Постанова від 15.11.2017 по справі 356/1300/17

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.

№ провадження 3/356/287/17

Справа № 356/1300/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.11.2017 суддя Березанського міського суду Київської області Капшученко І.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Державної установи "Березанська виправна колонія (№ 95)", про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

за ст. 188 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

08.11.2017 інспектором ВНіБ Державної установи "Березанська виправна колонія (№ 95)" ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії КИ № 20 відносно ОСОБА_1, відповідно до якого о 15 годині 00 хвилин в день складення протоколу під час видачі посилки засудженому ОСОБА_3, який відбуває покарання в Державній установі "Березанська виправна колонія (№ 95)", від громадянки ОСОБА_1, в ході огляду вмісту посилки в літровій банці зі смальцем було виявлено та вилучено мобільний телефон «Nokia 1100» сірого кольору, ІМЕІ затертий, без сім-карти. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 188 КУпАП.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до ч. 3-4 ст. 256 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Аналогічно, пунктами 19-20 Інструкції з оформлення посадовими особами установ виконання покарань та слідчих ізоляторів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.09.2015 № 1674/5 передбачено, що у разі вилучення в посилках (бандеролях) заборонених до зберігання чи використання в установах виконання покарань предметів, уповноваженою особою установи складається протокол про адміністративне правопорушення, а начальник установи виконання покарань вживає заходів щодо встановлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, місця її проживання та отримання від неї пояснення за фактом правопорушення.

У випадках, коли відправник проживає за межами регіону або адміністративно-територіальної одиниці розташування установи виконання покарань, начальник установи виконання покарань відправляє до відповідного територіального органу ДПтС запит встановленої форми (додаток 8 до вказаної Інструкції). При отриманні запиту начальник територіального органу ДПтС або його перший заступник вживає заходів щодо встановлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, місця її проживання та отримання від неї пояснення за фактом правопорушення.

Інформація про результати розгляду запиту, а також відповідні матеріали повинні бути відправлені начальником територіального органу ДПтС або його першим заступником, які встановлювали особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, та місце її проживання, до установи виконання покарань не пізніше чотирнадцяти календарних днів з дати його отримання.

Проте до протоколу не долучено ні пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності чи у встановленому законодавством порядку її відмови від дачі пояснень, ні відповіді територіального органу ДПтС про результати розгляду запиту начальника БВК № 95 ОСОБА_4 щодо отриманих від неї пояснень за фактом правопорушення.

В той же час вказаний запит не відповідає вимогам п. 4 Інструкції з оформлення посадовими особами установ виконання покарань та слідчих ізоляторів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.09.2015 № 1674/5, відповідно до якої кожний документ, що долучається до протоколу про адміністративне правопорушення, повинен містити свої реквізити, зокрема, дату складення, і відповідати своєму призначенню, містити достовірну інформацію, відповідати вимогам законодавства.

Вимоги щодо оформлення документів визначено, зокрема, п. 1, абз. 1 п. 5 розділу 3 глави ІІІ Організація документообігу та виконання документів наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» від 18.06.2015 року № 1000/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 736/27181, п. 4.4, п. 5.12 наказу Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. № 55 «Про затвердження Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» ДСТУ 4163-2003, відповідно до яких службовий документ вважається внесеним до документаційного фонду установи з моменту його реєстрації, в ході якої документу надається умовне цифрове (літерно - цифрове) позначення - реєстраційний індекс, який є обов'язковим реквізитом документу.

Доданий до протоколу про адміністративне правопорушення запит начальника установи виконання покарань ОСОБА_4 не містить дати його складання та реєстраційного індексу, відтак, не відповідає вимогам законодавства, що позбавляє суд можливості перевірити факт вжиття начальником установи виконання покарань заходів щодо отримання від ОСОБА_1 пояснень за фактом правопорушення.

Неналежне виконання вимог законодавства стосовно порядку оформлення протоколу про адміністративне правопорушення позбавляє суд можливості повно і всебічно дослідити усі обставини вказаної справи, винести законне і обґрунтоване рішення.

Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188 КУпАП повернути до Державної установи "Березанська виправна колонія (№ 95)", для дооформлення та приведення протоколу у відповідність із вимогами законодавства.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: І. О. Капшученко