Постанова від 08.11.2017 по справі 133/2070/17

Справа № 133/2070/17

ПОСТАНОВА

08.11.2017

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області , ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника Калинівської ОДПІ Управління ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2,

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, голови комісії з припинення діяльності Релігійної організації « Релігійна громада свідків ОСОБА_4 м. Козятині Вінницької області» за ч. 1 ст. 163-1КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Козятинського міськрайонного суду надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_3 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1КУпАП .

Згідно протоколу №00928 від 26 вересня 2017 виявлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку.

Ознайомившись із наданими до суду матеріалами, приходжу до висновку, що вищезгаданий протокол №00928 про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Так, доказами по справі про адміністративне правопорушення згідно ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Проаналізувавши зміст ст.ст. 7, 254, 268, 279 КУпАП, приходжу до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування, повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Однак, в описовій частині протоколу №00928 від 26 вересня 2017 щодо зазначення суті правопорушення не вказано які саме вимоги статтей Податкового кодексу України порушив ОСОБА_3 внаслідок чого повинен нести адміністративну відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП. Крім того, в протоколі №00928 від 26 вересня 2017 не зазначено в чому саме полягало завищення витрат неприбуткової організації в сумі 320294 грн.

В протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час, коли було вчинено адміністративне правопорушення, а також не допитано правопорушника.

Згідно п.2 ч. 1 ст. 278 КУпАП посадова особа при підготовці до розгляду справи вирішує чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підваідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Відтак час, коли було вчинено адміністративне правопорушення, має важливе значення для розгляду справи по суті.

За таких обставин матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_3 не можуть бути розглянуті в суді і підлягають поверненню для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 251, 256, 278 КУпАП , -

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Калинівської ОДПІ Управління ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: підпис

З оригіналом вірно:

Суддя Секретар

Дата документу 08.11.2017