Справа № 361/6769/17
Провадження № 1-в/361/217/17
16.11.2017
16 листопада 2017 року Броварський міськрайонний суд Київської області за головуванням судді ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
з участю представника Броварського ВП
ГУНП в Київській області - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари подання начальника Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Юкталі Тиндинського району Амурської області Російської Федерації, громадянина України, з професійно-технічною освітою, неодруженого, такого, що не працює, жителя АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, -
Вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 06.12.2017 ОСОБА_5 засуджено за ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 309, ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі, 16.07.2017 ОСОБА_5 звільнено з місць позбавлення волі умовно-достроково на 1 рік 1 місяць 30 днів зі встановленням адміністративного нагляду строком 1 рік.
Начальник Броварського ВП ГУНП в Київській області звернувся до Броварського міськрайонного суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду, обгрунтувавши його тим, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський порядок, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, на офіційні застереження правоохоронних органів не відреагував, продовживши вести антигромадський спосіб життя, внаслідок чого потребує додаткового контролю з боку органів внутрішніх справ. Крім того, перебуваючи на профілактичному обліку як особа, яка підпадала під дію Закону України «Про адміністративний нагляд», неодноразово порушував встановлені обмеження.
В судовому засіданні представник Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 подання підтримав і просив його задовольнити.
ОСОБА_5 проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечував, однак просив врахувати, що, працюючи на будівництві, може від'їжджати по роботі до м. Києва, при цьому пояснив, що після звільнення з місць позбавлення волі 16.07.2014 він не може вирішити питання про офіційне працевлаштування, утримується за рахунок неофіційного заробітку на будівництвах, проживає удвох із матір'ю, вживає алкогольні напої, в стані сп'яніння допускав порушення громадського порядку, за що притягувався до адміністративної відповідальності.
Суд, вислухавши представника Броварського ВП ГУНП в Київській області, засудженого ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи приходить висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_5 тричі притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення різних злочинів, в тому числі проти власності, та відбував покарання в місцях позбавлення волі, має не зняті й не погашені в установленому законом порядку судимості, протягом тривалого перебування в умовах ізоляції від суспільства належних висновків для себе не зробив, оскільки після останнього звільнення з місць позбавлення волі 16.07.2014 не вирішив питання про працевлаштування, зловживає алкогольними напоями, за місцем проживання негативно характеризується сусідами, оскільки веде антигромадський спосіб життя, спілкується з раніше засудженими особами, 05.10.2017 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та 12.10.2017 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, за що був підданий адміністративним стягненням у вигляді попередження, 19.10.2017 - за ч. 2 ст. 178 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. Після вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_5 виносились офіційні письмові попередження.
Керуючись ст.ст. 372, 395 КПК України, ст.ст. 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1.Заборонити ОСОБА_5 залишати місце проживання - квартиру АДРЕСА_2 - в період з 22 години до 06 години ранку наступної доби.
2.Заборонити ОСОБА_5 виїжджати за межі Броварського району Київської області в особистих справах без дозволу Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.
3.Заборонити ОСОБА_5 відвідувати кафе, бари, ресторани та всі інші місця продажу спиртних напоїв на розлив.
4.Зобов'язати ОСОБА_5 першого та третього вівторка кожного місяця з'являтися на реєстрацію до Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області з відміткою в реєстраційному листі.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом 7 днів з дня її оголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Броварський міськрайонний суд.
Суддя ОСОБА_1