Постанова від 03.11.2017 по справі 803/1202/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2017 року Справа № 803/1202/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Дмитрука В.В.,

суддів Димарчук Т.М., Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Гринчук Я.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом приватного підприємства «МЕГА ТОН» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «МЕГА ТОН» (далі - ПП «МЕГА ТОН») звернулося з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України) про визнання протиправними та скасування рішень комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (із врахуванням уточнених позовних вимог), від 15.08.2017 року №71679/37029340, №71550/37029340, №72542/37029340, №72541/37029340, №71532/37029340, №71912/37029340, від 18.08.2017 року №98779/37029340, зобов'язання зареєструвати у єдиному реєстрі податкових накладних подані приватним підприємством «МЕГА ТОН» податкові накладні від 30.06.2017 року №77, №78, від 23.06.2017 року №39, №40, №91, від 21.06.2017 року №30, від 19.06.2017 року №45.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до пункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

На думку позивача, оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних прийнятті з порушенням чинного законодавства, оскільки у даних рішеннях не вказана конкретна інформація щодо причин та підстав для відмови у реєстрації, а лише зазначена загальна інформація про те, що причиною їх прийняття є: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

В судове засідання представник позивача не прибув, однак подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

У судовому засіданні 19.10.2017 року та у письмових запереченнях від 03.11.2017 року представник відповідача позовні вимоги не визнав з тих підстав, що вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику.

Такий перелік затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567 та передбачає надання платником податків для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту, наступних документів: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки/інвойси, акти приймання передавання товарів (робіт/послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені в переліку, платник податку подає до Державної фіскальної служби в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними Державної фіскальної служби, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» пункту 201.16.1, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/рахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Проте позивачем не було надано копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки фактури/інвойси та інші документи визначені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567. На підставі наведеного представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову повністю.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що приватне підприємство «МЕГА ТОН» (код ЄДРПОУ 37029340) зареєстроване як юридична особа 20.05.2010 року за № 1 184 102 0000 000691, видом економічної діяльності є «46.74 оптова торгівля залізними виробами, водопровідними і опалювальним устаткуванням і приладдям до нього», що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 15.09.2017 року.

ПП «МЕГА ТОН» 19.06.2017 року було направлено до ЄРПН податкову накладну №45 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» відповідно до договору поставки. Однак ПП «МЕГА ТОН» отримало квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем було надано пояснення з долученням документів, а саме: копії видаткових накладних від 19.06.2017 року №413 та №РН-0000037.

21.06.2017 року позивачем направлено до ЄРПН податкову накладну №30 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ТзОВ «Будівельна компанія «Маркетбуд» відповідно до договору поставки. Однак ПП «МЕГА ТОН» отримало квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем подано документи про підтвердження реальності здійснення операцій, а саме: копії видаткових накладних від 29.09.2016 року №3429 та від 21.06.2017 року №396.

23.06.2017 року ПП «МЕГА ТОН» направлено до ЄРПН податкову накладну №39 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ТзОВ «К.П.Верес» відповідно до договору поставки. Однак позивачем отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем подано документи про підтвердження реальності здійснення операцій, а саме: копії видаткових накладних від 29.12.2016 року №742 та від 23.06.2017 року №421, платіжного доручення від 14.12.2016 року №276.

23.06.2017 року позивачем направлено до ЄРПН податкову накладну №40 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ПП «Домус-Луцьк» відповідно до договору поставки. Однак ПП «МЕГА ТОН» отримало квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем подано документи про підтвердження реальності здійснення операцій, а саме: копії видаткових накладних від 28.12.2016 року №6394 та від 23.06.2017 року №422, копію платіжного доручення від 30.01.2017 року №376.

23.06.2017 року ПП «МЕГА ТОН» направлено до ЄРПН податкову накладну №91 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ТзОВ «Компанія МЕГА ТОН» відповідно до договору поставки. Однак позивачем отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем подано документи про підтвердження реальності здійснення операцій, а саме: копії видаткових накладних від 23.06.2017 року №516 та від 03.11.2015 року № АБ-00000228.

