08.11.2017 Справа № 904/9119/17
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши матеріали справи
за заявою ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ"
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721)
про визнання банкрутом
Відомості про сторін та учасників судового процесу:
від боржника: представник ОСОБА_3, дов. № б/н від 26.10.17р.
арбітражний керуючий ОСОБА_4, посв. № 106 від 04.02.13р.
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721) порушено ухвалою господарського суду 01.11.2017 відповідно до процедури, передбаченої статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Підставою для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі є встановлена під час роботи голови ліквідаційної комісії недостатність вартості майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів.
Згідно частини першої статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Таким чином, враховуючи вищезазначені вимоги Закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ", господарський суд встановив наступне.
Згідно з частиною першою статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Учасником підприємства боржника 19.04.17р. ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721) прийнято рішення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації та призначено ліквідатором ОСОБА_5
Відповідно до частини 1 статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
На виконання вимог статті 105 Цивільного кодексу України, ліквідатор боржника письмово повідомив орган, що здійснює державну реєстрацію про припинення ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721).
У відповідності до статті 10 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов'язані проводити інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої перевіряється і документально підтверджується їх наявність, стан і оцінка. Об'єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов'язковим згідно з законодавством. Згідно пункту 12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000р. № 419, проведення інвентаризації обов'язкове у разі ліквідації підприємства.
Згідно частини 8 статті 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результатів їх розгляду.
Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
На виконання вимог частини першої статті 111 Цивільного кодексу України, за результатами розгляду пред'явлених кредиторських вимог до боржника, проведеної інвентаризації активів і зобов'язань, складено проміжний ліквідаційний баланс ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721), станом на 22.09.17р.
З проміжного ліквідаційного балансу боржника, складеного станом на 22.09.17р., протоколом (рішенням) № 9 від 25.09.17р. проміжний ліквідаційний баланс затверджено власником ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721). Згідно цього балансу кредиторська заборгованість становить 68 524 188,74 грн.; дебіторська заборгованість - 104 800,00 грн., майнові активи складають 5 458 800,00 грн., грошові кошти в касі підприємства - 16 900,00 грн..
Таким чином, згідно поданих документів господарським судом встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, при цьому до звернення ліквідатора до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, було дотримано вимоги цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Відповідно до положень ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Враховуючи викладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 4 місяці.
Крім того, ліквідатора слід зобов'язати надати для доручення до справи реєстр вимог кредиторів, який буде розглянуто у судовому засіданні.
Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута встановлено наступне.
Відповідно до ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно із положеннями ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Ухвалою суду від 23.10.17р. автоматизованою системою було визначено арбітражного керуючого ОСОБА_6 (свідоцтво № 293 від 27.02.13р.), цією ж ухвалою було зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_6 - надати суду заяву на участь у даній справі, свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), договір страхування ризиків діяльності арбітражного керуючого, відомості щодо організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки ліквідатора та інші обставини, які свідчать про здатність арбітражного керуючого належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.
27.10.17р. до суду від арбітражного керуючого ОСОБА_6 надійшла заява № 01-21/118 від 26.10.17р. про відмову від участі у справі про банкрутство ТОВ "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" в якій остання зазначила що не може виконувати обов'язки розпорядника майна боржника, оскільки є заінтересованою особою. Судом клопотання прийнято до відома.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі.
У зв'язку з вищенаведеним, суд вирішив, кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_6 відхилити.
Судом були розглянуті заяви - згоди арбітражного керуючого ОСОБА_7, арбітражного керуючого ОСОБА_4, арбітражного керуючого ОСОБА_8
Відповідно до судової практики в справах про банкрутство при виборі кандидатури ліквідатора судам слід врахувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про його здатність належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.
Арбітражний керуючий ОСОБА_4 має страхування відповідальності арбітражного керуючого (договір № 33.0003691.03 від 01.02.2017р.), проживає в м. Дніпрі (в місцевості де і зареєстрован боржник), має досвід роботи в сфері банкрутства, а саме більше ніж вісім років, постійно підвищує свою кваліфікацію, також в своєму розпорядженні арбітражний керуючий має транспортний засіб, офіс оснащений всією необхідною офісною технікою.
