Вирок від 09.07.2015 по справі 1-108/2011

Справа № 1-108/2011

1/460/5/15

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.07.2015

Яворівський районний суд Львівської області

у складі головуючого судді: ОСОБА_1 ,

з участю секретаря: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

захисника: ОСОБА_4 ,

підсудного: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові кримінальну справу про обвинувачення:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, українця, громадянина України, освіта вища, одруженого, тимчасово не працюючого, інваліда другої групи, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , такого, який не має судимості,

за ст.367 ч.2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_5 , працюючи з 07 квітня 2006 року по 15 листопада 2010 року селищним головою селища Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування та представником влади, 06 листопада 2007 року, умисно, перевищуючи свої службові повноваження, шляхом службового підроблення, в порушення вимог ст.123 Земельного кодексу України, ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.16 Закону України «Про оренду землі», достовірно знаючи про рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», згідно якого ПП ОСОБА_6 надається в оренду земельна ділянка розміром 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області терміном на 5 років з орендною платою 02 гривні. 50 копійок за 1 м.кв. в рік, явно виходячи за межі наданих йому прав та повноважень склав, підписав, завірив печаткою Івано-Франківської селищної ради Яворівського району та видав договір оренди землі від 06 листопада 2007 року укладений між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 у якому, всупереч рішенню Івано-Франківської селищної ради від 20 лютого 2007 року за №153, вніс завідомо неправдиві відомості щодо розміру орендної плати за користування земельною ділянкою площею 1,5 га, зазначивши її у сумі 500 грн. в місяць (що в розрахунку становить 0,40 гривень за 1 м.кв. в рік). |

Внаслідок вищевказаних незаконних дій ОСОБА_5 державним інтересам заподіяно матеріальні збитки в розмірі 166590 гривень 95 копійок, що в 250 разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_5 вчинив перевищення влади та службових повноважень, тобто, умисно вчинив дії, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, які заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам, що спричинили тяжкі наслідки, тобто вчинив злочин, передбачений ч.3 ст. 365 КК України.

Крім цього, підсудний ОСОБА_5 , працюючи з 07 квітня 2006 року по 15 листопада 2010 року селищним головою селища Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування та представником влади, 06 листопада 2007 року, умисно, перевищуючи свої службові повноваження, шляхом службового підроблення, в порушенні вищевказаних вимог законодавчих актів, достовірно знаючи про рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с. Верещиця», згідно якого ПП ОСОБА_6 надається в оренду земельна ділянка розміром 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області терміном на 5 років з орендною платою 02 гривні 50 копійок за 1 м.кв. в рік, явно виходячи за межі наданих йому прав та повноважень склав, підписав, завірив печаткою Івано-Франківської селищної ради Яворівського району та видав договір оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладений між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 у якому, |всупереч рішенню Івано-Франківської селищної ради від 20 лютого 2007року за №153, вніс завідомо неправдиві відомості щодо розміру орендної плати за користування земельною ділянкою площею 1,5 га, зазначивши її у сумі 500 гривень в місяць, (що в розрахунку становить 0,40 гривень за 1 м.кв. в рік).

Внаслідок вищевказаних незаконних дій ОСОБА_5 , державним інтересам заподіяно матеріальні збитки в розмірі 166590 гривень 95 копійок, що в 250 разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_5 , будучи службовою особою, вчинив службове підроблення, тобто внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, склав та видав завідомо неправдивий документ, що спричинило тяжкі наслідки, тобто вчинив злочин, передбачений ч.2 ст.366 КК України.

Також, підсудний ОСОБА_5 , працюючи з 07 квітня 2006 року по 15 листопада 2010 року селищним головою селища Івано-Франково Яворівського району, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування та представником влади, зловживаючи владою та службовим становищем, в порушення вимог ст.116 Земельного кодексу України, якою передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, в межах їх повноважень, ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування», якою передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері регулювання земельних відносин належить підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад, умисно, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб, використовуючи владу та службове становище всупереч інтересам служби, шляхом службового підроблення, достовірно знаючи, що на розгляд сесії Івано-Франківської ради 07 липня 2006 року питання «Про надання земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд», площею 0.15 га та ведення особистого селянського господарства, площею 0,0741 га в АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_7 », не виносилось, умисно видав. підписав і засвідчив печаткою Івано-Франківської селищної ради завідомо неправдиве рішення №51 від 07 липня 2006 року про безоплатну передачу земельної ділянки гр. ОСОБА_7 у власність.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 підписав та видав Державні акти на право власності на земельну ділянку серії ЯД №466557 від 02 лютого 2009 року для ведення особистого селянського господарства площею 0,0741 га та серії ЯД №466556 від 02 лютого 2009 року для обслуговування житлового будинку та господарських будівель площею 0,1500 га гр. ОСОБА_7 , нормативно грошова оцінка яких становить146470 гривень 23 копійки, достовірно знаючи, що підставою для виготовлення та видачі державних актів послужило підроблене рішення № 51 від 07 липня 2006 року.

Внаслідок незаконних дій ОСОБА_5 , з державної власності вилучено земельну ділянку площею 0,2241 га та заподіяно матеріальні збитки державним інтересам в розмірі 146470 гривень 23 копійки.

Крім цього, встановлено, що рішенням Івано-Франківської селищної ради №193 від 21 червня 2007 року, надано земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,08 га гр. ОСОБА_8 .

Разом з тим, ОСОБА_5 , будучи службовою особою органу місцевого самоврядування та представником влади, зловживаючи владою та службовим становищем, в порушення вимог ст.116 Земельного кодексу України, якою передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади, або органів місцевого самоврядування, в межах їх повноважень, ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування», якою передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері регулювання земельних відносин належить «підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад», умисно, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб, використовуючи владу та службове становище всупереч інтересам служби шляхом службового підроблення, достовірно знаючи про прийняте вище вказане рішення про надання у власність гр. ОСОБА_8 земельної ділянки, площею 0,08 га, без розгляду на сесії селищної ради, підписав, засвідчив печаткою та видав завідомо неправдиве рішення №193 від 21 червня 2007 року про надання земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,1031 га гр. ОСОБА_8 , незаконно передавши у власність земельну ділянку площею 0,0231 га.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 підписав та засвідчив печаткою Івано-Франківської селищної ради Державний акт серії ЯД №438474 від 17 грудня 2007 року на право власності на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та господарських будівель площею 0,1031 га гр. ОСОБА_8 (нормативно грошова оцінка завищеного розміру земельної ділянки становить 20363 гривні 91 копійку), що заподіяло матеріальні збитки державі в розмірі 20363 гривень 91копійку, достовірно знаючи, що підставою для виготовлення та видачі державного акту послужило підроблене рішення №193 від 21 червня 2007 року.

В результаті своїх злочинних дій, ОСОБА_5 зловживаючи владою та службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб, використовуючи владу та службове становища всупереч інтересам служби, шляхом службового підроблення незаконно, безкоштовно передав у приватну власність вказаним вище громадянам земельні ділянки загальною площею 0,2472 га, вартістю 166834 гривні 14 копійок, тим самим заподіяв істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам, що у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що є тяжкими наслідками.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_5 , вчинив зловживання владою та службовим становищем, тобто умисно, з корисливих мотивів та в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади та службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам, що спричинило тяжкі наслідки, тобто вчинив злочин передбачений ч.2 ст.364 КК України.

Крім цього, підсудний ОСОБА_5 , працюючи з 07 квітня 2006 року по 15 листопада 2010 року селищним головою селища Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування та представником влади, зловживаючи владою та службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб, використовуючи владу та службове становище всупереч інтересам служби шляхом службового підроблення, достовірно знаючи, що на розгляд сесії Івано-Франківської селищної ради 07 липня 2006 року питання «Про надання земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,15 га та ведення особистого селянського господарства площею 0,0741 га в АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_7 ». не виносилось, умисно видав, підписав і засвідчив печаткою Івано-Франківської селищної ради завідомо неправдиве рішення №51 від 07 липня 2006 року про безоплатну передачу земельної ділянки гр. ОСОБА_7 у власність.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 підписав та видав Державні акти на право власності на земельну ділянку серії ЯД №466557 від 02 лютого 2009 року для ведення особистого селянського господарства, площею 0,0741 та серії ЯД №466556 від 02 лютого 2009 року для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,1500 га гр. ОСОБА_7 , нормативно грошова оцінка яких становить 146470 гривень 23 копійки, достовірно знаючи, що підставою для виготовлення та видачі державних актів послужило підроблене рішення № 51 від 07 липня 2006 року.

Внаслідок незаконних дій ОСОБА_5 , з державної власності вилучено земельну ділянку площею 0,2241 га та заподіяно матеріальні збитки державним інтересам в розмірі 146470 гривень 23 копійки.

Крім цього, встановлено, що рішенням Івано-Франківської селищної ради №193 від 21 липня 2007 року, надано земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,08 га гр. ОСОБА_8 .

