"16" листопада 2017 р. Справа № 363/4197/17
16 листопада 2017 року, суддя Вишгородського районного суду Київської області Котлярова І.Ю., при секретарі Палій Л.О., за участі прокурора Вишгородського відділу Київо-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_1, правопорушниці ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, яка працює головним спеціалістом управління фінансів Вишгородської районної державної адміністрації, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_2 обіймає посаду головного спеціаліста відділу доходів управління фінансів Вишгородської райдержадміністрації, будучі державним службовцем, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 172-6 КУпАП на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 5-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», п. 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016р. № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
ОСОБА_2 у судовому засіданні провину у вчиненому правопорушенні визнала.
Прокурор Вишгородського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_1, у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_2, зазначив, що протокол складений із додержанням вимог чинного законодавства, просив прийняти рішення, яким притягнути правопорушника до відповідальності.
Вирішуючи питання щодо винності ОСОБА_2В, суд зважує на наступні обставини.
Відповідно до Примітки ст. 172-6КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 ЗУ «Про державну службу», 2. Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
На державних службовців, відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу» поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Оскільки ОСОБА_2, наказом по управлінню фінансів Вишгородської райдержадміністрації № 18-0 від 01.10.2013р. призначена, у порядку переведення, на посаду головного спеціаліста відділу доходів зазначеного управління. Крім того, наказом по управлінню фінансів Вишгородської райдержадміністрації № 8-0 від 08.06.2016р. ОСОБА_2 було присвоєно 9 ранг держаного службовця у межах категорії «В» держаної служби. Таким чином, ОСОБА_2, будучі державним службовцем є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбаченого, що особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з Розділо ХІІІ прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016р. № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає роботу в два етапи:
перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Разом із цим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017р. № 1975-VІІІ внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме: розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1-го травня 2017р. строк подання щорічної декларації осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Таким чином, ОСОБА_2, будучі особо, яка зобов'язана подавати декларую, подаючи її вперше, повинна була подати таку декларацію у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2017р. до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 подала декларацію лише 11.05.2017р., про що свідчить відповідна публікація на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua). Таким чином, ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин.
Враховуючи вищевикладене, керуючись наведеними нормами законодавства, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6КУпАП, оскільки вона належним чином не виконала вимоги Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно, без поважних причин 11.05.2017р. подала щорічну декларацію за 2016р. особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_2 вчинила правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При визначенні виду і розміру стягнення, слід врахувати характер скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_2 раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалась, свою вину визнає.
За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності притягується вперше, свою провину визнає, суд вважає за можливим застосувати розмір стягнення, визначений ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст. 172-6, ст.ст.283, 284, 285, 294 КУпАП, суд, -
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6КУпАП та накласти на неї стягнення:
-за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови.
Суддя Вишгородського
районного суду Київської області ОСОБА_3