Постанова від 13.10.2017 по справі 419/3468/17

Справа № 419/3468/17

Провадження № 3-в/419/7/2017

ПОСТАНОВА

13.10.2017 року суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Іванова О.М., розглянувши подання Новоайдарського ВП ГУНП в Луганській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Новоайдарського районного суду Луганської області від 17 квітня 2014 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, визнано винним за ст. 173 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді семи діб адміністративного арешту.

13 жовтня 2017 року до Новоайдарського районного суду Луганської області надійшло подання Новоайдарського ВП ГУНП в Луганській області про припинення виконання постанови суду про накладення адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, через неможливість її виконання.

Подання обґрунтовано тим, що на даний час ОСОБА_1 за місцем реєстрації відсутній, в зв'язку з тим, що він відбуває покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років.

Згідно ч.ч. 1-2 ст. 300 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України.

Орган Національної поліції забезпечує виконання постанови про адміністративний арешт у порядку, встановленому законами України.

В то же час Законом України «Про Національну поліцію» чи іншими Законами України не визначено чіткого порядку постанови про адміністративний арешт.

Як вбачається з матеріалів подання орган національної поліції в силу об'єктивних причин (тривала відсутність правопорушника за місцем проживання та відсутність правових підстав для організації його розшуку) на протязі 2-х років не може виконати вищевказану постанову суду про накладення адміністративного арешту.

Згідно вимог ст. 304 КУпАП вирішення питань, зв'язаних з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Статтею 302 КУпАП передбачена можливість припинення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення органом (посадовою особою), який виніс постанову у випадках видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

Аналізуючи правові норми законодавства про адміністративну відповідальність Європейських країн можна прийти до висновку, що законодавство про адміністративну відповідальність створене за аналогією законів про кримінальну відповідальність, але порушення вказаних суспільних відносин не є суспільно небезпечними діяннями (діями або бездіяльністю).

Слід відзначити, що кожен з законів про відповідальність осіб (Кримінаальну, цивільну, господарську, трудову, дисциплінарну та іншу) має свої строки притягнення до відповідальності, тобто строки давності.

ВІраховуючи приписи Кримінального кодексу України - статтю 80 (звільнення від покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку): особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано протягом двох років у разі засудження злочинця до покарання менш суворого, ніж обмеження волі.

З вказаної норми закону про кримінальну відповідальність вбачається, що за вчинений злочин можливе звільнення особи-злочинця через два роки після її засудження.

Але, Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність лише за правопорушення, які не досягли та не мали на меті досягти статусу злочину, поняття якого визначено у ст. 11 КК України.

Тобто, стаття 80 Кримінального кодексу України визначає строки давності для притягнення злочинця покаранню, у тому числі мінімальні - 2 роки.

Враховуючи неможливість виконання постанови Новоайдарського районного суду Луганської області від 17 квітня 2014 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на протязі більше 2-х років, що суперечить принципу правової визначеності, застосовуючи аналогію закону, вважаю необхідним припинити виконання постанови.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 300-304 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Новоайдарського ВП ГУНП в Луганській області про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту - задовольнити.

Виконання постанови Новоайдарського районного суду Луганської області від 17 квітня 2014 року № 419/549/14-п про накладення на ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного стягнення у вигляді семи діб адміністративного арешту - припинити через наявність обставин, що унеможливлюють її виконання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О. М. Іванова