Разом з тим, ОСОБА_5 , будучи службовою особою органу місцевого самоврядування та представником влади, зловживаючи владою та службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб, використовуючи владу та службове становище всупереч інтересам служби шляхом службового підроблення, достовірно знаючи про прийняте вище вказане рішення про надання у власність гр. ОСОБА_8 земельної ділянки, площею 0,08 га, без розгляду на сесії селищної ради, підписав, засвідчив печаткою та видав завідомо неправдиве рішення №193 від 21 червня 2007 року про надання земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,1031 га гр. ОСОБА_8 , незаконно передавши у власність земельну ділянку площею 0,0231 га.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_5 підписав та засвідчив печаткою Івано-Франківської селищної ради Державний акт серії ЯД № 438474 від 17 грудня 2007 року на право власності на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку та господарських будівель площею 0,1031 га гр. ОСОБА_8 (нормативно грошова оцінка завищеного розміру земельної ділянки становить 20363 гривні 91 копійку), що заподіяло матеріальні збитки державі в розмірі 20363 гривні 91 копійку, достовірно знаючи, що підставою для виготовлення та видачі державного акту послужило підроблене рішення №193 від 21 червня 2007 року.

В результаті своїх злочинних дій, ОСОБА_5 зловживаючи владою та службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб, використовуючи владу та службове становища всупереч інтересам служби, шляхом службового підроблення незаконно, безкоштовно передав у приватну власність вказаним вище громадянам земельні ділянки, загальною площею 0,2472 га вартістю 166834 гривні 14 копійок, тим самим заподіяв істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам, що у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що є тяжкими наслідками.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_5 , вчинив службове підроблення, тобто внесення службовою собою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки, тобто вчинив злочин передбачений ч.2 ст. 366 КК України.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_5 свою вину в інкримінованих йому злочинах, визнав частково та пояснив, що з 07 квітня 2006 року, він був обраний головою Івано-Франківської селищної ради Яворівського району, яким працював по 16 листопада 2010 року. В його посадові обов'язки входило керування підлеглим апаратом Івано-Франківської селищної ради, організація роботи виконавчого комітету селищної ради, бухгалтерії. а також організація роботи підпорядкованих селищній раді підприємств та установ.

Відповідно до посадової інструкції Івано-Франківської селищної ради, на голову селищної ради покладено підписання рішень селищної ради та її виконавчого комітету, скликання сесії ради, внесення пропозиції та формування порядку денного сесії ради, головування на пленарних засіданнях сесії ради та виконавчого комітету.

З приводу рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с. Верещиця», згідно якого, ПП ОСОБА_6 надається в оренду земельна ділянка площею 1,5 га в селі Верещиця терміном на 5 років, з орендного платою 2,5 грн. за 1 кв.м. за рік, з правом викупу може пояснити, що дане рішення було прийнято на сесії селищної ради. З приводу прийняття цього рішення може сказати, що в 2006 році, у селищну раду звернувся із заявою ОСОБА_6 про надання йому в оренду земельної ділянки, площею 1,5 га для влаштування деревообробного виробництва в селі Верещиця. Дана заява була розглянута на сесії селищної ради та було прийнято рішення сесії Івано-Франківської селищної ради №53 від 07 липня 2006 року, згідно якого ПП ОСОБА_6 було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва. Після цього, коли ПП ОСОБА_6 виготовив проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, він звернувся в селищну раду з заявою про затвердження проекту відведення земельної ділянки та передачу йому в оренду земельної ділянки. 20 лютого 2007 року на сесії селищної ради було прийнято рішення №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с. Верещиця», згідно якого, ПП ОСОБА_6 надано в оренду земельну ділянку, площею 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району, терміном на 5 років, з орендною платою 2,5 гривень за 1 м.кв. в рік, з правом викупу. З прийнятим рішенням сесії він не погодився, але селищний голова підписав його.

З приводу договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, згідно якого Івано-Франківською селищною радою ПП ОСОБА_6 передається в оренду земельна ділянка, загальною площею 1.5 га в селі Верещиця Яворівського району, терміном на 5 років, з розміром орендної плати 6000 гривень за рік може пояснити наступне, що вказаний договір був укладений ним, як представником Івано-Франківської селищної ради та ПП ОСОБА_6 , на підставі поданих ОСОБА_6 документів, а саме грошової оцінки земельної ділянки. Вказаний договір він підписав та завірив печаткою Івано-Франківської селищної ради.

Проект цього договору був наданий ПП ОСОБА_6 , а при підписанні вказаного договору були також присутні секретар ради ОСОБА_9 та ОСОБА_10 . Коли ОСОБА_6 представив йому вказаний примірник договору, то він зауважив, що у вказаному договорі ціна договору не відповідає ціні, вказаній в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року. Після підписання вказаного договору, він доручив секретарю ради ОСОБА_9 , винести підписаний ним договір, разом з нормативно-грощовою оцінкою, на розгляд постійної земельної комісії, а в подальшому, на розгляд сесії селищної ради. Наскільки він пригадує, секретар ради цього питання на сесію селищної ради не виносила, а він у зв'язку з незадовільним станом свого здоров'я, не проконтролював цього питання.

За час роботи, ПП ОСОБА_6 надавав матеріальну допомогу при газифікації села Верещиця Яворівського району, при будівництві школи в селі Верещиця, давав подарки дітям пільгових категорій на свята, допомагав в організації і проведенні свят Івано-Франківської селищної ради. Також ПП ОСОБА_6 звертався в селищну раду із заявою про зменшення розміру орендної плати, але чому ця заява не була розглянута на сесії ради, пригадати не може.

З приводу порядку надання земельних ділянок громадянам у власність, пояснив, що надання земельних ділянок у власність проводиться на підставі заяви громадянина та зібраної технічної документації на земельну ділянку. Розглядом заяв про надання земельних ділянок у власність займалась земельна комісія Івано-Франківської селищної ради. В подальшому на сесії ради члени земельної комісії та спеціаліст землевпорядник доповідали депутатам про стан розгляду заяв поданих на приватизацію земельних ділянок.

Сесією ради приймалось рішення про надання земельної ділянки, або про відмову в задоволенні заяви. Під час сесії, протокол сесії вела секретар селищної ради. В даному протоколі зазначався порядок денний, питання які розглядались сесією ради та прийняті за їх результатами рішення. Також до протоколу сесії долучались матеріали (довідки, висновки спеціалістів) та рішення сесії. Вказані протоколи сесії готовила секретар ради в межах 10 днів після сесії і подавала йому на підпис. Після того, як він ознайомлювався з протоколом сесії та прийнятими на них рішеннях, він їх підписував та секретар ради в його присутності ставила на них гербову печатку. Вказана печатка зберігалась в нього в сейфі в службовому кабінеті, в окремих випадках, він доручав печатку головному бухгалтеру, секретарю ради та керуючому справами виконкому селищної ради. У всіх документах, в яких стоїть його підпис, печатка ставилась тільки з його дозволу.

З приводу рішення №193 від 21 червня 2007 року «Про передачу земельної ділянки у власність ОСОБА_8 в АДРЕСА_3 для будівництва і обслуговування житлового будинку та господарських будівель», площею 0,1031 га. може пояснити, що в даному рішенні мається технічна помилка секретаря Івано-Франківської селищної ради ОСОБА_9 . В даному рішенні дійсно стоїть його підпис та відтиск печатки Івано-Франківської селищної ради, але при підписанні цього рішення. з протоколом сесії він його не звіряв, оскільки не допускав такої неточності в даному рішенні, а також у зв'язку з тим, що довіряв секретарю та керуючому справами Івано-Франківської селищної ради.

В Державних актах серії ЯД №466556 від 02 лютого 2009 року на право власності ОСОБА_7 на земельну ділянку, площею 0,15 га та серії ЯД №466557 від 02 лютого 2009 року про право власності ОСОБА_7 на земельну ділянку, площею 0,0741 га. дійсно стоять його підписи та поставлені ним відтиски печатки Івано-Франківської селищної ради. Також в державному акті серії ЯД №438474 на право власності на земельну ділянку, площею 0,1031 га, виданий ОСОБА_8 теж стоїть його підпис та поставлений ним відтиск печатки Івано-Франківської селищної ради.

Підписуючи представлені секретарем селищної ради прийняті рішення та інші документи, він з оригіналами їх не звіряв, хоч зобов'язаний був це зробити. Будь-якого умисного використання своїх прав, як селищний голова, всупереч інтересам служби щодо прийняття рішень, з його сторони не було, оскільки рішення приймалися на сесії селищної ради, відповідно до осіб, які подавали документи та площ наданих земельних ділянок. Земельні ділянки надавались безкоштовно у приватну власність вказаним громадянам, згідно вимог чинного законодавства.

Вважає, що кваліфікація злочинів за ч.3 ст.365, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України є невірною і просить суд перекваліфікувати пред'явлене йому обвинувачення з названих статей Кримінального кодексу України на ч.1 ст.367 КК України та закрити кримінальну справу у зв'язку із закінченням строків притягнення його до кримінальної відповідальності.

Крім часткового визнання вини підсудним ОСОБА_5 , його вина в скоєнні злочинів доводиться наступними доказами по справі.

Показами свідка ОСОБА_11 , яка в судовому засіданні пояснила, що у 2006 році її було обрано депутатом 5-го скликання Івано-Франківської селищної ради, яким вона була по 30 жовтня 2010 року. В свої діяльності як депутат селищної ради, вона керувалась Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

З 09 січня 2009 року і по даний час, вона працює на посаді секретаря Івано-Франківської селищної ради Яворівського району. За час відпустки голови, вона також виконує обов'язки голови Івано-Франківської селищної ради.

