Справа № 283/1895/17
провадження №2/283/747/2017
01 листопада 2017 року Малинський районний суд Житомирської області у складі: під головуванням судді Ярмоленка В.В., з секретарем судових засідань ОСОБА_1, розглянувши в місті Малині в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -
позивач просить стягувати з відповідача, як батька їхніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій формі в розмірі 2000,00 грн. по 1000,00 грн. на кожну дитину щомісячно до досягнення ними повноліття. ОСОБА_3 разом з позивачем не проживає, матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, їх життям не цікавиться, а тому просить стягувати з відповідача кошти в примусовому порядку.
Позивач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач до суду з'явився, позовні вимоги визнав частково, не заперечив сплачувати аліментів на дочок в розмірі 1426.00 грн. по 713,00 грн. на кожну дитину щомісячно.
Вивчивши письмові матеріали справи, пояснення сторін, суд приходить до висновку про можливість ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів та вважає позов таким, що підлягає до часткового задоволення.
Встановлено, що сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 10.04.2012 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Малинського районного управління юстиції Житомирської області від якого мають двох дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідач, будучи працездатним, ухиляється від виконання обов'язку по утриманню дітей, яка проживають разом з матір'ю та повністю знаходяться на її утриманні, чим ставить позивача в скрутне матеріальне становище. В добровільному порядку питання щодо утримання дітей позивач та відповідач не вирішили.
В силу ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язанні утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно зі ст. 27 Конвенції про права дитини, прийнятої 44-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 20.11.1989 року, батько або (і) інші особи, що виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здатностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків, разом з яким проживає дитина.
Судом не здобуто, а сторонами не надано доказів про розмір одержуваного доходу відповідача по справі.
Враховуючи спільний обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття, визначений ст. 180 СК України, всі перелічені в сукупності обставини дають підстави для покладення на відповідача обов'язку сплачувати аліменти в розмірі 1500,00 грн. по 750,00 грн. на кожну дитину щомісячно, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, відповідно до вимог ч.2 ст. 182 СК України, починаючи з 11.10.2017 року та до досягнення ними повноліття.
Керуючись ст. 184 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, -
Позов ОСОБА_2 - задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_2
аліменти на утримання дочок ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 750 гривень на кожну дитину щомісяця, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, яка підлягає індексації відповідно до закону, починаючи з 11.10.2017 року і до досягнення ними повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, не працюючого, - 640 гривень судового збору на користь держави.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя: