Постанова від 06.11.2017 по справі 754/10780/17

Номер провадження 2-а/754/762/17

Справа №754/10780/17

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 листопада 2017 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Таран Н.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати дії відповідача щодо неврахування періоду роботи позивача паяльщиком з 08.04.1986 року по 01.03.1988 року та мідником з 22.08.1992 року по 07.05.1998 року до пільгового стажу для призначення пенсії за Списком №1 неправомірними. Зобов'язати Управління зарахувати до пільгового стажу позивача для призначення пенсії за Списком №1 періоду роботи мідником з 22.08.1992 року по 07.05.1998 року та зробити перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 з дати призначення пенсії 24.01.2017 року з врахуванням стажу роботи за Списком № 1 - 16 років 1 місяць 6 днів з 01.04.1982 року по 07.05.1998 року, згідно довідки Служби енергетичного забезпечення та зв'язку КП "Київпастранс" від 18.01.2017 року № 105.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1, працював з 01.04.1982 року по 07.05.1998 року (16 років 1 місяць 6 днів) «мідником» в «Автомехбазе» КП «Київпастранс», яка шляхом злиття «Енергогосподарства» з «Автомехбазою» КП «Київпастранс» з 01.01.2005 року реорганізована в Службу енергетичного убезпечення КП «Київпастранс» та злиття Служби енергетичного забезпечення та Служби автоматики та зв'язку реорганізована в Службу енергетичного забезпечення та зв'язку КП «Київпастранс». Робота «мідником» підтверджується записами в трудовій книжці та довідкою Служби енергетичного забезпечення та зв'язку КП «Київпастранс» від 18.01.2017 року № 105. Посада «мідника» передбачена Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. У період роботи позивача були чинні Список № 1 виробництв, цехів, професій і посад на ємних роботах, на роботах зі шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота в яких право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173 та Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162. 24.01.2017 року позивач звернувся до Управління з заявою про призначення пільгової пенсії за віком за Списком №1 та надав довідку Служби енергетичного забезпечення та зв'язку КП «Київпастранс» від 18.01.2017 року № 105, яка підтверджує його пільговий стаж роботи за Списком №1 16 років 1 місяць 6 днів. Згідно листа відповідача від 06.07.2017 року пенсія позивачу була призначена з урахуванням стажу роботи за Списком № 1 тільки 8 років 5 місяців 29 днів. Позивач в свою чергу вважає, що відповідач протиправно не зарахував до пільгового стажу 7 років 7 місяців 7 днів за період пільгової роботи по Списку № 1 з 09.04.1986 року по 01.03.1988 року та з 22.08.1992 року по 07.05.1998 року, згідно довідки Служби енергетичного забезпечення та зв'язку КП «Київпастранс» від 18.01.2017 року № 105. Відповідно до Списку № 1 виробництв, цехів, професій і посад на підземних роботах, на роботах зі шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173, який був чинний на період роботи Позивача до 1992 року право на пільгову пенсію мали особи, які працювали мідниками по лудінню і паянню (паяльщиками). Таким чином професія мідник тотожна професії паяльщик.

Стороною відповідача до суду було надано заперечення щодо позовних вимог ОСОБА_2, відповідно до яких дії відповідача відповідають вимогам діючого законодавства, а тому підстав для виплати пенсії позивачу та здійснення її нарахування немає.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Згідно із п. 4. ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на положення вказаної вище норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної справи стороні відповідача необхідно довести правомірність своїх дій та бездіяльності.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка.

В пункті 20 Постанови № 637 зазначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або її правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або її номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

При цьому час роботи у період з 21.08.1992 року зараховується до пільгового стажу за результатами атестації робочих місць (відповідно пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року №442).

Вивченням матеріалів справи встановлено, що відповідно до трудової книжки позивача вбачається, що:

-згідно наказу №97-к від 01.04.1982 року по автобазі Київського трамвайно-тролейбусного управління позивача переведено мідником п'ятого розряду;

-згідно наказу №89-к від 09.04.1986 року по Київському комунальному автотранспортному підприємству №2722 в зв'язку з необхідністю уточнення та приведення у відповідність найменувань професій з займаною посадою вважати паяльщиком 5-го розряду;

-згідно наказу №55-к від 01.03.1988 року по Київському комунальному автотранспортному підприємству №2722 в зв'язку з введенням нових тарифних умов оплати праці позивача переведено мідником четвертого розряду;

-згідно наказу №81-к від 07.08.1998 року позивача мідника п'ятого розряду звільнено за власним бажанням.

Відповідно до розпорядження щодо призначення пенсії позивач з 24.01.2017 року перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію за віком. Пенсію призначено із зниженням пенсійного віку у віці 55 років, оскільки позивач працював в шкідливих умовах праці за списком № 1.

24.01.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення пільгової пенсії за віком за Списком №1 та надав довідку Служби енергетичного забезпечення та зв'язку КП «Київпастранс» від 18.01.2017 року за №105, яка на його думку підтверджує пільговий стаж роботи за Списком №1 16 років 1 місяць 6 днів.

Згідно листа Відповідача від 06.07.2017 року № 10453/09/0-955 пенсія позивачу була призначена з урахуванням стажу роботи за Списком № 1 тільки 8 років 5 місяців 29 днів.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими i особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (список № 1);

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими i важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (список № 2).

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України №497 (497-2002-п)) від 11.04.2002 року) затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок). Згідно з пунктом 20 Порядку в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій (їхніх правонаступників).

Списком № 1 (затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173) розділом XI Металообробка, підрозділом 4 "Інші професії з металообробки", пунктом а) "Робітники" передбачені мідники на лудінні і паянні (паяльщики).

В уточнюючій довідці КП «Київпастранс» від 18.01.2017 р. № 105 зазначено, що ОСОБА_1 працював на посаді мідника повний робочий день та на інші роботи його не було переведено.

Для з'ясування всіх обставин Управлінням 02.03.2017 року проведено перевірку та складено акт № 465 про результати перевірки достовірності довідки № 105 від 18.01.2017 року.

За результатами вказаної перевірки було з'ясовано, що позивач не працював постійно з 01.04.1982 року по 07.05.1998 року за професією «Мідник».

В зв'язку з чим управлінням не обчислено по Списку № 1 періоди роботи позивача з 09.04.1986 року по 28.02.1988 року та з 22.08.1992 по 07.05.1998 року, дані періоди обчислено тільки як страховий стаж в календарному співвідношенні.

Оскільки в ході судового розгляду не було здобуто доказів умисних протиправних дій з боку Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії не підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 18, 69-71, 93, 94, 97, 99, 100, 102, 104, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя: Н.Г. Таран