13 листопада 2017 рокуЛьвів№ 876/10823/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Пліша М.А.,
суддів Шинкар Т.І., Ільчишин Н.В.,
за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 05 жовтня 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії МВС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії МВС в Івано-Франківській області в якому просив визнати дії ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, щодо надання довідки про грошове забезпечення без надбавки за особливо важливі завдання, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та зменшення премії неправомірним; визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не перерахунку пенсії неправомірними та зобов'язати провести перерахунок пенсії з врахуванням: посадового окладу - 3250 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 2200 грн., надбавки за стаж служби 45% - 2452 грн., премії - 85%, надбавки за особливо важливі завдання - 50 %, основний розмір пенсії грошового забезпечення 74% та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01.01.2016 року без обмежень; звернути до негайного виконання постанови щодо стягнення різниці в пенсії за минулий час з 01.01.2016 року.
Постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 05 жовтня 2017 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі зазначає, що влітку 2017 року він звернувся до ліквідаційної Комісії УМВС в Івано-Франківській області з метою отримання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Останній надав довідку в якій зазначив оклад за спеціальним званням 2200 гривень; посадовий оклад за посадою 3250 гривень; надбавка за стаж служби в розмірі 45 відсотків, що становить 2452 гривень; премія-2,65 %.
При призначення пенсії премія становила 85% та була надбавка за особливо важливі завдання 50%. В довідці виданій ліквідаційною комісією УМВС в області премія була зменшена, а надбавка за особливо важливі завдання відсутня. З цього приводу він звернувся до останнього, який листом відповів, що премія зменшена до 2,65% в зв'язку з тим, що в грудні 2015 року такий розмір премії був середній по Україні, а щодо надбавки, то вона не передбачена Постановою КМ України від 11.11.2015р. № 988.
Апелянт вважає, що ліквідаційна комісія не вправі була зменшувати мені розмір премії, оскільки премія - це одна з форм заохочення успіхів, досягнутих в праці, науці, літературі, мистецтві чи іншій суспільно корисній діяльності, і відповідно до п.п.2 п.5 Постанови КМ України від 17 липня 1992 р. № 393 надається за особистий вклад в загальний результат служби, тобто премія носить індивідуальний характер і надана йому за особисті результати роботи, а тому вважає, що її зменшення є незаконним.
Щодо надбавки за особливо важливі завдання, то апелянт зазначає, що абзац 2 пп. 1п.5 Постанови КМ від 7 листопада 2007 р. № 1294 передбачає надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
В додатку 2 Постанови КМ України від 13 лютого 2008 р. N 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» графа - «надбавка за виконання особливо важливих завдань» з довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не виключена. В довідці виданої відповідачем, дана графа навіть не зазначена. Абзац 7 п.5 даного порядку №45 передбачає, що порядок та умови виплати такої надбавки визначаються залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань. У разі несвоєчасного або низькоякісного виконання завдань надбавка скасовується або розмір її зменшується.
Отже надбавка за особливо важливі завдання не скасована, з чого можна зробити висновок ,що її не нарахування є незаконним.
З цього приводу існує правова позиція Верховного Суду України висловлена в постановах Верховного суду від 01.07.2014 року (21-244а14) та від 06.02.2012 року (№ 21- 322а11) де суд чітко висловив свою позицію, а саме вирішуючи питання про застосування цього закону у часі, Верховний Суд України виходить із того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Щодо відмови управління ПФУ в області у перерахунку пенсії, то апелянт зазначає, що оскільки його пенсія за новою довідкою буде більша, то звернувся до останнього із заявою про перерахунок пенсії та надав нову довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Підставою звернення до ПФУ є Постанова ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до пункту 4 Порядку подання документів, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду.
Такого ж правового висновку дійшов і Верховний Суд України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484/а13.
Управління Пенсійного фонду в області, не приймаючи рішення, відмовило в перерахунку пенсії посилаючись на відсутність коштів.
Апелянт вважає, що відсутність коштів не є підставою у відмові перерахунку пенсії, такий же висновок зробив у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини у справі «СУК проти України» та «Бурдов проти Росії» де зазначив, що Державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань. Тому остаточна відмова національних органів у праві заявника на цю доплату за період, що розглядається, є свавільною і такою, що не ґрунтується на законі.
На підставі наведеного просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання осіб, які беруть учать у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач звернувся із заявою до голови ліквідаційної комісії УМВС України у Івано-Франківській області, у якій просив надати йому довідку про грошове забезпечення, зумовлену постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, для перерахунку його пенсії за вислугу років з 01.01.2016 року. На його заяву відповідачем було надана довідка, в якій зазначено: оклад за спеціальним званням 2200 грн., посадовий оклад за посадою 3250 грн., надбавка за стаж служби в розмірі 45 %, що становить 2454 грн., премія - 2,65 %. Листом від 21.06.2017 року № 457/02/Д-15 позивача ОСОБА_2 УПФУ України в Івано-Франківській області повідомило та роз'яснило, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) має здійснюватися з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016; на даний час повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, залишається за ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві; станом на січень 2016 року показники середніх розмірів грошового забезпечення поліцейських, визначені з урахуванням поділу за спеціальними званнями, передбаченими статтею 80 Закону України «Про Національну поліцію».
Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції зазначив, що оскільки позивачем не доведено, а в ході розгляду справи не встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань та показник середніх розмірів грошового забезпечення, визначений для середнього складу поліцейських, повинні бути включені у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), а тому вважав позовні вимоги необгрунтованими.
Проте, колегія суддів з такими висновками суду першої інстанції не погоджується.
Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» VIII встановлено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно із Законом №900-VIII від 23.12.2015) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Як встановлено преамбулою Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-XII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.18 ст.43 цього Закону у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Згідно з підпунктом «б» ч.1 ст.1-2 цього Закону право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Відповідно до положень ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Статтю 63 Закону №2262-XII доповнено вказаною частиною згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 р. №900-VIII, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 29.12.2015 р.).
Згідно з ч.4 ст.63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види такого грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набирала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, та затверджено: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
ОСОБА_1, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988. При цьому збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
Згідно з ч.1 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (№ 45) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Положеннями пунктів 2 та 3 Порядку №45 передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій: 1) Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонду України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; 2) Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України; 3) ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
При цьому Додатком №2 Порядку №45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у примітці якого також зазначено про те, яку інформацію повинна містити дана довідка.
Згідно матеріалів справи встановлено, ліквідаційної комісії у зв'язку з набранням чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 підготовлено та направлено до Управління довідки, в тому числі і довідку позивача, для перерахунку пенсії.
Відповідно до ч.15 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» при обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством на день призначення цих пенсій.
Отже, премія, як форма заохочення успіхів конкретного працівника у службі, не може ставитись в залежність від результатів роботи інших працівників чи визначатись, виходячи з середнього показника, а повинна відповідати розміру фактичної за останньою штатною посадою, що бралась до розрахунку при оформленні пенсії, як це передбачено ч.15 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (Порядок №3-1).
Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Абзацом 1 пункту 4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», повідомляють орган ПФУ, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним судом України у постанові від 22.04.2014 р. (справа 21-484а13) та від 13.07.2016 (справа 638/2700/14-а), які з врахуванням вимог ст.244-2 КАС України є обов'язковими для врахування судами при розгляді справ у подібних правовідносинах.
При цьому обов'язок щодо видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із включенням в таку посадового окладу 3250 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням 2200 грн., надбавки за стаж служби у розмірі 45% -2452,50, премії в розмірі 85% враховуючи процедуру ліквідації територіальних органів Міністерства внутрішніх справ та положення п.4 ст.105 Цивільного кодексу України, відповідно до якого до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи, слід покласти на Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області.
Водночас, із змісту ст.162 КАС України випливає, що у разі задоволення адміністративного позову суд не обмежений у визначених цією статтею способах захисту порушеного права та може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Поняття способів захисту прав, свобод та інтересів особи в адміністративному судочинстві охоплюється визначеним законом механізмом матеріально-правових засобів здійснення охорони цих прав, свобод та інтересів, що приводиться в дію за рішенням суду у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення. При цьому метою судового захисту порушеного права є вирішення між сторонами правового конфлікту, припинення публічно-правового спору та використання дієвого способу захисту (відновлення) порушеного права.
Відтак, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача з метою відновлення такого у даному випадку є зобов'язання ліквідаційну комісію видати ОСОБА_1 нову довідку про грошове забезпечення, включивши в таку окрім посадового окладу 3250 грн., окладу за спеціальним званням 2200 грн., надбавки за стаж служби у розмірі 45%, також премію в розмірі 85% та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Управління для проведення перерахунку та виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії позивачу починаючи з 01 січня 2016 року.
Щодо вимоги про визнання дій Управління в неперерахуванні пенсії позивачу протиправними, то суд апеляційної інстанції зазначає, що оскільки в червні 2017 року позивач подав до Управління заяву про перерахунок пенсії за вислугою років, додавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 12.05.2017 №1014/108/05/8-17, а Управління не прийняло рішення про перерахунок чи відмову у перерахунку пенсії, як це визначено чинним законодавством, та заяву позивача розглянуло як звернення, надавши відповідь, що питання щодо проведення перерахунку пенсії буде розглянуто без особистого звернення позивача і лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а відтак, на переконання суду апеляційної інстанції, такі дії Управління слід визнати протиправними.
З урахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції вважає, що постанову суду першої інстанції слід скасувати, бо така прийнята з порушенням норм матеріального права і висновки суду не відповідають матеріалам справи, а позовні вимоги задовольнити частково.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ч. 4 ст. 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, ст.205, ст.207, ст. 254 КАС України, суд, -
апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити, постанова Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 05 жовтня 2017 року по справі № 345/2530/17 скасувати.
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області щодо видачі ОСОБА_1 довідки про грошове забезпечення із зменшенням розміру премії.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області стосовно не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області видати ОСОБА_1 нову довідку про грошове забезпечення, включивши в таку окрім посадового окладу 3250 грн., окладу за спеціальним званням 2200 грн., надбавки за стаж служби у розмірі 45%, премію в розмірі 85% та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01 січня 2016 року.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя М.А. Пліш
Судді Т.І. Шинкар
ОСОБА_3
Повний текст виготовлений 15.11.2017 року