Справа №127/23264/17
Провадження №1-кс/127/10101/17
01 листопада 2017 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання слідчого ЛВП ВВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна, -
Слідчий ЛВП ВВП ГУНП у Вінницькій області, капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, мотивуючи свої вимоги тим, що проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017020020003598 від 30.10.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 263 ч. 2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.10.2017 о 16:30 год. співробітником СКР Лівобережного ВП ВВП ГУНП у Вінницькій області по вул. О.Довженка, неподалік буд. № 73 був зупинений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прож. АДРЕСА_1 , під час проведення поверхневого огляду у якого під курткою зліва було вилучено поліетиленовий пакет у якому знаходився металевий предмет зовні схожий на штик-ніж.
Відомості про скоєне кримінальне правопорушення «30» жовтня 2017 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017020020003598 з визначеною кваліфікацією ч.2 ст.263 КК України.
Під час огляду місця події від 30.10.2017 року було виявлено та вилучено, металевий предмет зовні схожий на штик-ніж.
Оскільки вилучений під час ОМП металевий предмет зовні схожий на штик-ніж, можливо є холодною зброєю, обіг якої є заборонений законом, а також можуть мати доказове значення під час досудового розслідування, просила задовольнити клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала за обставин, викладених у ньому.
Суд, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з метою забезпечення належного розслідування по кримінальному провадженню, зберігання речового доказу та недопущенні можливості його втрати або знищення, та вказане майно відповідає критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому КПК України порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача.
В силу ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку про доцільність накладення арешту на зазначене в клопотанні майно.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131,132, 170,171 КПК України, суд -
Клопотання слідчого ЛВП ВВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на металевий предмет зовні схожий на штик-ніж вилучені під час огляду місця події у ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прож. АДРЕСА_1 .
Виконання ухвали доручити слідчому ЛВП ВВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 .
Зобов'язати слідчого повідомити заінтересованих осіб про накладення арешту на зазначене майно.
На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п'яти діб з дня її винесення до апеляційного суду Вінницької області.
Слідчий суддя