Постанова від 24.11.2009 по справі 2а-6737/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №2а-6737/09/1370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2009 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Лемеха Л.Я.

за участю:

представника прокуратури - Захарко А.Є.

представника позивача - Кельбас Р.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за адміністративним прокурора Франківського району м. Львова в інтересах держави в особі ДПІ у Франківському районі м. Львова до Державного підприємства "Львівавтотранссервіс" про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб , -

Встановив:

прокурор Франківського району м. Львова в інтересах держави в особі ДПІ у Франківському районі м. Львова звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з Державного підприємства "Львівавтотранссервіс" заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 15102,01 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами по податку з доходів фізичних осіб.

Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні позов підтримали, надавши пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.

Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши думку представників прокуратури та позивача, з'ясувавши обставини, на які останні посилаються як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Згідно матеріалів справи, перевіркою, проведеною прокуратурою Франківського району м. Львова встановлено, що 01.09.2009 року ДПІ у Франківському районі м. Львова скеровано на адресу ДП "Львівавтотранссервіс" (ЄДРПОУ 30337674) лист №17776/10/17-229 про надання пояснень щодо інформації, поданої у звіті 1-ДФ, а саме про неперерахування податку з доходів фізичних осіб за 1-2 квартал 2009 року та суму заборгованості по податку з доходів фізичних осіб станом на 01.09.2009 року.

У відповідь на вказаний лист, ДП "Львівавтотранссервіс" листом №97 від 18.09.2009 року, повідомило, що станом на 01.09.2009 року підприємством перераховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 3518 грн., при нарахуванні зазначеного податку в сумі 18620,01 грн.

Таким чином, заборгованість підприємства по податку з доходів фізичних осіб за 1-2 квартал 2009 року становить 15102,01 грн.

Відповідно до п.п. 8.1.1 п.8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" на податкових агентів покладено обов'язок щодо нарахування та утримання податку з доходів фізичних осіб від суми оподатковуваного доходу. При цьому, як зазначено в п.п.8.1.2 п.8.1 ст. 8 цього Закону, податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Одночасно, Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" передбачено, що якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовується до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно ст. 3 вказаного Закону активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У будь-яких випадках коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У відповідності до п. 4.1.4 ст. 4 вказаного Закону, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю протягом 20 календарних днів, наступних за останнім днем звітного місяця.

Таким чином, податок з доходу фізичних осіб повинен бути перерахований платником до бюджету до 30 числа наступного місяця за місяцем нарахування доходу.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

За таких обставин Львівський окружний адміністративний суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов належить задоволити.

Керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

Постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Львівавтотранссервіс" на користь державного бюджету заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 15102,01 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Р. Брильовський

Повний текст постанови виготовлено 27.11.2009 р.