Рішення від 17.11.2017 по справі 364/1104/17

Справа № 364/1104/17

Провадження № 2/364/402/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.11.2017 року, Володарський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Ткаченко О. В.,

за участю секретаря Бондаренко Л. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Володарка цивільну справу за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2,

про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 18 жовтня 2017 року звернулась до суду з названим позовом, в якому зазначила, що вона з відповідачем перебуває в шлюбі з 11 червня 2011 року. Від шлюбу сторони мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружнє життя з відповідачем не склалося, в сім'ї часто виникають непорозуміння та сварки, через що між ними припиненні шлюбні стосунки і вони перестали вести спільне господарство. Позивач вказує, що утримання дитини здійснює вона, тому позивач вважає, що зберегти шлюб неможливо і просить суд його розірвати та стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 1/3 частки усіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини, та стягнути з відповідача на її користь сплачений судовий збір.

Позивач в судовому засіданні повністю підтримала позовні вимоги.

Відповідач позовні вимоги визнав повністю, проти задоволення позову не заперечував.

Заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 11 червня 2011 року, що стверджено свідоцтвом про шлюб серії І-ОК № 112666 (а.с.8). Від шлюбу сторони мають сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7). Подружнє життя з відповідачем не склалося, в сім'ї часто виникають непорозуміння, через що між сторонами припиненні шлюбні стосунки і вони перестали вести спільне господарство. Позивач вказує, що дитина перебуває на її утриманні.

Від надання терміну на примирення сторони в судовому засіданні категорично відмовились.

Відповідно до ст. 112 ч. 2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Згідно ст. 113 СК України, особа, яка змінила прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Даючи оцінку показам сторін та досліджених в судовому засіданні письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що позовну заяву слід задовольнити повністю, виходячи із тих міркувань, що непорушним конституційним правом неповнолітньої дитини є право на утримання батьками до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Так, статтею 51 Конституції України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Крім того, такий обов'язок передбачено i в ст. 180 Сімейного кодексу України.

Відповідно до чч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття. У разі ухилення від цього обов'язку кошти на утримання дитини стягуються в судовому порядку.

Згідно ст. 182 Сімейного Кодексу України, при визначені розміру аліментів суд враховує, стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.

Ст. 183 Сімейного Кодексу України вказує, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві - пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Тож враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 105, 110, 112, 180, 181, 182, 183, 184 СК України, ст.ст. 3, 5, 8, 13, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити повністю.

Шлюб укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 11 червня 2011 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Володарського районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 20 - розірвати.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище «Задоненко».

Рішення суду після набрання законної сили надіслати до Володарського районного управління юстиції Київської області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_1, на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частки з усіх видів його заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 18 жовтня 2017 року, щомісячно, до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_1 сплачений судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя О. В. Ткаченко

Попередній документ
70296938
Наступний документ
70296940
Інформація про рішення:
№ рішення: 70296939
№ справи: 364/1104/17
Дата рішення: 17.11.2017
Дата публікації: 21.11.2017
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Володарський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про розірвання шлюбу