Справа № 488/2596/16-п
Провадження № 3/488/5/17
06.11.2017 року
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Федорченко А.А., отримавши адміністративні матеріали за ст. 124 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
Згідно протоколу АП1№131537 від 15.06.2016 року, 29.05.2016 року близько 18-50 год. на пр. Богоявленському в м. Миколаєві, ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.3б, 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху України, керуючи автомобілем НОМЕР_1, не врахував дорожню обстановку, не обрав безпечну швидкість руху, при виникненні перешкоди не вжив заходів для її безпечного об'їзду або зупинки транспортного засобу, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, який рухався попереду в попутному напрямку і виконував лівий поворот. Транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Відповідно до ст. 247 КУпАП обставиною, яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, є, зокрема, закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу. У такому випадку провадження не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Під час підготовки справи до розгляду з'ясовано, що дорожньо-транспортна пригода сталася 29.05.2016 року; з названої дати відраховується тримісячний строк накладення адміністративного стягнення.
В провадження судді справа надійшла 01.11.2017 року, тобто після спливу строку накладення адміністративного стягнення; відповідно до ст.ст. 247, 38 КУпАП справа підлягає закриттю.
Національне законодавство не містить вказівки про те чи має суддя право встановлювати наявність або відсутність вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у разі закриття провадження у справі, однак, системний аналіз положень КУпАП дозволяє дійти такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Отже, саме під час провадження у справі з'ясовуються усі її обставини, зокрема суспільна небезпечність діяння, протиправність, караність, наявність чи відсутність вини особи, відносно якої здійснюється провадження.
Таким чином, у разі закриття провадження, суддя не має можливості встановлювати будь-які обставини справи, зокрема і наявність чи відсутність вини особи.
Кодекс України про адміністративні правопорушення чітко визначає, що закінчення строків накладення адміністративного стягнення є безумовною підставою, яка виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
При цьому, відсутність висновків про винуватість у постанові про закриття провадження у справі на підставі закінчення строків накладення адміністративного стягнення не є перешкодою для розгляду справи про відшкодування шкоди в порядку цивільного судочинства.
Керуючись статтями 38, 245, 247, 283-284 КУпАП, -
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення - закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подання до Корабельного районного суду м. Миколаєва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.А.Федорченко