73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
02 грудня 2009 р. Справа № 2-а-7381/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Хом'якової В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 20170грн.,
встановив:
Провадження у справі відкрито за позовом Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області (позивач) до ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" (відповідач) про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 20170 грн. за порушення п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265/95- ВР). Працівниками ДПА Донецької області 17.04.2007 здійснено перевірку гральних автоматів, які належать відповідачу та розташовані за адресою: вул. Дніпропетровська, 4, м.. Краматорськ. ДПІ у м. Нова Каховка винесено рішення № 0001622301 від 03.05.2007 на підставі акту перевірки від 17.04.2007 № 051500942304, якою було виявлено непровдення розрахункової операції на суму 4034 грн. через реєстратор розрахункових операцій. Фінансова санкція відповідачем не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надіслав суду листа з проханням розглянути справу в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримують.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, до суду надійшов лист з проханням провести судове засідання за відсутності представника відповідача. Заперечень суду не надходило.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" є юридичною особою, зареєстрований виконавчим комітетом Запорізької міської ради 01.10.2004 № 11031050006000926, код 33210889, здійснює діяльність з проведення азартних ігор на гральних автоматах. Посадовими особами ДПІ м. Краматорськ, Донецької області 17.04.2007 року проводилась перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності ТОВ "ЮП-ГЕЙМ", а саме перевірка проводилась гральних автоматів відповідача, що розташовані по вул. Дніпропетровська, 4, м. Краматорськ. Перевірка проводилась в присутності оператора гральних автоматів Нос Олександра Миколайовича. В ході проведення перевірки працівниками ДПІ встановлено:
- в приміщенні гастронома "Дон" по вул. Дніпропетровська, 4 у м. Краматорськ розміщено 3 гральних автомати, які підключені до енергопостачання та переведені в робочий режим. Гральні автомати вводяться в дію монетою номіналом 0,50 грн.. Загальна сума розрахункових операцій склала 4034,00грн.: за 28.02.07-2622грн. та за 30.03.07 - 1412грн., розрахункові операції здійснювались без використання РРО.
Відповідно до п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідно до п. 4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614, реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації.
Згідно абзацу третього статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг)…
Таким чином, аналіз наведених положень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Порядку свідчить про необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій саме при здійсненні розрахункової операції, тобто, приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Враховуючи, що факт незастосування реєстратора розрахункових операцій при прийнятті під час гри на гральному автоматі-купюроприймачі коштів у розмірі 4034 грн., невидача відповідного розрахункового документу, що підтверджує прийняття коштів у вказаній сумі підтверджується матеріалами справи, суд визнає правомірним висновок ДПІ щодо порушення відповідачем порядку розрахунків передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
За порушення п. 1 ст. 3 та на підставі п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі виявлення не проведення розрахункової операції на певну суму через реєстратор розрахункових операцій, до суб'єкта підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих послуг, на які виявлено невідповідність.
Підставою для застосування до позивача штрафних санкцій рішенням, став акт перевірки органів державної податкової служби щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності ТОВ "ЮП-ГЕЙМ". Згідно ст. 2 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо. Гральний автомат є різновидом реєстратора розрахункових операцій і в ньому мають бути реалізовані фіскальні функції. Тобто, гральний автомат має забезпечувати одноразове занесення, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій. Закон про РРО вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п. 3 ст. 3 Закону), відповідно гральні автомати, які не забезпечують реалізації фіскальних функцій, не включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Згідно зі ст. 11 вказаного Закону терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.
Відповідно до змін, внесених у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р. № 121 "Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" (постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 № 803) термін переведення суб'єктів господарювання, які надають послуги гральних автоматів, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на 31 грудня 2006 року. Таким чином, з 01.01.2007 суб'єкти господарювання, які надають послуги гральних автоматів мають здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку. Суд вважає, що на підставі акту перевірки, складеного із вищевказаними порушеннями, було правомірно приймати рішення про застосування штрафних санкцій до підприємства.
Доказів погашення суми фінансової санкції до суду не надходило. Відповідачем не надано суду доказів скасування рішення про застосування штрафної санкції № 0001622301 від 03.05.07, отже, воно є обов'язковим до виконання. Враховуючи все вищевикладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають. задоволенню.
Судові витрати не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, ч.3 ст. 122, ст.ст.. 158 -163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" (74900, вул. К. Маркса, 18, м. Нова Каховка, Херсонська область, код 33210889) в дохід державного бюджету на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код призначення платежу 21080900, код ЗКПО 24103977 суму фінансових санкцій у розмірі 20170 грн. (двадцять тисяч сто сімдесят гривень) - стягувач ДПІ у м. Нова Каховка (74900, вул. Горького, 11а, м. Нова Каховка, Херсонська область, код 21296200.
Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.