Ухвала від 27.10.2017 по справі 712/13075/17

Справа №712/13075/17

Провадження № 1-кс /712/5716/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

26 жовтня 2017 року м. Черкаси

Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши винесене в кримінальному провадженні № 32015250000000111 слідчим з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до клопотання матеріали,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивує тим, що в слідчому управлінні фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32015250000000111, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.10.2015 за фактом пособництва в ухиленні від сплати податків до державного бюджету в особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.

В ході досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у період з січня 2014 року по даний час на території м. Києва та м. Черкаси створено ряд підконтрольних їм суб'єктів господарювання, які мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), які надають послуги по конвертації безготівкових грошових коштів в готівкові та формування штучного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки, з метою пособництва в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах.

Окрім цього, в ході розслідування кримінального провадження встановлено, що для вказаної діяльності ОСОБА_5 та ОСОБА_6 також використовуються наступні підконтрольні фіктивні суб'єкти господарської діяльності: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 "(код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_30 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 ), ФОП ОСОБА_8 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_38 ), ВСК « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_39 ), які створені та придбані вказаними особами для формування штучного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реально діючого сектору економіки.

Крім того, встановлено, що для ведення бухгалтерського та податкового обліків та звітності вищевказаних підприємств ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у 2014 році залучено ОСОБА_9 та ОСОБА_8 .

Також, встановлено, що з метою зняття готівкових коштів з карткових рахунків залучено ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_41 ,, який одночасно являється директором та головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) та громадянина ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_42 .

Використовуючи реквізити зазначених підприємств, громадяни ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 та ОСОБА_11 розробили та впровадили в діяльність протиправний фінансовий механізм, який полягає в ухиленні від сплати податків зазначеними підконтрольними їм підприємствами за рахунок відображення «псевдооперацій», прикритті незаконної діяльності інших суб'єктів господарювання, а також у наданні підприємствам реального сектору економіки послуг, з пособництва в ухиленні від сплати податку на додану вартість, податку на прибуток та подальшої «конвертації» коштів у готівку.

Також встановлено, що вказані громадяни усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, маючи намір отримання незаконного доходу, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішили систематично займатися даним видом діяльності.

Так, за період з 2014 року по теперішній час підконтрольними ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суб'єктами господарської діяльності - підприємствами з ознаками фіктивності сформовано схемний податковий кредит з податку на додану вартість в розмірі більше 25 млн. грн.

Також встановлено, що одним із підприємств, що користувались послугами підконтрольного вказаній групі осіб «конвертаційного центру» являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ).

На підставі вищевикладеного, для з'ясування обставин нібито проведення фінансово-господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ) на даний час виникла необхідність у тимчасовому доступі з можливістю вилучення оригіналів документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ), підтверджуючих проведення вказаних фінансово-господарських взаємовідносин за період з 01.01.2014 по теперішній час.

Вказані документи перебувають у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ), так як відповідно до ст. 44 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, пов'язаних із веденням господарської діяльності, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складання якої використовуються зазначені документи.

Вказані фінансово-господарські документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ) у кримінальному провадженні мають доказове значення, так як за допомогою них можливо перевірити та відслідкувати дату та обсяги проведених операцій, найменування наданих послуг, підписи осіб, які склали вказані документи та проведення в подальшому комплексу експертиз вичерпний перелік яких на даний час назвати не представляється можливим.

Також враховуючи, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ) з метою уникнення кримінальної відповідальності, можуть бути прийняті міри, щодо знищення вказаних первинних бухгалтерських документів за період з 01.01.2014 по теперішній час.

В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання повністю підтримали та просили його задовольнити.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Дослідивши матеріали справи та матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, прокурора, слідчий суддя вважає, що дане клопотання підлягає до задоволення, оскільки у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що проведення тимчасового доступу до речей та документів, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 110, 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати дозвіл та тимчасовий доступ з можливістю вилучити оригінали (а у разі їх відсутності з мотивованої причини, завірені належним чином копії) всіх документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ), підтверджуючих проведення фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) за період з 01.01.2014 по теперішній час, які перебувають у володінні службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ).

Виконання ухвали доручити старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_3 та/або іншим співробітникам СУ ФР ГУ ДФС у Черкаській області за його дорученням.

Термін дії ухвали 30 діб з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1