Справа №: 653/3089/17
Провадження № 3/653/1852/17
іменем України
10.10.2017 року Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Венглєвська Н.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід. номер НОМЕР_1, працюючої секретарем Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області,
за ч.1 ст. 2123 КУпАП,
02 серпня 2017 року головним спеціалістом відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини складено адміністративний протокол №б/н, відповідно до якого ОСОБА_1, як секретар сільської ради, будучи відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» особою яка організовує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради та рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ін.. законів, в порушення законодавства про доступ до публічної інформації, не забезпечила розміщення на офіційному друкованому виданні ради - «Стрілківський вісник» та інформаційному стенді переліку та повного тексту прийнятих радою рішень, сим порушила вимоги п.4 ч.1 ст. 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації», та скоїла правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 2123 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилася. Надіслала до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строків накладенні адміністративного стягнення на момент розгляду справи.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до п.4, 5 ч.3 ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар сільської, селищної, міської ради, зокрема організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших законів; забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності.
Відповідно до ч.1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Як вбачається з матеріалів справи, 30 травня 2017 року до регіонального представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Херсонській області надійшла заява ОСОБА_2 про порушення Стрілківською сільською радою Генічеського району Херсонської області вимог про доступ до публічної інформації, оскільки сільською радою не вжито заходів, щодо оприлюднення повного тексту рішень.
Статтею 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено, що відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, зокрема неоприлюднення інформації відповідно до ст.. 15 цього Закону. У свою чергу ст.. 15 вказаного закону визначає перелік документів, що підлягають оприлюдненню, до яких зокрема відносяться нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1Є, будучи особою відповідальною за оприлюднення інформації, в порушення ст.. 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації" не вжила заходів, щодо оприлюднення проектів рішень прийнятих радою.
Винність ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується наданими суду доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_2 у яких ним викладено факти порушення вимог законодавства про доступ до публічної інформації, відповіддю Стрілківського сільського голови ОСОБА_3 від 08.06.2017 року, 26.06.2017 року, 14.07.2017 року, а також актом фіксації відсутності рішень Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області на інформаційних стендах ради від 31.07.2017 року. Тобто своїми діями ОСОБА_1 порушила порядок оприлюднення інформації, встановлений ст.. 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.2123 КУпАП - порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Разом з тим, відповідно до ст.38 ч.2 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, які відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення було виявлено 30 травня 2017 року у день надходження заяви потерпілого, а протокол про дане правопорушення було складено 02 серпня 2017 року та відповідно матеріал надійшов на адресу суду 07.09.2017 року, після спливу строків передбачених ст.. 38 КУпАП.
За таких обставин провадження у справі має бути закрите на підставі ст.247 п.7 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.38, 247, 283-284 КУпАП,
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 2123 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2123 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Постанова набрала чинності _______________________2017 року
Суддя Н.Б. Венглєвська