Провадження № 3/537/2014/2017
Справа № 537/4391/17
16.11.2017 р. суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м. Кременчуці Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, 09.04.1984року народження, українець, громадянин України, проживає ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює ПАТ "КРЕДМАШ" ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України, -
08.09.2017 року о 01 год. 00 хв. в м. Кременчуці на вул.І.Приходько, гр-н ОСОБА_2 керувавав транспортним засобом - VIPER ACTIVE, перебуваючи в стані алкогольного сп*яніння.
У судове засідання 18.10.2017року, 30.10.2017року, 16.11.2017року ОСОБА_2 не прибув з невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. До суду повернулось поштове повідомлення з судовими повістками на ім»я ОСОБА_2, яке не було вручено адресату за закінченням строку зберігання. Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження. (Рішення Європейського суду з прав людини "Пономарьов проти України" № 3236/03 від 03.04.2008 року). Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст. 130 КУпАП, останній ознайомлений з місцем розгляду судової справи - Автозаводському районному суді м. Кременчука, про що свідчить його підпис у протоколі про адміністративне правопорушення , тобто особа, яка притягається до адміністративної відповідальності вважається повідомленою належним чином про дату, час та місце розгляду судової справи.
Згідно зіч. 2ст. 268 КпАП Українивважаю за можливе розглянути справу у відсутність ОСОБА_2 , оскільки його явка до судового засідання не є обовязковою
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В ч.1 ст.130 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до вимог ст.245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до протокола серія БР №170257 від 08 вересня 2017року, складеного інспектором роти №4 ОСОБА_3. 08.09.2017 року о 01 год 00 хв. в м. Кременчуці на вул.І.Приходько, гр-н ОСОБА_2 керувавав транспортним засобом - VIPER ACTIVE, перебуваючи в стані алкогольного сп*яніння.
Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_2., в присутності двох свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, пройшов огляд на стан алкогольного сп*яніння за допомогою пристрою Драгер, результат дослідження - 1.03..
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_2 дійсно керував транспортним засобом у стані алкогольного сп*яніння, чим порушив вимоги ч.1 ст.130 КУпАП.
Таким чином, в адміністративній справі маються достатні докази та підстави для її розгляду, оскільки вина ОСОБА_2 у вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення та записами зробленими в ньому, та наданому та оглянутому в судовому засіданні аудіо записом ДВД.
Отже, оцінюючи наявні письмові докази в їх сукупності, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, враховуючи подію та характер адмінправопорушення, беручи до уваги відомості про особу правопорушника, його пояснення, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, суд приходить до висновку про доведеність вини гр. ОСОБА_2 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП і вважає за можливе накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті КУпАП за якою він притягнутий до адміністративної відповідальності.
Обставини які б пом'якшували та обтяжували адміністративну відповідальність правопорушнику судом не встановлені.
Відповідно до довідки ст..інспектора відділу адміністративної практики УПП у м.Кременчуці ОСОБА_6 від 27.09.2017року ОСОБА_2 посвідчення водія не отримував, а тому позбавлення права водія не вирішувалося.
Керуючись ст. ст.24, ст.130 ч.1 , 283,294 КУпАП , суд ,-
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідент.№3078025490 у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 130ч.1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 10200/десять тисяч двісті/гривень в прибуток держави
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу в розмірі 20400/ двадцять тисяч чотириста/
грн.00коп.
Копію постанови направити для виконання до Департамента патрульної поліції Управління патрульної поліції у м.Кременчуці Національної поліції України.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідент.№3078025490 320/триста двадцять /грн. 00 коп. судового збору.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя : Маханьков Олександр Васильович
.