Постанова від 25.11.2009 по справі 2а-1500/09/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

25 листопада 2009 р. м. Чернівці Справа № 2а-1500/09/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді: Скакун О.П.

при секретарі: Пишній К.Г.

за участю:

представника позивача - Іванчука М.Г., Сербенюка А.А.

представника відповідача не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом заступника прокурора Чернівецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафної санкції у сумі 510 грн.

СУТЬ СПОРУ:

Заступник прокурора Чернівецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області звернувся з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафної санкції у сумі 510 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що ОСОБА_3 вчинено порушення законодавства про автомобільний транспорт, за яке на нього було накладено фінансову санкцію. На момент розгляду справи у нього є заборгованість перед бюджетом по фінансових санкціях на загальну суму 510 грн. У зв'язку з цим, як стверджує позивач, сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю. Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника вдруге в судовому засіданні не забезпечив та про причини неявки суд не повідомив. У зв'язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

ВСТАНОВИВ:

04.02.2008 року ОСОБА_3 внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 13 квітня 2009 року за результатами здійснення рейдової перевірки, яку провели посадові особи територіального управління Голоавтотрансінспекції, було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт приватного підприємця ОСОБА_3, про що складено акт № 001249 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. 01 червня 2009 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області винесено постанову № 1504 про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 4 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт ”, до приватного підприємця ОСОБА_3 в сумі 510,00 грн. Вказану постанову надіслано відповідачу 02.06.2009 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб .

В статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт ” визначено перелік до кументів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення: документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України. За результатами перевірки встановлено експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.

Згідно абзацу 4 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт ” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567, передбачено, що одним із органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальні управління в областях.

Згідно вимог статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт ” та пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до пункту 27 зазначеного Порядку, у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

На момент розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Постанова про застосування штрафної санкції відповідачем не оскаржувалась в адміністративному чи судовому порядку. В судове засідання відповідач не з'явився, заперечень проти позову не надав.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов заступника прокурора Чернівецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті , від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головторансінспекції у Чернівецькій області про стягнення штрафної санкції у сумі 510 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) фінансову санкцію у сумі 510 грн. на користь Територіального управління Головтотрансінспекції у Чернівецькій області код 23246436, банк одержувач ГУДКУ в Чернівецькій області , МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100 .

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

У судовому засіданні 25 листопада 2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 30 листопада 2009 року.

Суддя О.П. Скакун