Ухвала від 14.11.2017 по справі 913/379/17

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

пр. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел. (057) 702-00-72

Е-mail: inbox@dna.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

14.11.2017 справа № 913/379/17

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: суддів:ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», м.Сєвєродонецьк, Луганська область

на ухвалу господарського суду Луганської області

від02.10.2017р.

у справі№913/379/17(ОСОБА_4В.)

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Високовольтний союз- РЗВА», м.Рівне

до Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ», м.Сєвєродонецьк, Луганська область

простягнення 73764, 59 грн.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Луганської області від 02.10.2017р. в задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ» про відстрочку виконання рішення господарського суду Луганської області №913/379/17 від 03.07.2017р. відмовлено.

Приватне акціонерне товариство «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ», м.Сєвєродонецьк, Луганська область звернулось до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Луганської області від 02.10.2017р. по справі №913/379/17 з клопотанням про поновлення строку на звернення з апеляційною скаргою.

Порядок та форма звернення з апеляційною скаргою до апеляційного господарського суду визначені Господарським процесуальним кодексом України, зокрема ст.ст. 93,94,95 розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України.

Подана Приватним акціонерним товариством «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ», м.Сєвєродонецьк, Луганська область апеляційна скарга на ухвалу господарського суду Луганської області від 02.10.2017р. у справі №913/379/17 не відповідає вимогам розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України та повертається заявникові з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України необхідною умовою для прийняття апеляційної скарги до розгляду є додання доказів сплати судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Звертаючись з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Луганської області від 02.10.2017р. по справі №913/379/17, на підтвердження сплати судового збору апелянтом додано платіжне доручення №1935S від 11.10.2017 р., яка свідчить про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн. за наступними реквізитами:

Отримувач коштів ГУДКСУ у Харківській області

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999649

Банк отримувача ГУ ДКСУ у Харківській області

Код банку отримувача (МФО) 851011

Рахунок отримувача 33115344799002

На час звернення Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ», м.Сєвєродонецьк, Луганська область до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Луганської області від 02.10.2017р. по справі №913/379/17, судовий збір за звернення з апеляційною скаргою сплачується за реквізитами, які є загальнодоступними та розміщені на офіційному веб-порталі "Судова влада України".

Отримувач коштів УДКСУ у м. Харкові

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999649

Банк отримувача ГУ ДКСУ у Харківській області

Код банку отримувача (МФО) 851011

Рахунок отримувача 31217206782002

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу:

*;101;________ ( код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб ( доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше восьми), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України , в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __________( ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький апеляційний господарський суд (назва суду, де розглядається справа).

Згідно з ч.1 ст.9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ч.2. ст.9 Закону України “Про судовий збір” суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п.2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України N01-06/1260/2012 від 17.09.2012р. “Про оформлення платіжних документів на перерахування судового збору” визначено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Проте, як встановлено апеляційним судом, додане скаржником до апеляційної скарги в якості доказів сплати судового збору платіжне доручення, яке свідчить про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн., містить відомості рахунок отримувача: №33115344799002 , що суперечить вищенаведеному.

На виконання положень ч.2 ст. 9 Закону України “Про судовий збір ”, Донецьким апеляційним господарським судом перевірено у програмі “Діловодство спеціалізованого суду “ДСС” та встановлено, що станом на 14.11.2017 р. судовий збір у розмірі 1600,00 грн. по платіжному дорученню від 11 жовтня 2017р., не зараховано до Державного бюджету України.

Таким чином, скаржником не надано належного доказу сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, що є підставою для повернення апеляційної скарги без розгляду на підставі п.3 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на викладене, колегія суддів повертає апеляційну скаргу заявникові без розгляду.

Після усунення виявлених недоліків, заявник апеляційної скарги не позбавлений конституційного права звернутися до апеляційного суду ще раз.

Щодо, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження то воно не підлягає розгляду у зв'язку з поверненням апеляційної скарги скаржнику.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 93, 94, п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ», м.Сєвєродонецьк, Луганська область на ухвалу господарського суду Донецької області від 10.10.2017р. у справі №913/379/17 повернути заявнику, а справу №913/379/17 господарському суду Луганської області.

Додаток (тільки скаржнику): апеляційна скарга б/н та б/д з додатками на 7 арк., поштовий конверт.

Головуючий: Л.Ф. Чернота

Судді:

ОСОБА_3

ОСОБА_2

Надруковано:3 прим.

1 позивачу

1 відповідачу

1 у справу

Попередній документ
70247495
Наступний документ
70247497
Інформація про рішення:
№ рішення: 70247496
№ справи: 913/379/17
Дата рішення: 14.11.2017
Дата публікації: 20.11.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Донецький апеляційний господарський суд
Категорія справи: