Постанова від 30.10.2017 по справі 219/10865/17

Справа № 219/10865/17

Провадження № 3/219/2639/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2017 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Павленко О.М., при секретарі Брагіній М.В., за участю прокурора Дубовського А.С., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВС 039499, виданий 4.11.1999 року Артемівським МВ УМВС України в Донецькій області, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжньої, є депутатом Луганської селищної ради, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України,-

встановив:

ОСОБА_1 відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Луганської селищної ради від 11.11.2010 № 6/1-2 «Про результати виборів депутатів Луганської селищної ради» була обрана депутатом Луганської селищної ради Бахмутського району Донецької області, і згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Згідно зі ст. 68 Конституції України та п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих ради» на депутатів місцевих рад покладено обов'язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше.

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 №93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій - офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\риb1іс.паzк.gоv.uаsеагсh) депутат Луганської селищної ради 6-го скликання ОСОБА_1 подала декларацію 24.09.2017 року о 16 год. 18 хв.

Таким чином, депутат Луганської селищної ради ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні правопорушення не визнала, вказала, що вона була ознайомлена з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», але своєчасно не подала декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за період 2016 року у зв'язку з тим, що проживає в с. Красний Пахарь, яке розташоване в зоні проведення антитерористичної операції, комп'ютером не володіє, вона не мала доступу до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Крім того, голова Луганської селищної ради не видала працівникам електронні ключі для доступу на офіційний сайт. У зв'язку з відсутністю фінансової можливості вона не мала можливості отримати своєчасно електронний ключ, тому як за ним треба було їхати до м. Краматорськ.

Між тим, факт правопорушення підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 431 від 29.09.2017 року (а.с.1-9), інформаційним листом начальника міжрайонного відділу № 4 УЗЕ в Донецькій області Департаменту захисту економіки НП України ОСОБА_3, згідно якого з метою вжиття заходів по усуненню порушення діючого Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 було повідомлено, що нею як особою органу місцевого самоврядування не подано електрону декларацію за 2016 рік (а.с.20), копією рішення селищної ради №6/1-2 від 11.11.2010 року про обрання ОСОБА_1 депутатом Луганської селищної ради Артемівського району Донецької області (а.с.25-27), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого декларація ОСОБА_1 подана та опублікована 24.09.2017 о 16.18 годині(а.с.12), щорічна декларація ОСОБА_1 за 2016 рік (а.с.13-17).

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд вважає, що обставини, на які посилається ОСОБА_1, не є підставами, що спростовують зазначені вище факти.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, що складає 320 грн., а тому суд стягує на користь держави вказаний судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284 КпАП України, суд

постановив:

визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (платіжні реквізити для перерахування суми штрафу - отримувач коштів: Державний бюджет м. Артемівська, ОКПО: 37868870, банк отримувача: Банк УГК м. Донецька, МФО: 834016, р/р: 31110106700015, код платежу: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 320 грн. (платіжні реквізити для перерахування судового збору - отримувач коштів: ГУК у м. Київ/22030106, ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУДКУ у м. Київ, МФО: 820019, р/р: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя -

ОСОБА_4