Ухвала від 31.10.2017 по справі 766/8193/17

Справа № 766/8193/17

н/п 2-а/766/1770/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення позовної заяви

31 жовтня 2017 року Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Майдан С.І., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до керівника Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про відшкодування моральної шкоди,

встановила:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до керівника Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про відшкодування моральної шкоди, в якому просить за фактом бездіяльності керівника Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 стягнути за рахунок державного бюджету з Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області на його користь в рахунок відшкодування моральної шкоди грошову компенсацію у грошовому еквіваленті у розмірі 16000,00 гривень.

Ухвалою суду від 17.05.2017 року вказана позовна заява була залишена без руху, оскільки вона не відповідала вимогам ст.106 КАС України. Так, позовні вимоги в прохальній частині позову не відповідали вимогам ч.4 ст.105 КАС України, вони підлягали конкретизації, оскільки з позову не було зрозуміло чи просить позивач визнати незаконною бездіяльність керівника Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 та стягнути на свою користь моральну шкоду, чи має тільки вимоги про відшкодування моральної шкоди. Також в ухвалі зазначено, що у разі наявності вимоги про визнання незаконною бездіяльність позивачу слід доплатити судовий збір у відповідності до вимог ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», згідно якої за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Позивачу було надано строк для усунення недоліків, п'ять днів з моменту отримання копії ухвали.

06.06.2017 року позивачем ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу на ухвалу суду про залишення позову без руху від 17.05.2017 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення. Ухвалу Херсонського міського суду Херсонської області від 17 травня 2017 року змінено, виключено з її мотивувальної частини визначення судом першої інстанції способу усунення недоліків позовної заяви шляхом оплати судового збору за вимогу майнового характеру.

У відповідності до вимог ч.5 ст.254 КАС України ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадження, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Згідно супровідного листа (а.с.43) 10.10.2017 року на адресу ОСОБА_1 направлено ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2017 року по справі №766/8193/17 до відома.

Враховуючи, те що станом на 31.10.2017 року в зазначений строк позивач не усунув недоліки, викладені в ухвалі, суддя вважає доцільним повернути йому позовну заяву.

Керуючись ст.108 КАС України,суддя

ухвалила:

Позовну заяву ОСОБА_1 до керівника Дніпровського ВП ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про відшкодування моральної шкоди повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторно звернутися до адміністративного суду в порядку встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали.

Суддя: С.І.Майдан

Попередній документ
69901038
Наступний документ
69901040
Інформація про рішення:
№ рішення: 69901039
№ справи: 766/8193/17
Дата рішення: 31.10.2017
Дата публікації: 03.11.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів, зокрема зі спорів щодо:; забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів