. Очолює виконавчий комітет міської ради міський голова.

Отже, виконавчі комітети є виконавчими органами відповідних рад, що створюються ними для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами, є підконтрольними і підзвітними відповідним радам.

Встановлено, що виконавчий комітет Жмеринської міської ради є головним розпорядником коштів Жмеринської міської ради, зокрема з питань забезпечення діяльності її апарату, стосовно публічної служби у якому й вирішувався адміністративний спір, за наслідком якого судом визначено розподіл судових витрат; виконавчий комітет Жмеринської міської ради обслуговується в Управлінні державної казначейської служби у Жмеринському районі та м.Жмеринці Вінницької області, має відповідні відкриті рахунки, яких Жмеринська міська рада не має за особливостями діяльності органів місцевого самоврядування; виконавчий комітет є виконавчим органом міської ради, підзвітний та підконтрольний їй.

Зважаючи на вказані обставини, а також принцип обов'язкового виконання судових рішень, колегія суддів вважає доцільною зміну способу і порядку виконання постанови Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 25.07.2016 року.

Посилання відповідача на те, що при задоволенні заяви про зміну та встановлення способу виконання по суті відбувається заміна боржника, суд не враховує. Так, позивачем вимог до виконавчого комітету Жмеринської міської ради заявлено не було і судом при розгляді позову відповідно до ст.52 КАС України було визначено, що за даним позовом відповідачем має бути саме Жмеринська міська рада Вінницької області, а не її виконавчий комітет, судове рішення у встановленому законом порядку набуло чинності і не підлягає ревізуванню на стадії розгляду питань, пов'язаних із його виконанням.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 199 та статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу Жмеринської міської ради Вінницької області залишити без задоволення, а ухвалу Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 04 жовтня 2017 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 21 листопада 2017 року.

Головуючий Залімський І. Г.

Судді Смілянець Е. С. Сушко О.О.