Ухвала від 27.10.2017 по справі 803/1335/17

УХВАЛА

про витребування доказів та зупинення провадження у справі

27 жовтня 2017 року Справа № 803/1335/17

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Сахарчука А.А,,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.06.2017 року №423747-13 та №423737.

В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про витребування з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України інформації про середньоринкову вартість транспортних засобів марки: AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель станом на 1 січня 2017 року. Крім того, просить провадження у справі зупинити до отримання відповіді від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Представник відповідача в судовому засіданні не заперечує щодо заявленого клопотання.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача підлягає до задоволення з таких підстав.

Як вбачається з письмових заперечень та з пояснень представника відповідача в судовому засіданні, ГУ ДФС у Волинській області отримавши з Луцького МРЕВ інформацію, що належні позивачу автомобілі марки: AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель є об'єктами оподаткування транспортним податком у 2017 році, 30.06.2017 року були винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення №423747-13 та №423737 про визначення суми податкового зобов'язання з транспортного податку в розмірі 25 000 грн. кожне.

Разом з тим, представник позивача подав суду роздруківки з сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.10.2017 року, з яких вбачається, що середньоринкова вартість транспортного засобу марки: AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см. становить 1 004 358,50 грн. та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см. становить 1 245 404,54 грн. де зазначив, що роздрукувати вищевказані дані з сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України станом на 1 січня 2017 року не є можливим.

Згідно із підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Відповідно до пункту 13 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 66, Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.

Як передбачено частиною третьою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Таким чином, обов'язок по встановленню та реалізації державної політики економічного, соціального розвитку і торгівлі статтею 267 ПК України покладено на Мінекономрозвитку.

Проте, з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку вбачається, що таку інформацію про середньоринкову вартість можна отримати лише на момент звернення, а не на 01 січня (податкового (звітного) року).

Таким чином, у зв'язку з необхідністю встановлення, чи є вказані транспортні засоби об'єктами оподаткування в розумінні підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України за ознакою середньоринкової вартості, а вказану інформацію згідно ПКМУ №66 може надати лише Мінекономрозвитку, тому слід зобов'язати зазначене міністерство надати суду інформацію про середньоринкову вартість щодо належних позивачу автомобілів марки: AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель та AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель, станом на 01.01.2017 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи, що з моменту скерування вказаної ухвали суду до виконання та отримання документів може пройти значний час, беручи до уваги місячний термін розгляду адміністративних справ, з метою недопущення пропуску процесуального строку для розгляду цієї справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до отримання судом інформації з Мінекономрозвитку.

Керуючись статтями 71, 156, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Зобов'язати Міністерство економічного розвитку і торгівлі України надати суду інформацію про середньоринкову вартість транспортних засобів марки:

AUDI, модель Q7, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель;

AUDI, модель Q7, 2016 року випуску, з об'ємом двигуна 2967 куб. см., тип пального дизель, станом на 01 січня 2017 року.

Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень зупинити до надходження до отримання судом інформації з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі для відома, а Міністерству економічного розвитку і торгівлі України - для виконання, разом з копіями свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1 та роздруківками з сайту.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 01 листопада 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С. Ф. Костюкевич