30.06.2017 року позивачем направлено до ЄРПН податкову накладну №77 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ТзОВ «Добрий урожай» відповідно до договору поставки. Однак ПП «МЕГА ТОН» отримало квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем надано наступні документи: копії видаткових накладних від 30.06.2017 року №488 та від 16.10.2014 року №ЕТП КЛ1610/026.

30.06.2017 року ПП «МЕГА ТОН» направлено до ЄРПН податкову накладну №78 для реєстрації. Підставою для реєстрації вказаної накладної стали правовідносини між позивачем та ТзОВ «Ельбрус» відповідно до договору поставки. Однак позивачем отримано квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, з якої вбачається, що реєстрація зупинена. На підтвердження поставки товару позивачем надано наступні документи: копії видаткових накладних від 30.06.2017 року №427 та від 28.12.2016 року №6294, копію платіжного доручення від 30.01.2017 року №376.

Відповідачем відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України прийняті рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 15.08.2017 року №71532/37029340, №72541/37029340, №71550/37029340, №71912/37029340, №72542/37029340, №71679/37029340, від 18.08.2017 року №98779/37029340. Підставою для прийняття таких рішень є надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно із підпунктами «а», «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - ПК України) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів;

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок №1246) податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 12 Порядку №1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно із якими реєстрація податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Згідно із підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Крім того, абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» №190 від 29.03.2017 року передбачено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

Таким чином, з наведених норм вбачається, що рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку, або «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства», або «надання платником податку копій документів, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування».

Однак, як вбачається із оскаржуваних рішень, в них відсутнє чітке визначення підстав для прийняття Комісією рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, зокрема відповідачем не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства, в чому полягає порушення, та/або яких саме документів не вистачає для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних.

Таким чином, враховуючи наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про належне проведення господарських операцій між позивачем та ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», ТзОВ «Ельбрус», ПП «Домус-Луцьк», ТзОВ «Добрий Урожай», ТзОВ «К.П.Верес», ТзОВ «будівельна компанія «Маркетбуд» та ТзОВ «Компанія МЕГА ТОН», а також те, що такі документи були надані контролюючому органу, суд дійшов висновку, що відповідач не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних від 19.06.2017 року №45, від 21.06.2017 року №30, від 23.06.2017 року №39, №40, №91, від 30.06.2017 року №77, №78.

Відтак позовна вимога про визнання протиправними і скасування рішень щодо відмови в реєстрації вищезазначених податкових накладних підлягає до задоволення.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання зареєструвати у ЄРПН податкові накладні від 19.06.2017 року №45, від 21.06.2017 року №30, від 23.06.2017 року №39, №40, №91, від 30.06.2017 року №77, №78 суд зазначає наступне.

Згідно із пунктом другим частини четвертої статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.

За приписами пункту 2 частини другої статті 62 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Наведені норми передбачають право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов'язувати суб'єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.

Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМ України №1246 від 29.12.2010 року, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду). У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про необхідність для належного захисту порушеного права позивача зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні від 19.06.2017 року №45, від 21.06.2017 року №30, від 23.06.2017 року №39, №40, №91, від 30.06.2017 року №77, №78 у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь позивача із врахуванням зменшення позовних вимог слід стягнути судовий збір в розмірі 20 800 грн., сплачений відповідно до платіжних доручень від 28.09.2017 року №3240 та №3241.

Керуючись статтями 2, 69-72, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, від 15.08.2017 року №71679/37029340, №71550/37029340, №72542/37029340, №72541/37029340, №71532/37029340, №71912/37029340, від 18.08.2017 року № 98779/37029340.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 19.06.2017 року №45, від 21.06.2017 року №30, від 23.06.2017 року №39, №40, №91, від 30.06.2017 року №77, №78.

Стягнути на користь приватного підприємства «МЕГА ТОН» за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України 20 800 (двадцять тисяч вісімсот) гривень 00 копійок понесених витрат по сплаті судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 08 листопада 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя В.В. Дмитрук

Судді Т.М. Димарчук

ОСОБА_1