Справа № 820/5296/17
Україна
про повернення позовної заяви
13 листопада 2017 р. м. Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про визнання рішення незаконним, визнання незаконною бездіяльністю, зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивачі, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_4 звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, в якому просить суд:
- визнати рішення Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про відмову ОСОБА_1 в оформленні довідки про взяття на облік внутришньої переміщеної особи незаконним.
- визнати незаконною бездіяльність посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради з неприйняття рішення щодо оформлення довідок ОСОБА_2, ОСОБА_3, та ОСОБА_2 про взяття на облік внутришньої переміщеної особи.
- забов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради оформити та видати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_4 довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Суд, відповідно до вимог частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали на наявність та відсутність підстав для повернення позовної заяви, залишенні її без розгляду чи відмови у відкриті провадження в адміністративній справі, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України встановив наступне.
Як вбачається з адміністративного позову та матеріалів, доданих до нього, позивач просить суд визнати рішення незаконним, визнати незаконною бездіяльність, зобов'язати вчинити певні дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради.
Згідно ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 2 цієї ж статті визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи:
1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;
2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;
3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Частиною 1 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Враховуючи, що спірні правовідносини виникли між позивачем та відповідачем - органом місцевого самоврядування, суд приходить до висновку, що дана справа не підсудна Харківському окружному адміністративному суду.
Пунктом 6 ч. 3. ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, то позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 165, 185, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про визнання рішення незаконним, визнання незаконною бездіяльністю, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що з даним позовом належить звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду із врахуванням вимог територіальної підсудності.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Рубан В.В.