Щодо надання в оренду земельних ділянок підприємцям може пояснити наступне, що підприємець звертається в селищну раду із заявою про надання йому в оренду певної земельної ділянки. Така заява розглядається на сесії селищної ради і у випадку, коли сесія ради погоджувалася з наданням земельної ділянки підприємцю, приймалось рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення даної земельної ділянки. Після цього, підприємець виготовляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а після виготовлення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, підприємець знову звертається із заявою про передачу йому земельної ділянки в оренду, до якої додається розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Заява виноситься на сесію селищної ради, яка у відповідності до чинного законодавства, розглядається сесією. У випадку відповідності документів чинному законодавству, сесією селищної ради приймається рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки та встановлюється орендна плата користування земельною ділянкою.

З приводу рішення Івано-Франківської ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с. Верещиця» може пояснити, що вона була присутня при прийнятті сесією даного рішення селищної ради.

Щодо договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати на земельну ділянку становить 500 гривень в місяць, а за рік 6000 гривень, тобто розмір орендної плати за 1 кв.м. нараховує 0,40 копійок, самої розбіжності в договорі оренди землі та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», пояснити не може.

Не пригадує, щоб на сесії селищної ради приймались будь-які зміни, чи доповнення до рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця.

Після виявлення розбіжностей в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року та в договорі оренди землі, який був укладений 06 листопада 2007 року між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 в розмірі орендної плати, селищною радою проведено відповідний перерахунок платежів, які сплачував ПП ОСОБА_6 за користування земельною ділянкою. Згідно проведеного розрахунку встановлено, що за період листопада 2007 року і до квітня 2012 року, внаслідок неправильного зазначення в договорі оренди землі суми орендної плати, Івано-Франківській селищній раді заподіяно збитки на загальну суму 166590 гривень 95 копійок, у зв'язку з чим селищною радою скеровано лист в прокуратуру Яворівського району щодо цивільного позову.

Відносно передачі у власність земельних ділянок громадянам вона може пояснити, що надання земельних ділянок у власність проводиться на підставі заяви громадянина, записів в кадастровій книзі та Генерального плану забудови селища Івано-Франкове Яворівського району. Якщо розмір земельної ділянки зазначений в заяві про приватизацію відповідає записам в кадастровій книзі та виділеному місці в Генеральному плані забудови селища, сесія селищної ради рада приймає рішення про надання земельної ділянки у власність, з подальшою приватизацією земельної ділянки. Розглядом заяв про надання земельних ділянок у власність займається земельна комісія Івано-Франківської селищної ради, яка на сесії ради доповідає депутатам про стан розгляду заяв про передачу земельної ділянки громадянам у власність. Після цього, на сесії селищної ради депутатами обговорюється питання про передачу земельних ділянок у власність та приймається відповідне рішення. За результатами сесії селищної ради оформляється протокол, в який вноситься питання, які розглядались на сесії ради та результати їх розгляду. З протоколами сесії Івано-Франківської ради вона ознайомлювалася, але не з усіма.

З приводу рішення Івано-Франківської селищної ради №51 від 07 липня 2006 року про передачу земельної ділянки у власність ОСОБА_7 , площею 0,2241 га, в тому числі для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,15 га та для ведення особистого підсобного господарства, площею 0,0741 га в АДРЕСА_1 може пояснити, що питання про надання ОСОБА_7 земельної ділянки названою площею по згаданій адресі, 21 червня 2006 року сесією Івано-Франківської селищної ради не розглядалося. Звідки ОСОБА_7 отримав таке рішення, їй невідомо, особисто вона його голові Івано-Франківської селищної ради для підпису не готувала.

Щодо рішення Івано-Франківської селищної ради №193 від 21 червня 2007 року про надання у власність земельної ділянки ОСОБА_8 для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,1031 га, то на сесії Івано-Франківської селищної ради приймалися рішення, але конкретно яких осіб та площ наданих таким особам земельних ділянок, пригадати не може.

Показами свідка ОСОБА_9 , яка в судовому засіданні пояснила, що у 2006 році її було обрано депутатом 5-го скликання Івано-Франківської селищної ради, яким вона була по 30 жовтня 2010 року.

У своїй діяльності як депутат селищної ради, вона керувалась Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

З 1998 року по 09 вересня 2009 року, вона займала посаду секретаря Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області. В її службові обов'язки входило: підготовка питань на розгляд сесії селищної ради, координація роботи постійних комісій селищної ради, підготовка проектів рішень сесій селищної ради, ведення протоколів сесії селищної ради та інші обов'язки передбачені її посадовою інструкцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Щодо надання в оренду земельних ділянок підприємцям може повідомити, що підприємець звертався в селищну раду з заявою про надання йому в оренду певної земельної ділянки. Дана заява розглядалася на сесії селищної ради. У випадку коли сесія ради погоджувалася з наданням земельної ділянки підприємцю, приймалося рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення даної земельної ділянки.

Після цього, підприємець виготовляв проект землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки. Виготовивши проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки, підприємець знову звертався із заявою про передачу йому земельної ділянки в оренду, до якої додавався розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Дана заява виносилась на сесію селищної ради, яка у відповідності до чинного законодавства розглядалася.

У випадку відповідності документів чинному законодавству, сесією селищної ради приймалося рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки та встановлювалася орендна плата за користування земельною ділянкою.

З приводу рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця» може сказати, що вона була присутня при прийнятті сесією даного рішення і таке рішення було прийнято, а розмір орендної плати прийнятому рішенні становив 2,50 гривень за 1 кв.м.

Щодо договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати за всю орендовану ним земельну ділянку становить 500 гривень в місяць, а за рік 6000 гривень, тобто розмір орендної плати за 1 кв.м. нараховує 0,40 копійок, то їй не відомо чому є розбіжність в договорі оренди та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153, щодо розміру орендної плати. Вона не пригадує, щоб на сесії селищної ради приймались будь-які зміни, чи доповнення до рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця».

Також вона не пам'ятає, чи звертався в Івано-Франківську селищну раду з офіційною заявою ОСОБА_6 , з приводу перегляду розміру його орендної плати, зазначеної в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року.

Щодо порядку передачі земельних ділянок у власність громадянам пояснила, що передача земельних ділянок у власність проводиться на підставі заяви громадянина, записів в кадастровій книзі та Генерального плану забудови селища Івано-Франкове Яворівського району. Якщо розмір земельної ділянки зазначений в заяві про приватизацію відповідає записам в кадастровій книзі та виділеному місці в Генеральному плані забудови селища, сесія селищної ради приймає рішення про передачу земельної ділянки в власність. Розглядом заяв про передачу земельних ділянок у власність займається земельна комісія Івано-Франківської селищної ради, яка на сесії ради доповідає депутатам про стан розгляду заяв про передачу земельної ділянки громадянам у власність. Після цього на сесії селищної ради депутатами обговорюється питання про передачу земельних ділянок у власність та приймається відповідне рішення. За результатами сесії селищної ради оформляється протокол в який вносяться питання, які розглядались на сесії ради та результати їх розгляду.

Щодо рішення Івано-Франківської селищної ради №51 від 07 липня 2006 року, про передачу земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_7 , площею 0,2241 га, в тому числі для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,15 га та для ведення особистого підсобного господарства площею 0,0741 га в АДРЕСА_1 , то такого рішення вона не готувала для підпису селищному голові ОСОБА_5 , а також від імені голови цього рішення не підписувала.

Відносно рішення Івано-Франківської селищної ради №193 від 21 червня 2007 року про передачу земельної ділянки у власність ОСОБА_8 , площею 0,08 га в АДРЕСА_3 для обслуговування житлового будинку, то згадане рішення було підготовлено нею за вказівкою селищного голови Івано-Франківської селищної ради ОСОБА_5 . При підготовці цього рішення вона не звірялася з протоколом сесії, оскільки пам'ятала, що питання про надання земельної ділянки ОСОБА_8 на сесії розглядалося, а площу земельної ділянки їй повідомив голова селищної ради ОСОБА_5 , і вона була впевнена, що площа відповідає дійсності.

Так, нею було підготовлено рішення Івано-Франківської селищної ради № 193 від 21 червня 2007 року про передачу у власність земельної ділянки ОСОБА_8 по АДРЕСА_3 , для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,1031 га. Так як у неї були готові бланки рішень, то вона власноручно внесла в даний бланк дату, номер рішення, прізвище особи, якій передається земельна ділянка у власність, адресу місця знаходження земельної ділянки та вказала площу. Після цього, рішення вона віддала голові селищної ради для підпису та печатки. З приводу того, як передавалося пізніше рішення ОСОБА_8 , вона сказати не може.

Показами свідка ОСОБА_6 , що були оголошені та перевірені в судовому засіданні, який на попередньому слідстві пояснив, що 12 грудня 2006 року, виконавчим комітетом Львівської міської ради була проведена державна реєстрація його, як фізичної особи-підприємця. В сферу його діяльності входить ведення робіт по деревообробці та виробництво столярних виробів.

У 2006 році, він вирішив спорудити деревообробне підприємство на території Яворівського району, у зв'язку з чим, звернувся з письмовою заявою до Івано-Франківської селищної ради з проханням надати йому в оренду земельну ділянку, площею 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області.

Його заява була розглянута на засіданні сесії Івано-Франківської селищної ради, яка своїм рішенням за №53 від 07 липня 2006 року, надала йому дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки для передачі її в оренду.

Після цього, він звернувся до Яворівського районного відділу Львівської регіональної філії Центру державного земельного кадастру для виконання проектно-пошукових робіт щодо відведення земельної ділянки для будівництва будівель і споруд деревообробного виробництва в селі Верещиця.

На початку 2007 року, Яворівським районним відділом Львівської регіональної філії Центру державного земельного кадастру був виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки і приблизно в лютому 2007 року, він знову звернувся в селищну раду для затвердження проекту землеустрою та передачі йому в оренду земельної ділянки, площею 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району.

20 лютого 2007 року на засіданні сесії Івано-Франківської селищної ради було прийнято рішення №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», згідно з яким, йому було надано в оренду земельну ділянку, площею 1,5 га в селі Верещиця для влаштування деревообробного виробництва терміном на 5-ть років, з орендною платою 2,50 гривень за 1 кв.м. в рік, з правом викупу у власність.

З вказаною ціною оренди земельної ділянки він не погодився і звернувся в Яворівський районний відділ Львівської регіональної філії Центру державного земельного кадастру для виготовлення нормативно-грошової оцінки. Після цього, Яворівським районним відділом Львівської регіональної філії Центру державного земельного кадастру виготовлено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки.

Він звернувся з листом в Івано-Франківську селищну раду про встановлення зменшеної орендної плати у відповідності до нормативно-грошової оцінки, долучивши розрахунок нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. який передав особисто селищному голові ОСОБА_5 . Під час цієї зустрічі, селищний голова повідомив, що винесе дане питання на розгляд сесії, або виконкому Івано-Франківської селищної ради.

Також під час цієї зустрічі, він запропонував ОСОБА_5 укласти договір оренди земельної ділянки, з ціною орендної плати у розмірі 0,40 гривень за 1 кв.м. Приблизно через місяць, до нього зателефонував ОСОБА_5 та повідомив йому, що необхідно оплатити використання земельної ділянки, на що він повідомив, що спочатку потрібно укласти договір оренди, а вже після цього, він буде сплачувати орендну плату. Приблизно через тиждень до нього зателефонував ОСОБА_5 , який попросив зайти в Івано-Франківську селищну раду та підписати договір оренди. На початку листопада 2007 року, він приїхав в селишну раду, де селищний голова ОСОБА_5 представив йому для підписання в трьох примірниках договір оренди землі від 06 листопада 2007 року, згідно якого, Івано-Франківською селищною радою йому передавалась в оренду земельна ділянка, загальною площею 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області. Даний договір укладений терміном на 5 років, вартість орендної плати, згідно умов договору, становила 6000 гривень на рік. Після цього, вказані примірники договору було передано директору Яворівського районного відділу Львівської регіональної філії Центру державного земельного кадастру ОСОБА_10 для проведення державної реєстрації вказаного договору. Через декілька днів він отримав від ОСОБА_10 зареєстровані примірники даного договору, один примірник якого він залишив у себе, а другий примірник договору передав селищному голові ОСОБА_5 .

Починаючи з 06 листопада 2007 року і по даний час, він здійснює оплату. згідно встановлених умов договору. Також зазначає, що з 2007 року і по даний час, він матеріально допомагає Івано-Франківській селищній раді в вирішенні різних соціально-побутових питань.

Розбіжність в розмірах орендної плати у договорі оренди землі від 06 листопада 2007 року про надання йому в оренду земельної ділянки, площею 1,5 га в селі Верещиця та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, на його думку полягає в тому, що ціна в договорі оренди вказана з врахуванням нормативно-грошової оцінки, яка була ним розроблена.

З приводу договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, згідно якого Івано-Франківською селищною радою йому передається в оренду земельна ділянка, загальною площею 1.5 га в селі Верещиця терміном на 5 років, з розміром орендної плати 6000 гривень за рік повідомив, що вказаний договір був укладений між ним та Івано-Франківською селищною радою, в особі селищного голови ОСОБА_5 у листопаді 2007 року.

Цей договір був підписаний особисто ОСОБА_5 в його присутності і при підписанні вказаного договору селищний голова ОСОБА_5 йому нічого не повідомляв про причини зменшення ціни оренди земельної ділянки.

Самого рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с. Верещиця», згідно якого, йому надається в оренду земельна ділянка площею 1,5 га в селі Верещиця, терміном на 5 років, з орендною платою 2,5 грн. за 1 кв.м. за рік, з правом викупу, він не бачив і не отримував його на руки, але що дане рішення було прийнято на сесії Івано-Франківської ради, йому було відомо. Письмової відповіді на свій лист про зменшення розміру орендної плати також не отримував.

Показами свідка ОСОБА_8 , яка в судовому засіданні дала показання про те, що приблизно у 1979 році, її мати ОСОБА_12 придбала земельну ділянку в АДРЕСА_3 .

У 1993 році, вона оформила на себе право спадкування на вказану земельну ділянку та житловий будинок по названій адресі. Приблизно у 2007 році, вона звернулася із письмовою заявою до Івано-Франківської селищної ради про передачу їй земельної ділянки, площею 0,08 га. Після цього, вона уклала договір з ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» для виготовлення технічної документації із землеустрою, щодо виготовлення документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку. При проведенні обмірів її земельної ділянки було встановлено, що площа її земельної ділянки становить не 0,08 га, а 0,1031 га. Вона звернулася до селищної ради з повторною заявою на приватизацію вказаної земельної ділянки, зазначивши в ній площу розміром 0,1031 га.

Через деякий час, в Івано-Франківській селищній раді, вона отримала рішення №193 від 21 червня 2007 року про передачу їй у власність земельної ділянки площею, 0,1031 га для обслуговування індивідуального житлового будинку. З приводу розбіжностей в рішенні №193 від 21 червня 2007 року та розбіжностей, що маються в технічній документації із землеустрою, щодо видачі державного акта на право власності на земельну ділянку, вона нічого пояснити не може.

В даний час, всі непорозуміння щодо розміру її земельної ділянки усунуті Івано-Франківською селищною радою Яворівського району і вона до нікого претензій не має.

Показами свідка ОСОБА_7 , який в судовому засіданні дав показання про те, що у 1992 році, йому було передано у власність житловий будинок в АДРЕСА_1 . З метою оформлення права власності на прибудинкову земельну ділянку за вказаною адресою, він у 2005 році почав виготовляти технічну документацію для приватизації земельної ділянки.

З приводу рішення №51 від 07 липня 2010 року про передачу йому у власність земельної ділянки, площею 0,2241 га нічого конкретного повідомити не може, так як пройшов значний проміжок часу. Чи писав він заяву на приватизацію земельної ділянки біля свого будинку в АДРЕСА_1 , не пригадує. Технічна документація на вказану земельну ділянку виготовлялася у Яворівському районному земельному відділі. Державний акт на право власності на вказану земельну ділянку він отримав 02 лютого 2009 року.

В даний час, Івано-Франківською селищною радою Яворівського району усунуті всі непорозуміння щодо виділення йому земельної ділянки і він до нікого претензій не має.

Показами свідка ОСОБА_13 , який в судовому засіданні дав показання про те, що у 2006 році, його було обрано депутатом Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області, яким він був по 30 жовтня 2010 року.

В свої діяльності, як депутат селищної ради, він керувався Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Починаючи з 1994 року і по сьогоднішній день, він працює землевпорядником у Івано-Франківській селищній раді. В його службові обов'язки входить розгляд заяв та звернень громадян із земельних питань у складі земельної комісії селищної ради, ведення земельно-кадастрової документації, проведення обліку кількості земель, здійснення узагальнення звітів власників землі та землекористувачів, які знаходяться у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди та інші обов'язки передбачені його посадовою інструкцією.

Щодо надання в оренду земельних ділянок підприємцям, то цей порядок наступний. Підприємець звертається в селищну раду із заявою про надання йому в оренду певної земельної ділянки. Така заява виноситься на розгляд земельної комісії селищної ради, яка рекомендує сесії селищної ради розглянути дане питання. Після цього, заява виноситься на розгляд сесії селищної ради. У випадку коли сесія погоджується з наданням земельної ділянки в оренду підприємцю, приймається рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення даної земельної ділянки.

Підприємець виготовляє проект землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки, а після виготовлення такого проекту, підприємець знову звертається із заявою про передачу земельної ділянки в оренду, до якої додається розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Заява знову виноситься на сесію селищної ради, яка у відповідності до чинного законодавства розглядається. У випадку відповідності документів чинному законодавству сесією селищної ради приймається рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки та встановлюється орендна плата за користування земельною ділянкою.

З приводу рішення Івано-Франківської ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця» може пояснити, що на засіданні сесії Івано-Франківської селищної ради, при прийнятті цього рішення, він був відсутній, оскільки перебував на стаціонарному лікуванні, але йому було відомо при прийняття такого рішення на сесії селищної ради про передачу ПП ОСОБА_6 в оренду земельну ділянку площею 1,5 га терміном на 5 років, з орендною платою, яка становила 2,5 гривень за 1 кв.м.

У 2007 році, нормативно-грошова оцінка земельних ділянок у населеному пункті села Верещиця Яворівського району не була проведена, а тому при наданні в оренду земельної ділянки згідно чинного, на той час, законодавства, розмір орендної плати встановлювався у розмірі не меншому розміру ставки земельного податку, відповідно до Закону України «Про плату за землю», тобто сесія Івано-Франківської селищної ради у 2007 році, не могла встановити розмір орендної плати менше ніж 2,5 гртвень.

Щодо договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати за всю орендовану земельну ділянку становить 500 гривень в місяць, а за рік 6000 гривень, тобто розмір орендної плати за 1кв.м. становить 0,40 гривень, то приблизно у грудні 2007 року, вказаний договір йому передав селищний голова ОСОБА_5 , оскільки всі договори оренди земельних ділянок зберігаються у нього, як землевпорядника.

Звіривши отриманий договір оренди з оригіналом рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, він виявив, що вказаний договір укладений з порушення чинного законодавства і, що розмір орендної плати становить 0,40 гривень за 1 кв.м, а не 2,50 гривень, як це передбачено в рішенні сесії селищної ради про надання в оренду земельної ділянки ПП ОСОБА_6 .

У зв'язку з цим, він поставив до відома селищного голову ОСОБА_5 , що договір укладений з порушенням законодавства, оскільки розмір орендної плати не відповідає розміру, який визначений в рішенні №153 Івано-Франківської селищної ради від 02 лютого 2007 року та попросив селищного голову привести даний договір у відповідність до рішення сесії селищної ради. На всі його усні звернення ОСОБА_5 не реагував, у зв'язку з чим, ним, 27 грудня 2007 року була підготовлена доповідна записка на ім'я селищного голови Івано-Франківської селищної ради ОСОБА_5 , в якій повідомлялося, що договір оренди земельної ділянки площею 1,5 га, укладений Івано-Франківською селищною радою з ПП ОСОБА_6 06 листопада 2007 року і зареєстрований у Яворівському Центрі державного земельного кадастру за №04.07.464.00146, не відповідає рішенню Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року. Дану доповідну записку він передав в канцелярію селищної ради. На його письмове звернення селищний голова ОСОБА_5 теж не відреагував, а тому, 30 грудня 2009 року, він знову звернувся з доповідною запискою до Івано-Франківського селищного голови ОСОБА_5 , передавши її в канцелярію Івано-Франківської селищної ради, однак відповіді на своє чергове звернення він так і не отримав.

Про факт невідповідності розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, він повідомляв членів земельної комісії. Чи повідомляв він про цей факт на сесіях селищної ради депутатам селищної ради, точно пригадати не може, оскільки пройшло багато часу.

Також він не пригадує, щоб на сесії селищної ради приймались будь-які зміни, чи доповнення до рішення Івано-Франківської селищної ради № 153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця».

З приводу рішення Івано-Франківської селищної ради №51 від 07 липня 2006 року про передачу земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_7 , площею 0,2241 га, в тому числі для обслуговування житлового будинку та господарських будівель площею 0,15 га та для ведення особистого підсобного господарства, площею 0,0741 га в АДРЕСА_1 , пояснити нічого не може, так як не пам'ятає, щоб на сесії Івано-Франківської селищної ради розглядалося питання про передачу названій особі у власність земельної ділянки.

Щодо технічної документації по виконанню робіт з підготовки та видачі Державного акту на право власності на землю гр. ОСОБА_7 на території Івано-Франківської селищної ради для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,15 га та ведення особистого підсобного господарства, площею 0,0741 га може пояснити, що у 2005 році, ним було погоджено план встановлення меж даної земельної ділянки та акт встановлення та узгодження зовнішніх меж землекористування гр. ОСОБА_7 для подальшого погодження цих документів на сесії селищної ради.

Відносно рішення Івано-Франківської селищної ради №193 від 21 червня 2007 року про надання у власність ОСОБА_8 земельної ділянки для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,1031га може пояснити, що на сесії Івано-Франківської селищної ради дійсно розглядалося питання про передачу земельної ділянки ОСОБА_8 , але конкретну площу земельної ділянки, що передавалася їй у власність назвати не може.

Показами свідка ОСОБА_14 , покази якого були оголошені та перевірені в судовому засіданні, який на попередньому слідстві пояснив, що у 2006 році, його було обрано депутатом Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області, яким він був по 30 жовтня 2010 року.

В свої діяльності, як депутат селищної ради, він керувався Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Законом України «Про місцеве самоврядуванням Україні». На сесіях селищної ради він був присутній в переважній більшості.

Щодо надання в оренду земельних ділянок підприємцям повідомив, що підприємець звертався в селищну раду із заявою про надання йому в орендну певної земельної ділянки. Така заява розглядалася на сесії селищної ради і у випадку, коли сесія погоджувалася з наданням земельної ділянки підприємцю, приймалось рішення про надання дозволу на розроблення проекту відведення даної земельної ділянки. Після цього, підприємець виготовляв проект землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки, а коли проект був виготовлений, підприємець знову звертався із заявою про передачу йому земельної ділянки в оренду, до якої додавався розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Така заява виносилася на сесію селищної ради, яка у відповідності до законодавства, розглядалася, а у випадку відповідності документів діючому законодавству, сесією селищної ради приймалося рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки та встановлювалася орендна плата за користування земельною ділянкою.

З приводу рішення Івано-Франківської ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця» повідомив, що він був присутній при прийнятті цього рішення сесією селищної ради і таке рішення було прийнято.

Йому невідомі причини розбіжності у договорі оренди земельної ділянки та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця». Він не пригадує, щоб на сесії селищної ради приймались будь-які зміни чи доповнення до рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с. Верещиця».

Аналогічні покази на попередньому слідстві дали свідки ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 .

Показами свідка ОСОБА_31 , покази якої були оголошені та перевірені в судовому засіданні, яка на попередньому слідстві пояснила, що 15 січня 2008 року, вона працевлаштувалася в Івано-Франківську селищну раду Яворівського району Львівської області на посаду головного бухгалтера. В її посадові обов'язки входило ведення первинного бухгалтерського обліку, фінансової звітності та інші обов'язки, передбачені її посадовою інструкцією.

З приводу договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати за всю орендовану земельну ділянку становить 500 гривень в місяць, а за рік 6000 гривень, тобто розмір орендної плати за 1 кв.м. становить 0,40 гривень повідомила, що у даному договорі підпис від імені Івано-Франківського селищного голови ОСОБА_5 візуально схожий на підпис ОСОБА_5 , а також у даному договорі міститься відтиск печатки Івано-Франківської селищної ради.

Коли вона працевлаштувалась на посаду головного бухгалтера Івано-Франківської селищної ради, нею було піднято оригінал вказаного договору та звірено з записами в оборотній відомості по оренді землі фізичними особами. Згідно даних оборотних відомостей ПП ОСОБА_6 платив, відповідно до умов укладеного договору, з врахуванням індексу інфляції. За період 2007-2011 років, ПП ОСОБА_6 сплатив за оренду земельної ділянки, площею 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району, згідно умов вище вказаного договору, 26842 гривні 33 копійки.

Щодо рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», згідно якого, ПП ОСОБА_6 надано у оренду земельну ділянку, площею 1,5 га на термін 5 років, вартість орендної плати становить 2,5 грн. за 1 м. кв. пояснити нічого не може, оскільки про дане рішення вона дізналась тільки у 2012 році. Чому в договорі оренди земельної ділянки від 06 листопада 2007 року та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року містяться різні суми вартості оренди 1 кв.м. земельної ділянки їй невідомо. Якщо б ПП ОСОБА_6 проводив оплату орендованої ним земельної ділянки, відповідно до рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, то вартість оренди земельної ділянки за 2007-2011 роки, без врахування індексу інфляції, мала б становити 149479 гривень 16 копійок, тобто на 122636 гривень 83 копійки більше. ніж проплатив, згідно договору ПП ОСОБА_6 . Протягом 2007-2011 років, ПП ОСОБА_6 жодних цінностей на розвиток Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області, не надавав.

Показами свідка ОСОБА_32 , покази якої були оголошені та перевірені в судовому засіданні, яка на попередньому слідстві пояснила, що приблизно у липні 1999 року, вона працевлаштувалась в Івано-Франківську селищну раду Яворівського району Львівської області на посаду головного бухгалтера, на якій працювала до середини січня 2008 року. В її посадові обов'язки входило ведення первинного бухгалтерського обліку, фінансової звітності та інші обов'язки передбачені її посадовою інструкцією.

З приводу договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати за всю орендовану ним земельну ділянку становить 500 гривень в місяць, а за рік 6000 гривень, тобто розмір орендної плати за 1 кв.м. становить 0,40 гривень повідомила, що у даному договорі підпис від імені Івано-Франківського селищного голови ОСОБА_5 візуально схожий на підпис ОСОБА_5 , а також у даному договорі міститься відтиск печатки Івано-Франківської селищної ради.