Щодо кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_8 та арбітражного керуючого ОСОБА_7, то суд розглянувши їх заяви - згоди дійшов до висновку, що арбітражний керуючий ОСОБА_9 не надав суду інформації щодо освіти, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражні керуючі, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки ліквідатора у конкретній справі.
Також при обранні ліквідатора банкрута, що ліквідується у порядку ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд керується виключно нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", виходячи з власної оцінки кандидатур та обставин кожної конкретної справи, зокрема й фінансового становища боржника, наявності чи відсутності коштів, які можуть бути використані для оплати послуг арбітражного керуючого, наявності інших кандидатів, яким в судовому рішенні має бути надана відповідна оцінка, майнове становище боржника та необхідність ліквідатору мати спеціальні знання арбітражного керуючого при проведенні процедури ліквідації.
Арбітражний керуючий ОСОБА_4 також зазначив, що для зменшення додаткових витрат боржника арбітражний керуючий готовий надавати своє офісне приміщення для проведення засідань комітету кредиторів та різних нарад які стосуються процедури банкрутства боржника.
Оскільки у боржника наявна велика сума кредиторських вимог, господарський суд вважає, що призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_4, іє доцільним та обґрунтованим.
Також до суду від представника боржника надійшло клопотання в якому останній просить суд призначити ліквідатором боржника більш досвідченого та більш кваліфікованого арбітражного керуючого для забезпечення оперативності та економічної доцільності проведення ліквідаційної процедури.
Виходячи з вищенаведеного та дослідивши кандидатури всіх арбітражних керуючих, суд дійшов висновку, про призначення розпорядником майна ТОВ "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво № 106 від 04.02.2013р.; адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, 59, офіс 234).
Кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_8, арбітражного керуючого ОСОБА_7 - відхилити.
Керуючись ст.ст. 37, 38, 40, 95, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
Визнати ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721) - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 4 місяці.
Ліквідатором ТОВ "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" призначити арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво № 106 від 04.02.2013р.; адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, 59, офіс 234).
Кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_6, арбітражного керуючого ОСОБА_8, арбітражного керуючого ОСОБА_7 - відхилити.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оприлюднити господарським судом Дніпропетровської області повідомлення про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_2 ТЕХНОЛОГІЇ" (49045, м. Дніпро, вул. Кільченська, 17; ЄДРПОУ 36167721) банкрутом на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет.
Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Заявлення кредиторських вимог в обов'язковому порядку здійснюється кредиторами до господарського суду Дніпропетровської області зі сплатою судового збору відповідно до вимог Закону України „Про судовий збір” та ліквідатору в порядку ст.. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
ОСОБА_6 закінчення строку для подання кредиторських вимог, зобов'язати ліквідатора надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку п. 5 ст. 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів.
- у строк до 19.12.17р. подати на затвердження до господарського суду реєстру вимог кредиторів.
Призначити судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 19.12.2017 р. о 10:30, яке відбудеться в приміщенні господарського суду Дніпропетровської області, зал судового засідання № 2-201.
Явку ліквідатора, представників кредиторів у судове засідання визнати обов'язковим.
- заходи ліквідаційної процедури проводити у відповідності до вимог статей 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
- кожного першого числа наступного місяця ліквідатор повинен надати господарському суду Дніпропетровської області звіт про проведені дії в ліквідаційній процедурі з документами, які підтверджують проведення цих дій в ліквідаційній процедурі.
- подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс та документи, які підтверджують проведення ліквідаційної процедури за десять днів до закінчення строку ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
- з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Копію постанови надіслати: боржнику, ліквідатору, Індустріальному ВДВС м. Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління - реєстраційна служба Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради, арбітражному керуючому ОСОБА_7, арбітражному керуючому ОСОБА_8, рбітражному керуючому ОСОБА_6, Лівобережній ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\
Суддя ОСОБА_10