Ухвала від 16.11.2017 по справі 826/15738/16

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/15738/16 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А. Б. Суддя-доповідач: Беспалов О.О.

УХВАЛА

Іменем України

16 листопада 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Беспалова О. О.

суддів: Сорочка Є. О., Губської О. А.

за участю секретаря: Присяжної Д. В.

представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Кравченка Є. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві, управління державної казначейської служби України у Печерському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 1966-17 від 08 червня 2015 року, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві, управління ДКС України у Печерському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 1966-17 від 08 червня 2015 року; стягнення сплачених позивачем грошові кошти в сумі 25000, 00 грн. на картковий рахунок № НОМЕР_1, в АБ «Укргазбанк», код ЄДРПОУ 23697280, код банку 320478.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 вересня 2017 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1966-17 від 08.06.2015 р.

В іншій частині відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог та постановити нову, якою позовні вимоги в цій частині залишити без задоволення, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

У відповідності до ст. 195 КАС України справа переглядається в межах доводів апеляційної скарги.

Заслухавши суддю-доповідача, осіб, що з'явились, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду - без змін з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та було вірно встановлено судом першої інстанції, відповідачем згідно з п.п. 54.3.3 п. 54.3 статті 54 ПК України та відповідно до п.п. 267.6.2 статті 267 ПК України прийнято податкове повідомлення-рішення № 1966-17 від 08 червня 2015 року, яким позивачу, як власнику транспортного засобу, визначено суму податкового зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб у розмірі 25000, 00 грн.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ з 01 січня 2015 року введено в дію статтю 267 ПК України, відповідно до якої платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.

Згідно із приписами підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Відповідно до пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Згідно підпункту 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Статтею 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків, до складу яких входить податок на майно (пп. 10.1.1).

Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Відтак, транспортний податок згідно з ПК України є місцевим податком.

Відповідно до п. 4 Р. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ рекомендовано органам місцевого самоврядування: у місячний термін з дня опублікування цього Закону прийняти та оприлюднити рішення щодо встановлення у 2015 році податку на майно (в частині транспортного податку).

Колегія суддів зазначає, що в розумінні вищевказаних норм, сплаті транспортного податку має передувати його встановлення відповідним рішенням органу місцевого самоврядування.

Таке рішення має бути оприлюдненим до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін (плановий період).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є власником транспортного засобу марки Lexus GX 460 (легковий універсал-В), об'ємом двигуна 2990 см3, державна реєстрація: 04.12.2013 р.

Рішенням Київської міської ради № 58/923 від 28.01.2015 р. введено на території міста Києва транспортний податок.

Таким чином, 2015 рік є плановим періодом, а обов'язок зі сплати транспортного податку може мати місце для платника такого податку не раніше 2016 року (бюджетний період).

З огляду на це, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про передчасність прийняття оскаржуваного рішення відповідачем, а відтак, його протиправність та необхідність скасування.

В апеляційній скарзі відповідач зазначає, що транспортний податок введено в дію саме з 01.01.2015 р., а тому виключно з цієї дати виникає обов'язок його сплати.

Відповідно до пункту 56.21 статті 56 Податкового кодексу України у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Таким чином, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції і апеляційним судом відхиляються за необґрунтованістю.

Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення в частині його оскарження відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 вересня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві, управління державної казначейської служби України у Печерському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 1966-17 від 08 червня 2015 року залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 вересня 2017 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя О. О. Беспалов

Суддя О. А. Губська

Суддя Є. О. Сорочко

(Повний текст ухвали виготовлено 16.11.2017 р.)