Наскільки вона пригадує, у листопаді 2007 року, в бухгалтерію селищної ради, вказаний договір приніс селищний голова ОСОБА_5 та сказав проводити з 06 листопада 2007 року нарахування орендної плати, згідно умов укладеного договору. Після цього, нею, починаючи з листопада 2007 року, проводилось нарахування вартості орендної плати ІІП ОСОБА_6 , з врахуванням умов договору, а саме: з розрахунку 6000 гривень за рік, а також з урахуванням індексу інфляції.

З приводу рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», згідно якого, ПП ОСОБА_6 надано у оренду земельну ділянку, площею 1,5 га на термін 5 років, вартість орендної плати становить 2,5 гривень за 1 кв.м. нічого повідомити не може, оскільки про дане рішення вона дізналась тільки під час допиту її як свідка.

Чому в договорі оренди земельної ділянки від 06 листопада 2007 року та в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року містяться різні суми вартості оренди за 1 кв.м. земельної ділянки їй невідомо. Протягом 2007 року. від ПП ОСОБА_6 жодних коштів та матеріальних цінностей на розвиток Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області, не надходило.

Показами свідка ОСОБА_10 , покази якого були оголошені та перевірені в судовому засіданні, який на попередньому слідстві показав, що на посаді начальника районного відділу Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі він працював з 2004 року по 2008 рік. В його функціональні обов'язки, як керівника районного відділу входило загальне керівництво роботою відділу, підписання документів, проведення землеоціночних робіт та інші обов'язки передбачені його посадовою інструкцією.

Щодо загального порядку реєстрації договорів оренди земельних ділянок повідомив, що органом місцевого самоврядування, після прийняття рішення про передачу земельної ділянки в оренду підприємцю та визначенні вартості оренди, розроблявся договір оренди земельної ділянки, який виготовлявся в трьох примірниках з додатками, які підписувалися головою відповідного органу місцевого самоврядування та підприємцем, якому передавалася у оренду земельна ділянка.

Такий договір не підлягав обов'язковому нотаріальному посвідченню, згідно положення Кабінету Міністрів України «Про порядок державної реєстрації державних актів на право приватної власності та право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі».

Після цього, вказані примірники договорів підприємець надавав у районний відділ центру державного кадастру для проведення державної реєстрації, разом з копією землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Державним реєстратором проводилася реєстрація вказаного договору оренди, один примірник договору оренди залишався у відділі для передачі в управління Держкомзему в Яворівському районі, а два інших примірники передавалисч орендарю.

У 2006 році, до нього, як до начальника районного відділу Львівської філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі звернувся із письмовою заявою приватний підприємець ОСОБА_6 з проханням виготовити йому проект землеустрою, щодо відведення йому в оренду земельної ділянки, площею 1,5га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області для влаштування деревообробного виробництва. До заяви ним були надані необхідні документи, а саме: матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки та рішення Івано-Франківської ради Яворівського району про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки. З вказаним підприємцем була укладена угода про виготовлення проекту землеустрою щодо відведення в оренду вказаної земельної ділянки. Після цього, готовий проект землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, площею 1,5га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області для влаштування деревообробного виробництва, був поданий для затвердження на сесію Івано-Франківської селищної ради Яворівського району.

20 лютого 2007 року, на засіданні сесії Івано-Франківської селищної ради було прийнято рішення №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», згідно якого, ОСОБА_6 було надано в оренду земельну ділянку, площею 1,5га в селі Верещиця Яворівського району, для влаштування деревообробного виробництва терміном на 5 років, з розміром орендної плати 2,50 гривень за 1 кв.м. в рік, з правом викупу землі у власність.

На даній сесії він був присутній особисто, оскільки представляв на затвердження проект землеустрою. Коли згадане рішення було надано приватному підприємцю ОСОБА_6 той не погодився з розміром орендної плати, оскільки вважав його завеликим. Наскільки йому відомо, з метою можливого зменшення розміру орендної плати, приватний підприємець ОСОБА_6 звернувся у районний відділ Львівської філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі з проханням визначити нормативну вартість вказаної земельної ділянки, оскільки станом на 2007 рік, не було проведено нормативно-грошової оцінки земель населеного пункту села Верещиця Яворівського району.

Районним відділом Львівської філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі була підготовлена документація по визначенню нормативної грошової оцінки земельної ділянки, площею 1,5га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області. Два примірники даної документації були передані ОСОБА_6 . Примірник вказаної нормативно-грошової оцінки в районному відділі Львівської філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі для зберігання не залишався.

Відповідно до документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельної ділянки, площею 1,5 га в селі Верещиця Яворівського району Львівської області для влаштування деревообробного виробництва, яка передавалась в оренду приватному підприємцю ОСОБА_6 , розмір орендної плати, у разі встановлення максимального відсотку (12%), становив 2,50 гривень за 1 кв.м.

Наскільки йому відомо, приватний підприємець ОСОБА_6 подавав на засідання сесії Івано-Франківської селищної ради заяву щодо перегляду розміру орендної плати, однак він не знає, чи розглядалося дане питання на сесії і чи по ньому приймалося рішення.

Крім цього, приватний підприємець ОСОБА_6 , подав у районний відділ Львівської філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі договір оренди землі, який був зареєстрований у відділі 06 листопада 2007 року. Підставою для укладання цього договору і набуття права на оренду земельної ділянки було рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року. Відповідно до даного договору, розмір орендної плати становив 500 гривень в місяць, а розмір орендної плати за всю орендовану земельну ділянку, площею 15000 кв.м. нараховувала 6000 гривень в рік, тобто розмір орендної плати за 1 кв.м. становить 0,40 гривень.

Наскільки може пригадати, державну реєстрацію вказаного договору проводила реєстратор районного відділу Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі ОСОБА_33 , яка і надавала йому для підпису.

Після підписання цього договору два примірники були передані ОСОБА_6 . Розмір орендної плати в оригіналі рішення Івано-Франківської селищної ради № 153 від 20 лютого 2007 року, яке було надано ПП ОСОБА_6 разом з договором оренди від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , співпадав з розміром, який був вказаний у договорі оренди, тобто у рішенні, розмір орендної плати становив 0,40 гривень за 1 кв.м.

Щодо розбіжностей в рішенні Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, яке прийнято на сесії селищної ради та в рішенні під згаданим номером та датою, яке було надано ПП ОСОБА_6 для реєстрації договору оренди, нічого пояснити не може, оскільки причини таких розбіжностей йому невідомі.

Показами свідка ОСОБА_34 , покази якої були оголошені та перевірені в судовому засіданні, яка на попередньому слідстві показала, що 01 грудня 2003 року, вона працевлаштувалась у Львівську регіональну філію центру державного земельного кадастру в Яворівському районі.

У 2007 році, вона працювала на посаді реєстратора Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі. В її посадові обов'язки входила реєстрація державних актів для фізичних та юридичних осіб, державних актів на право постійного користування землею та договорів оренди землі, а також інші обов'язки. передбачені її посадовою інструкцією.

Щодо загальної процедури здійснення державної реєстрації договорів оренди, укладених між підприємцями та органами місцевого самоврядування повідомила, що підприємці зверталися до Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі з готовими та підписаними, прошитими та пронумерованими трьома примірниками договору оренди. До вказаних договорів долучався проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду. Після надходження договорів оренди, договори надавалися начальнику Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру в Яворівському районі для перевірки.

Наскільки їй відомо, договір перевірявся на предмет його відповідності типовому договору затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України, наявності всіх відповідних додатків, а саме: рішення органу місцевого самоврядування, копії свідоцтва про державну реєстрацію, копії кадастрового плану, плану встановлення меж, обрису земельної ділянки, розрахунку орендної плати, акту прийому передачі об'єкта в оренду.

Після проведення перевірки начальником Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру в Яворівському районі договорів оренди, поставлення ним підпису та печатки, нею вносилися записи в книгу реєстрації договорів оренди на земельні ділянки, заповнювалася реєстраційна картка, а після цього, на договорах оренди ставився номер державної реєстрації та дата проведення реєстрації. Два примірники договору оренди передавалися орендарю, а один примірник, актом прийому-передачі, разом з технічною документацією, передавався в управління Держкомзему у Яворівському районі.

З приводу договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати за всю орендовану земельну ділянку становить 500 гривень в місяць, а за рік 6000 гривень, тобто 0,40 гривень за 1кв.м. повідомила, що вона проводила державну реєстрацію вказаного договору. На останньому аркуші вказаного договору нею власноручно поставлено реєстраційний номер та дату реєстрації вказаного договору.

Щодо обставин проведення реєстрації вказаного договору вона нічого повідомити не може, у зв'язку з давністю подій та великим об'ємом робіт по реєстрації договорів оренди. Але вона проводила державну реєстрацію договорів оренди тільки після проведення їх попередньої перевірки начальником Львівської регіональної філії центру державного земельного кадастру у Яворівському районі ОСОБА_10 .

Так, ОСОБА_10 , після перевірки такого договору, ставив на вказаному договорі свій підпис та відтиск печатки, а після цього вона проводила державну реєстрацію цього договору.

З приводу рішення Івано-Франківської селищної ради №153 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», яке є невід'ємною частиною договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 , згідно якого, розмір орендної плати становить 2,5 гривень за 1 кв.м, повідомила, що їй невідомо чому є розбіжність в договорі оренди та в рішенні селищної ради.

