Постанова від 06.11.2017 по справі 702/948/17

Провадження № 3/702/302/17

Справа № 702/948/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення справи на дооформлення

06 листопада 2017 року м. Монастирище

Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Мазай Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Монастирищенського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, непрацюючу, жительку вул. Центральна, 43 а с. Княжики Монастирищенського району Черкаської області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 793476 від 21.10.2017 року, складеного працівниками Монастирищенського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1, 25.09.2017 року близько 11 год., знаходячись на території дитячого садка «Малятко», що по вул. Центральна, 14 а с. Княжики Монастирищенського району, вихователька порушила вимоги посадової інструкції вихователя, допустивши та не попередивши травматизму малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в якого відповідно до акту СМЕ № 900 від 13.10.2017 року виявлено струс головного мозку, що відноситься до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров»я. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що справа підлягає поверненню на дооформлення з огляду на наступне.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 793476 від 21.10.2017 року не зазначені дані щодо потерпілих та свідків вчиненого правопорушення, відсутні відомості щодо їх наявності чи відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Статтею 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначено фактичні дані, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

В матеріалах доданих до протоколу про адміністративне правопорушення відсутні дані про притягнення чи закриття кримінальної справи відносно ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого ст. 137 КК України - неналежне виконання обов"язків щодо охорони життя та здоров"я дітей.

Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону, відсутність у суду відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності чи закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_1 за ст. 137 КК України, унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, а саме встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 184 КУпАП в діях ОСОБА_1, надання оцінки в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення.

Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).

Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та правильного розгляду адміністративного матеріалу, не допущення порушення прав особи, відносно якої складено адміністративний протокол, суд вважає за необхідне адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 повернути в Монастирищенське ВП Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, для дооформлення.

Керуючись ст. ст. 34, 35, 38, ч. 1 ст. 184, 256, 283, 284, 287, 294, 307, 308 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, направити на дооформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя : Н.В. Мазай