465/6168/17
3/465/3578/17
про повернення адміністративних матеріалів
03.11.2017 року Суддя Франківського районного суду м. Львова Гулієва М.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Старий Самбір, Львівської області, громадянина України, не одруженого, освіта середня, працює військова частина НОМЕР_1 солдат, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , індентифікаційний номер 3542008478
за ч.3 ст.172-11 КУпАП,-
ТВО командира військової частини НОМЕР_1 полковник ОСОБА_2 скерував до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП з підстав викладених в протоколі про адміністративне правопорушення № 00049 від 24 жовтня 2017 р.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові дані.
Положеннями п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 передбачено право повернення судом протоколів про адміністративні правопорушення, складених не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідним правоохоронним органам для належного оформлення.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Згідно з ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, передбачена відповідальність за дії, передбачені частинами першою або третьою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду.
Відповідальність за частиною 3 ст. 172-11 КУпАП передбачена в разі самовільного залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов'язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб, що має бути чітко вказано в протоколі відносно особи, оскільки це є обов'язковою умовою складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.172-11 КУпАП.
В складеному протоколі зазначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-11 КУпАП, тобто не з'явився на військову службу без поважних причин під час дії особливого періоду, проте адмінпротокол містить обов'язкову кваліфікуючу ознаку частини 4 ст. 172-11 КУпАП вчинення правопорушення умовах особливого періоду, тобто дії військовослужбовця підлягали б кваліфікації за ч. 4 ст.172-11 КУпАП.
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП слід повернути ТВО командира військової частини НОМЕР_1 полковнику ОСОБА_2 для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,-
адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП повернути ТВО командира військової частини НОМЕР_1 полковник ОСОБА_2 для дооформлення.
Суддя Гулієва М.І.