16 листопада 2017 року справа № 808/953/17
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Юрко І.В., перевіривши на відповідність нормам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року у справі № 808/953/17 за позовом Приватного підприємства «Наукове Промислово-комерційне обєднання «ТАТА» до Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії,-
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу.
Суд вважає, що зазначена апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач отримав копію постанови суду першої інстанції 01.08.2017, що підтверджується відповідним повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 216).
Апеляційна скарга подана відповідачем 06.11.2017, що підтверджується відбитком штампу суду першої інстанції на першому аркуші апеляційної скарги (а.с.231).
Таким чином апеляційна скарга подана після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач подав суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку звернення до суду. В обгрунтування клопотання зазначається, що апелянт звертався з апеляційною скаргою на постанову суду в межах строку, встановленого частиною другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, проте судом апеляційної інстанції зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з ненаданням суду оформленого належним чином документа про повноваження особи, яка подала апеляційну скаргу, а також документа про сплату судового збору, а згодом повернута у зв'язку з не усуненням зазначених недоліків апеляційної скарги.
Також відповідач зазначив, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку встановленому законом.
Суд вважає, що зазначене клопотання задоволенню не підлягає, оскільки поважними підставами для поновлення строку апеляційного оскарження є об'єктивно не переборні та такі, що не залежать від волевиявлення особи, обставини. У статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України визначено події, з яких починає обчислюватися строк на апеляційне оскарження рішення суду. Вказана норма не пов'язує початок обчислення такого строку з датою сплати судового збору за подання апеляційної скарги або датою повернення судом первинної апеляційної скарги.
Обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів для сплати судового збору з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не є поважною підставою для поновлення строку апеляційного оскарження.
Інших підстав поновлення строку апеляційного оскарження апелянтом не зазначено та в матеріалах справи докази на підтвердження таких підстав відсутні.
Відповідно до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -
Відмовити Запорізькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області в задоволенні клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження за вказаними в клопотанні підставами.
Апеляційну скаргу Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року у справі №808/953/17 залишити без руху.
Відповідачу усунути встановлені недоліки апеляційної скарги шляхом подання до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду заяви про поновлення строку апеляційного оскарження постанови суду із зазначенням інших, поважних, причин пропуску такого строку.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - тридцять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити відповідачу, що якщо заяву про поновлення строку апеляційного оскарження не буде подано особою в зазначений строк або вказані в ній підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідач І.В.Юрко