Також вона не знає, чому в трьох примірниках договорів оренди землі від 06 листопада 2007 року. укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 відсутні невід'ємні частини договору, а саме рішення: Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, оскільки за відсутності рішення Івано-Франківської селищної ради №153 від 20 лютого 2007 року, договір оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладений між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 не міг бути зареєстрований, однак вона не здійснювала перевірки договорів оренди. після підписання їх ОСОБА_10 .

Показами свідка ОСОБА_35 , покази якого були оголошені та перевірені в судовому засіданні, який на попередньому слідстві показав, що в березні 2006 року його було обрано депутатом Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області.

Щодо надання земельних ділянок громадянам у власність пояснив, що надання земельних ділянок для приватизації проводиться на підставі заяви громадянина, записів в кадастровій книзі та Генерального плану забудови селища Івано-Франкове Яворівського району Львівської області. Якщо розмір земельної ділянки зазначений в заяві про приватизацію відповідає записам в кадастровій книзі та виділеному місці в Генеральному плані забудови селища, сесія селищної ради рада приймає рішення про надання земельної ділянки в власність, з подальшою приватизацією земельної ділянки. Розглядом заяв про надання земельних ділянок у власність займається земельна комісія Івано-Франківської селищної ради, яка на сесії ради доповідає депутатам про стан розгляду заяв про виділення земельної ділянки громадянам у власність. Після цього, на сесії селищної ради депутатами обговорюється питання про виділення земельних ділянок у власність та приймається відповідне рішення. За результатами сесії селищної ради оформляється протокол в який вносяться питання, які розглядалися на сесії ради та результати їх розгляду. З такими протоколами сесії Івано-Франківської ради він не ознайомлювався.

Щодо рішення Івано-Франківської селищної ради №51 від 07 липня 2006 року про передачу земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_7 земельної ділянки, площею 0,2241 га нічого повідомити не може, у зв'язку з давністю подій. Але, якщо б дане рішення приймалося, то воно має міститися в протоколах сесії Івано-Франківської селищної ради.

Відносно рішення Івано-Франківської селищної ради №193 від 21 червня 2007 року про надання у власність ОСОБА_8 земельної ділянки для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, площею 0,1031 га. повідомив, що на сесії Івано-Франківської селищної ради приймалося рішення №193 від 21 червня 2006 року, але сказати конкретно щодо яких осіб та розміру площ наданих земельних ділянок, він не може. З приводу розбіжностей у рішенні, нічого пояснити не може.

Аналогічні покази на попередньому слідстві дали свідки ОСОБА_20 , ОСОБА_16 , ОСОБА_30 , ОСОБА_22 , ОСОБА_15 , ОСОБА_21 , ОСОБА_19 , ОСОБА_17 , ОСОБА_36 , ОСОБА_25 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 .

Показами свідка ОСОБА_39 , покази якого були оголошені та перевірені в судовому засіданні, який на попередньому слідстві показав, що з 1992 року, він працює в Управлінні держкомзему у Яворівському районі. Станом на сьогоднішній день, працює на посаді головного спеціаліста-юрисконсульта Управління держкомзему у Яворівському районі.

З приводу Державного акту серії ЯД №466556 від 02 лютого 2009 року на право власності на земельну ділянку ОСОБА_7 , площею 0,1500 га для обслуговування, житлового будинку та господарських будівель повідомив, що в даному державному акті стоїть його підпис, оскільки в лютому місяці 2009 року, він працював на посаді заступника начальника Управління Держкомзему у Яворівському районі та відповідно до своєї посадової інструкції, мав право підпису документів за відсутності начальника Управління держкомзему.

З приводу Державного акту серії ЯД №466557 від 02 лютого 2009 року на право власності на земельну ділянку ОСОБА_7 , площею 0,0741 га для ведення особистого селянського господарства повідомив, що також у цьому акті стоїть його підпис.

Також в Державному акті серії ЯД №438474 від 17 грудня 2007 року на право власності на земельну ділянку ОСОБА_8 площею, 0,1031 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд теж стоїть його підпис від імені начальника управління земельних ресурсів у Яворівському районі Пацули.

Вказані Державні акти на право власності на земельні ділянки, були ним підписані на підставі технічних документацій із землеустрою, щодо видачі державних актів на земельні ділянки, які були виготовлені та погоджені в установленому законом порядку та в яких були рішення Івано-Франківської селищної ради про надання земельних ділянок у власність вищевказаних громадянам, а тому він не мав жодних причин не підписувати вказані державні акти.

Висновком криміналістичної експертизи №6/243 від 23 травня 2012 року, згідно якого:

1. Два відтиски круглої гербової печатки, які наявні в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеним між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений протоколом виїмки від 08 травня 2012 року в управлінні Держкомзему у Яворівському районі, нанесені рельєфним мастичним кліше.

2. Два відтиски круглої гербової печатки, які наявні в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеним між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений протоколом виїмки від 08 травня 2012 року в управлінні Держкомзему у Яворівському районі, нанесені круглою гербовою печаткою «Івано-Франківська селищна рада Яворівського району Львівської області», зразки відтисків якої надані для порівняльного дослідження.

3. Два відтиски круглої гербової печатки, які наявні в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеним між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПГІ ОСОБА_6 , який вилучений протоколом виїмки від 11 травня 2012 року в Івано-Франківській селищній раді, нанесені рельєфним мастичним кліше.

4. Два відтиски круглої гербової печатки, які наявні в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеним між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений протоколом виїмки від 11 травня 2012 року в Івано-Франківській селищній раді, нанесені круглою гербовою печаткою «Івано-Франківська селищна рада Яворівського району Львівської області», зразки відтисків якої надані для порівняльного дослідження.

5. Два відтиски круглої гербової печатки, які наявні в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеним між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений протоколом виїмки від 12 травня 2012 року в ОСОБА_6 , нанесені рельєфним мастичним кліше.

6. Два відтиски круглої гербової печатки, які наявні в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеним між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений протоколом виїмки від 12 травня 2012 року в ОСОБА_6 , нанесені круглою гербовою печаткою «Івано-Франківська селищна рада Яворівського району Львівської області», зразки відтисків якої надані для порівняльного дослідження.

7. Відтиск круглої гербової печатки, який наявний в рішенні Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», нанесений рельєфним мастичним кліше.

8. Відтиск круглої гербової печатки, який наявний в рішенні Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», нанесений круглою гербовою печаткою «Івано-Франківська селищна рада Яворівського району Львівської області», зразки відтисків якої надані для порівняльного дослідження.

Висновком судово-почеркознавчої експертизи №6/242 від 22 травня 2012 року, згідно якого:

1. Два підписи від імені селищного голови ОСОБА_5 в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеному між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 на 12-ти аркушах, який був вилучений протоколом виїмки від 08 травня 2012 року в управлінні Держкомзему у Яворівському районі - виконані ОСОБА_5 .

2. Два підписи від імені ПП ОСОБА_6 в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеному між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 на 12-ти аркушах, який був вилучений протоколом виїмки від 08 травня 2012 року в управлінні Держкомзему у Яворівському районі - виконані ОСОБА_6 .

3. Два підписи від імені селищного голови ОСОБА_5 в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 на 12-ти аркушах, який був вилучений протоколом виїмки від 11 травня 2012 року в Івано-Франківській селищній раді - виконані ОСОБА_5 .

4. Два підписи від імені ПП ОСОБА_6 в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеному між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 на 12-ти аркушах, який був вилучений протоколом виїмки від 11 травня 2012 року в Івано-Франківській селищній раді - виконані ОСОБА_6 .

5. Два підписи від імені селищного голови ОСОБА_5 в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладено між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 на 12-ти аркушах, який був вилучений протоколом виїмки від 12 травня 2012 року в ОСОБА_6 - виконані ОСОБА_5 .

6. Два підписи від імені ПП ОСОБА_6 в примірнику договору оренди землі від 06 листопада 2011 року, укладеному між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 на 12-ти аркушах, який був вилучений протоколом виїмки від 12 травня 2012 року в ОСОБА_6 - виконання ОСОБА_6 .

7. Підпис від імені селищного голови ОСОБА_5 в рішенні Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №153 від 20 лютого 2007 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування деревообробного виробництва ПП ОСОБА_6 в с.Верещиця», що міститься на 12-ти аркушах протоколу №06 VI сесії V скликання Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області - виконаний ОСОБА_5 .

Доповідною спеціаліста-землевпорядника управління Держкомзему у Яворівському районі ОСОБА_13 від 27 грудня 2007 року.

Доповідною спеціаліста-землевпорядника управління Держкомзему у Яворівському районі ОСОБА_13 від 30 грудня 2009 року.

