іменем України
15 листопада 2017 рокуСправа №451/1100/17
Провадження № 3/451/424/17
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В. з участю захисника Рачинського В.З. розглянувши матеріали, що надійшли з Радехівського відділення поліції Червоноградського відділу ГУ НПУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, до адміністративної відповідальності на протязі року не притягався,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
31.08.2017 року протоколом повторного автоматизованого розподілу справи між суддями матеріали справи про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 , передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП було розподілено на суддю Мулявка О.В.
Радехівським районним судом Львівської області винесено постанову від 13 жовтня 2017 року про повернення матеріалів справи №451/1100/17 про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 , передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП до Радехівського відділення поліції Червоноградського відділу ГУ НПУ у Львівській області для усунення недоліків та належного оформлення матеріалів справи.
06.11.2017 року від Радехівського відділення поліції Червоноградського відділу ГУ НПУ у Львівській області надійшли матеріали справи про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 , передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, після оформлення матеріалів справи, однак недоліки вказані в постанові Радехівського районного суду Львівської області.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №083553 від 15.08.2017 року, що ОСОБА_1 , 15.08.2017 року о 7 годині 30 хвилин в м.Радехів по вул..Витківська, керував скутером CROX д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» у присутності двох свідків. Чим порушив п.2.9 а правила дорожнього руху.
Відповідно до протоколу серії БД №083553 від 15.08.2017 року, зазначені дії ОСОБА_1 , кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не зв'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.
Дослідивши зібрані у справі докази, вважаю, що провадження у справі слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності ж до вимог ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинно бути обов'язково з'ясовані серед інших обставин і такі як, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні і чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Диспозицією частини 1 статті 130 КУпАП визначені особи, які Керують транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із матеріалів справи вбачається, що після доопрацювання матеріалів справи працівниками поліції виправлено недоліки, а саме додано акт огляду на стан алкогольного сп'яніння відносно ОСОБА_1 . Однак, у доданому акті огляду на стан алкогольного сп'яніння відсутній підпис правопорушника, оскільки останній відправлений на строкову військову службу 12.10.2017 року в складі команди 65/10215, в/ч НОМЕР_2 м.Запоріжжя, що підтверджується довідкою виданою військовим комісаріатом від 03.11.2017 року за №1556. Від так, підписати акт не виявилося можливим та відповідно не вручено зазначеному адресату.
Відповідно до спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції з розділу ІІ п.10 вбачається, що результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп'яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп'яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).
Таким чином, приходжу до переконання, що працівники поліції не виконали вимоги інструкції, оскільки була порушена процедура для встановлення стану алкогольного сп'яніння.
За таких обставин, на думку суду, суть вчиненого правопорушення з кваліфікацією дій за ч.1 ст.130 КУпАП працівниками поліції та доказами в цілому не доведено.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням всіх обставин справи, приходжу до висновку, що провадження у справі ОСОБА_1 передбачене ч.1 ст.130 КУпАП слід закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
У відповідності до п.3 ч.1 ст.284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення орган, (посадова особа) виносить постанову про закриття справи у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через Радехівський районний суд.
СуддяМулявка О. В.