Ухвала від 16.11.2017 по справі 664/2509/17

16.11.2017

Справа № 664/2509/17

Провадження № 2-а/664/84/17

УХВАЛА

16 листопада 2017 року м. Олешки Олешківського району Херсонської області

Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Савчак С.П. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Цюрупинського районного суду Херсонської області 10.11.2017 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про визнання протиправними дій в частині встановлення йому щомісячного довічного грошового утримання у розмірі 82 відсотки суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, замість належних 90 відсотків такої винагороди та зобов'язання встановити щомісячне довічне грошове утримання, як судді у відставці, у розмірі 90 відсотків винагроди судді, який працює на відповідній посаді, починаючи з 07.06.2017 року. Позов розподілено судді Савчаку С.П. внаслідок повторних перерозподілів через заявлення самовідводів суддями Заславець Н.В. та Бойко В.П. За адміністративним позовом та доданими до нього доказами ОСОБА_1 з 24.06.2016 року отримує довічне грошове утримання судді у відставці відповідно до наданого Херсонським окружним адміністративним судом Розрахунку стажу судді, який дає право на відставку та отримання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 24.06.2016 року № 371/16 за стаж роботи 21 рік 09 місяців 01 день, що складає 82 % від місячної грошової винагороди працюючого судді. 12.06.2017 року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області із заявою про перерахунок призначеного довічного грошового утримання як судді у відставці та зарахувати до стажу перебування на посаді судді календарного періоду проходження строкової військової служби в Збройних силах СРСР та половини часу навчання в вищих юридичних навчаних закладах, що збільшило б довічне грошове утримання до розміру 90 %. ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області від 26.06.2017 року № Г/13-02 заяву ОСОБА_1 було розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян», тобто без прийняття рішення про відмову у здійсненні перерахунку, оскільки ним не подано заяву згідно Додатку 2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2015 року № 22-1. За листом йому було роз'яснено, що до Розрахунку стажу судді, який дає право на відставку та отримання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці наданого Херсонським окружним адміністративним судом 24.06.2016 року № 371/16 зміни не вносились, ст. 135 Закону України «Про судоустрій і стату суддів» (від 07.07.2010 року № 2453-VI) та ст. 137 Закону України «Про судоустрій і стату суддів» (від 02.06.2016 року № 1402 -VIІІ) не передбачають зарахування до стажу судді періоду проходження строкової військової служби в Збройних силах СРСР та половини часу навчання в вищих юридичних навчаних закладах.

За адміністративним позовом не оскаржується відмова ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області в розгляді заяви ОСОБА_1 про перегляд довічного грошового утримання та прийняття за наслідками розгляду відповідного рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності… Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Строк звернення до адмінстративного суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. У зв'язку з зазначеним, ОСОБА_1 дізнався або повинен був дізнатися про встановлення йому довічного грошового утримання у розмірі 82 відсотки суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, замість належних 90 відсотків такої винагороди з моменту (дати) її встановлення, тобто 24.06.2016 року. Адміністративний позов щодо оскарження цього рішення ним подано до суду 10.11.2017 року, тобто після закінчення 6-ти місячного строку визначеного ст. 99 КАС України.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними. Позовна заява може бути залишена без розгляду на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.

Поважними причинами пропуску строку звернення до адміністративного суду можуть вважатися об'єктивні обставини, які перешкодили (перешкоджали) позивачу подати позов до суду, такими обставинами можуть бути - хвороба особи, перебування в тривалому відрядженні, стихійні лиха, воєнні дії тощо.

Обставин, які б об'єктивно перешкоджали ОСОБА_1 звернутися до суду з позовом у встановлений 6 (шестимісячний) строк в адміністративному позові не зазначено та додані до позову матеріали не дають підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

На підставі викладеного, враховуючи що адміністративний позов ОСОБА_1 подано після закінчення шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, відсутності у позовній заяві та доданих до неї матеріалах підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суддя вважає за необхідне залишити адміністративний позов без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 103, 155, 186 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про визнання протиправними дій в частині встановлення йому щомісячного довічного грошового утримання у розмірі 82 відсотки суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, замість належних 90 відсотків такої винагороди та зобов'язання встановити щомісячне довічне грошове утримання, як судді у відставці, у розмірі 90 відсотків винагроди судді, який працює на відповідній посаді, починаючи з 07.06.2017 року.

Роз'яснити позивачеві, що залишення адміністративного позову без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Одеського адміністративного апеляційного суду через Цюрупинський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) С. П. Савчак

Копія відповідає оригіналу

Суддя Савчак С. П.