Речовими доказами по справі: договором оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений 12 травня 2012 року в ПП ОСОБА_6 договором оренди землі від 06 листопада 2007 року укладеного між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений 11 травня 2012 року в Івано-Франківській селищній раді Яворівського району; банківськими виписками Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області за період з 06 листопада 2007 року по 24 квітня 2012 року, в яких містяться відомості про сплату ОСОБА_6 грошових коштів згідно умов договору оренди землі від 06 листопада 2007 року, укладеного між Івано-Франківською селищною радою та ПП ОСОБА_6 ; журналом реєстрації доходів Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області за 2007-2012 роки; оборотними відомостями Івано-Франківської селищної ради по оренді землі з фізичними особами за 2007-2012 роки; договором оренди і землі від 06 листопада 2007 року укладеного між Івано-Франківською селищною радою Яворівського району Львівської області та ПП ОСОБА_6 , який вилучений 08 травня 2012 року в управлінні Держкомзему у Яворівському районі; рішенням Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №2 від 16 листопада 2010 року «Про визнання повноважень селищного голови Івано-Франківської селищної ради»; протоколом №4 четвертої сесії п'ятого скликання Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області; протоколом №6 шостої сесії п'ятого скликання Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області; копією протоколу №9 дев'ятої сесії п'ятого скликання Івано-Франківської селищної ради від 11 жовтня 2007 року; рішенням Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №223 від 11 жовтня 2007 року; заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 №4 від 10 жовтня 2007 року.

Висновком судово-почеркознавчої експертизи №3972/10 від 24 січня 2011 року, згідно якого підписи від імені ОСОБА_5 розташовані після слів «селищний голова» в рішенні Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №51 від 07 липня 2006 року, розміщено в технічній документації із землеустрою по виконана них роботах з підготовки та видачі державного акту на право власності на землю гр-ну ОСОБА_7 , жителю Яворівського району Львівської області на території Івано-Франківської ради Яворівського району Львівської області, для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, ведення ОСГ, складеній спеціалістом Яворівського районного відділу Львівської регіональної філії ЦДЗК, рішення Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області №193 від 21 червня 2007 року, розміщеного в технічній документації із землеустрою, щодо видачі державного акта на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_8 для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель в селищі Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, складеній відділом землевпорядного проектування №2 ДП «Львівський НД111 землеустрою» Державного агентства земельних ресурсів України, виконанні ОСОБА_5 .

Висновком судово-технічної експертизи друкарських форм №3971/10 від 26 січня 2011 року, згідно якого, відтиск гербової печатки від імені Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області, які знаходяться у рішенні №51 від 07 липня 2006 року II сесії Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області V скликання, розташованому в технічній документації із землеустрою по виконаних роботах з підготовки та видачі державного акту на право власності на і землю гр-ну ОСОБА_7 , жителю Яворівського району Львівської області на території Івано-Франківської ради Яворівського району Львівської області, для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, ведення ОСГ, складеній спеціалістом Яворівського районного відділу Львівської регіональної філії ЦДЗК, у рішенні №193 від 21 червня 2007 року VII сесії Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області V скликання, розташованому в технічній документації із землеустрою, щодо видачі державного акта на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_8 для будівництв, обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в селищі Івано-Франкове Яворівського району Львівської област, складеній відділом землевпорядного проектування №2 ДП «Львівський НД111 землеустрою» Державного агентства земельних ресурсів України, нанесені рельєфною еластичною (гумовою, фото-полімерною) друкарською формою - гербовою печаткою Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області.

Речовими доказами по справі: протоколом №2 II сесії V скликання Івано-Франківської селищної ради від 15 червня 2006 року, з продовженням 07 липня 2006 року; протоколом №7 VII сесії V скликання Івано-Франківської селищної ради від 30 травня 2007 року, з продовженням 21 червня 2007 року; журналом рішень та розпоряджень Івано-Франківської селищної ради; Державним актом серії ЯД №438474 від 17 грудня 2007 року, виданого ОСОБА_8 ; Державним актом серії ЯД №464556 від 02 лютого 2009 року, виданого ОСОБА_7 ; Державним актом серії ЯД №464557 від 02 лютого 2009 року, виданого ОСОБА_7 ; технічною документацією із землеустрою щодо видачі державного акта на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_8 для будівництва, обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд в селищі Івано-Франкове Яворівського району Львівської області; технічною документацією по виконаних роботах з підготовки та видачі державного акту на право власності на землю гр. ОСОБА_7 , жителю Яворівського району, Львівської області на території Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області, для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства; журналом реєстрації заяв на приватизацію земельних ділянок громадянами за 2006-2007 роки Івано-Франківської селищної ради Яворівського району; особовою карткою ОСОБА_5 .

Актом Львівської об'єднанної державної фінансової інспекції №19-38/68 від 17 травня 2012 року «Про наслідки позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Івано-Франківської селищної ради по питанню законності нарахування та отримання орендної плати за надану в оренду земельну ділянку ПП ОСОБА_6 за період з 06 листопада 2007 року по 30 квітня 2012 року згідно якого встановлено, що внаслідок порушення селищним головою ОСОБА_5 вимог ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР із змінами та доповненнями, ст.123 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-111 із змінами та доповненнями, ст.16 Закону України «Про оренду землі» від 06 жовтня 1998 року №161ХІУ із змінами та доповненнями, бюджет недоотримав орендної плати із врахуванням коефіцієнту індексації в загальній сумі 166590 гривень 95 копійок, в тому числі: селищний бюджет - 121022 гривні 83 копійки, районний бюджет - 17087 гривень 96 копійок, обласний бюджет - 28480 гривень 16 копійок, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) на дану суму.

Актом амбулаторної судово-психіатричної експертизи №548, згідно якого встановлено, що ОСОБА_5 на даний час психічним захворюванням не страждає, виявляє розлади психіки та поведінки внаслідок органічного ураження головного мозку з наростаючим психоорганічним синдромом та рідкими пароксизмальними станами, афективними розладами. Наявні в нього розлади психічної діяльності не досягають рівня хронічного психічного захворювання чи недоумства, а тому не позбавляють його можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. В період інкримінованих йому дій він хронічним психічним захворюванням чи недоумством не страждав та не виявляв ознак тимчасового чи будь якого іншого хворобливого розладу психічної діяльності, міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

У ОСОБА_5 не виявлено фізичних симптомів розладів психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю чи наркотичних речовин та летучих розчинників (хронічний алкоголізм, наркоманія, токсикоманія), застосування примусових заходів медичного характеру не потребує.

Аналізуючи докази, що були добуті та досліджені в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що пред'явлене обвинувачення підсудному ОСОБА_5 за ст.365 ч.3 КК України в судовому засіданні не знайшло свого підтвердження, оскільки названа стаття Кримінального кодексу України декриміналізована Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо імплементації до національного законодавства положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції» від 21 лютого 2014 року і цю статтю слід виключити з обвинувачення ОСОБА_5 .

Крім цього, суд також приходить до висновку, що пред'явлене обвинувачення підсудному ОСОБА_5 за ст.364 ч.2, 366 ч.2 КК України в судовому засіданні також не знайшло свого підтвердження і його дії кваліфіковано не вірно, оскільки він, будучи службовою особою, допустив службову недбалість, тобто вчинив неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало тяжких наслідків охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб і в діях підсудного ОСОБА_5 наявний склад злочину, передбачений ч.2 ст.367 КК України, а тому його дії слід перекваліфікувати з ст.ст.364 ч.2, 366 ч.2 КК України на ч.2 ст.367 КК України (в редакції 2001 року).

Обираючи вид та розмір покарання підсудному ОСОБА_5 , суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, його наслідки, особу винного, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, є інвалідом другої групи, такі обставини, які пом'якшують покарання, як щире каяття, вважає за можливе призначити підсудному ОСОБА_5 покарання у виді позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю без штрафу.

Суд також приходить до висновку, що підсудного ОСОБА_5 слід звільнити від призначеного судом покарання, оскільки він вчинив злочин середньої тяжкості (згідно ст. 12 КК України), а у відповідності до ст.74 КК України особа за вироком суду звільняється від покарання на підставах, передбачених ст.49 КК України, а з часу вчинення підсудним злочину до постановлення вироку минуло більше п'яти років.

Цивільний позов прокурора Яворівського району Львівської області по справі, залишити без розгляду, оскільки рішенням № 49 та рішенням №50 від 14 лютого 2011 року ІV сесії VІ скликання Івано-Франківської селищної ради Яворівського району Львівської області затверджено площу земельної ділянки та передано у власність ОСОБА_8 земельну ділянку, а також передано у власність земельну ділянку ОСОБА_7 .

Речові докази по справі та документи, що були оглянуті у судовому засіданні, слід повернути у Івано-Франківську селищну раду Яворівського району Львівської області.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України (в редакції 1960 року), суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_5 визнати винним у скоєні злочину передбаченого ч.2 ст.367 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі строком на три роки, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк два роки без сплати штрафу.

Застосувати до ОСОБА_5 ст.ст.49, 74 КК України та звільнити його від призначеного судом покарання у зв'язку із закінченням строків давності.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 - підписку про невиїзд, до набрання вироком законної сили, залишити без змін.

Цивільний позов прокурора Яворівського району Львівської області залишити без розгляду.

Речові докази по справі: журнал реєстрації рішень і розпоряджень Івано-Франківської селищної ради за 2006-2007 роки, протокол №2 ІІ сесії V скликання Івано-Франківської селищної ради, протокол VІІ сесії V скликання Івано-Франківської селищної ради, повернути у Івано-Франківську селищну раду Яворівського району Львівської області.

Стягнути з ОСОБА_5 3743 гривні 40 копійок за проведення криміналістичних експертиз, перерахувавши їх до Державного бюджету України.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Львівської області протягом п'ятнадцяти діб, з моменту його проголошення, через Яворівський районний суд Львівської області.

Вирок виготовлений в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя: ОСОБА_1