Справа № 758/6176/17
3/758/2737/17 Категорія 180
25 вересня 2017 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Зубець Ю. Г., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві у справі про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 проживаючої за адресою: АДРЕСА_2
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
Згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення № 132 від 03 травня 2017 року, ОСОБА_1, працюючи продавцем ТОВ «ФІШ ТОРГ», 25 квітня 2017 року о 12 годині 55 хвилин в приміщенні магазину, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 45-В, здійснювала проведення розрахунків із споживачами за готівку без використання реєстратора розрахункових операцій, чим порушила вимоги п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнала та пояснила, що дійсно в квітні 2017 року працювала продавцем ТОВ «ФІШ ТОРГ», однак 25 квітня 2017 року о 12 годині 55 хвилин не виконувала свої безпосередні обов'язки по відпуску товару покупцям, оскільки виконувала інші доручення, тому нею не було вчинено дій, відповідальність за які настає за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, враховуючи встановлені обставини справи, приходжу до висновку про необхідність закриття провадження в зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП настає у разі порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 станом на 25 квітня 2017 року працювала на посаді продавцем ТОВ «ФІШ ТОРГ», тобто була суб'єктом відповідальності, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Разом з тим, нею категорично заперечується факт проведення 25 квітня 2017 року о 12 годині 55 хвилин розрахунків із споживачами за готівку без використання реєстратора розрахункових операцій.
Вимогами ст. 280 КУпАП, на орган (посадову особу) при розгляді справи про адміністративне правопорушення покладено обов'язок з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до положень ст. 9 Конституції України та ст. 17 Закону України «Про міжнародні договори», міжнародні договори, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Згідно вимог ч. 2 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку. Положення даної статті Конвенції кожній людині доведення вини тільки в законному порядку на підставі законно добутих доказів (справа «Кадубец проти Словаччини» (Eur. Court H.R. Kadubec v. Slovakia, Judgment of 2 September 1998. Reports. 1998 VI).
Враховуючи викладене, вважаю, що в справі про адміністративне правопорушення є за доцільне застосування аналогії кримінального процесуального закону, які як і положення ст. 62 Конституції України вказують на те, що винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку. Обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Вина є одним з елементів суб'єктивної сторони будь-якого правопорушення, а тому юридична відповідальність за загальним правилом можлива лише при винному вчиненні забороненого діяння чи бездіяльності.
Так, суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, характеризується наявністю вини у формі прямого умислу, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх настання.
Наявні в матеріалах докази, які вивчені суддею, не спростовують доводів ОСОБА_1 стосовно її невинуватості у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, тому усі сумніви щодо доведеності її вини тлумачаться на її користь.
За таких обставин, відповідно до ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 294 КУпАП суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, та особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження (внесення подання прокурора) цієї постанови.
Скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва.
Суддя Ю.Г. Зубець