Постанова від 08.11.2017 по справі 643/11455/17

Справа № 643/11455/17

Провадження № 2-а/643/393/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.11.2017 року м. Харків

Суддя Московського районного суду м. Харкова Горбунова Я.М., розглянувши у скороченому провадженні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Московському району м. Харкова про визнання протиправним рішення та його скасування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про визнання протиправним рішення та його скасування.

В обґрунтування позову посилається на те, що 03.07.2017 р. вона звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова із заявою про перехід з пенсії за віком, призначеної згідно ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком згідно ЗУ «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 р. Розглянувши її заяву відповідачем було відмовлено у здійсненні переходу з одного виду пенсії на іншу через відсутність необхідного стажу роботи на посадах державної служби, передбаченого даним законом, та не було зараховано до стажу державної служби період її роботи з 11.11.1977 р. по 25.01.1983 р. в ОВС України, в апараті Управління внутрішніх справ Харківського міськвиконкому. Позивач звернулась із запитом до ГУ НП в Харківській області, Управління кадрового забезпечення, на що Управління підтвердило, що позивач дійсно працювала з 11.11.1977 р. по 27.01.1983 р. в Органах Внутрішніх справ України, а посада паспортиста відносилась до категорії державного службовця.

Представник відповідача, у встановлений судом строк, надав до суду заперечення проти позову, в якому просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, зазначив, що рішення про відмову є правомірним.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши заперечення представника відповідача, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 з 01.07.2014 р. перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Московському районі м.Харкова та отримує пенсію за віком, призначену згідно ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

26.06.2017 р. ОСОБА_1 виповнилося 58 років і відповідно до ЗУ «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 р. вона досягла пенсійного віку, має страховий стаж більше 30 років, їй не призначалася пенсія відповідно до ЗУ «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 р. і на день набрання чинності Закону № 889-VIII від 10.12.2015 р. вона має повні 22 роки стажу на посадах, віднесених до посад державної служби.

03.07.2017 р. позивач звернулася до відповідача із завою про перехід призначеної пенсії за віком на пенсію за віком згідно ЗУ «Про державну службу» від 10.12.2015 р.

За результатами даної заяви відповідач прийняв рішення Протокол №184648 від 12.07.2017 р. про відмову у здійснені переходу на іншу пенсію через відсутність необхідного стажу роботи на посадах державної служби.

До стажу державного службовця відповідно до наданих довідок відповідач зарахував періоди роботи:

-на посаді юрисконсульта у виконкомі Київського району м.Харкова з 21.07.1997р. до 28.02.1999 р.;

-на посаді начальника Київського районного управління юстиції м.Харкова з 01.03.1999 р. по 27.06.2014 р.

Таким чином, відповідач визначив, що стаж державного службовця позивача складає 16 років 11 місяців 23 дні, що є меншим ніж як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, станом на 01.05.2016 р.

Із наданих відповідачу та суду довідок вбачається, що позивач має стаж роботи за період з 11.11.1977 р. до 25.01.1983 р. на посаді паспортиста відділу внутрішніх справ Червонозаводського райвиконкому Управління внутрішніх справ Харківського облвиконкому, який входив до структури МВС України згідно наказу УВСХМ від 14.11.1977 р. № 130). Займана посада відноситься до категорії службовців, входила до складу апарату ОВС і утримувалася за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до Постанови КМУ № 397 від 08.06.1995 р. в стаж роботи для нарахування надбавок за вислугу років на посадах службовців відповідно до Постанови КМУ №1049 від 20.12.1993 р. включено роботу ОСОБА_1 на посаді службовця в УВС Харківського міськвиконкому за період 11.11.1977 р. до 25.01.1983 р. - 5 років 2 місяці 14 днів.

Згідно ЗУ «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 р. визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до ст.37 ЗУ «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 р.

Згідно з п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII втратив чинність Закон № 3723, крім статті 37, що стосується осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII від 10.12.2015 р. передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності даним законом мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 ЗУ «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 р. та актами КМУ, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 р. у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.

Відповідно до п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII від 10.12.2015 р. стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відповідно до ст. 25 ЗУ «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 р. віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

Відповідно до Постанови КМУ від 03.05.1994 р. № 283, якою затверджений Порядок обчислення стажу державної служби, до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів внутрішніх справ.

Як вбачається з листів та наказів Міністерства юстиції України № 96/к від 12.01.1999 р., Харківського обласного управління юстиції № 02-7/30 від 02.03.1999 р., головного управління юстиції у Харківській області №1323/4 від 31.08.2007 р. стаж роботи на посаді паспортиста за період роботи з 11.11.1977 р. до 25.01.1983 р. врахований до стажу роботи на держаній службі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 70, 71, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 183-2 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним рішення комісії Управління Пенсійного фонду України в Московському району м. Харкова, а саме протокол від 12.07.2017 р. №184648/184 про розгляд спірних питань, які виникають під час призначення або перерахунку та виплати пенсії.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Московському району м. Харкова врахувати надані ОСОБА_1 довідки Головного Управління Національної поліції в Харківській області, Адміністрації Київського району Харківської міської ради, Головного територіального управління юстиції в Харківській області та провести розрахунок та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком згідно ЗУ «Про державну службу» з 03.07.2017 р.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Московському району м. Харкова на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір у розмірі 640 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

Суддя: Я.М.Горбунова