Ухвала від 24.10.2017 по справі 923/1198/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

УХВАЛА

24 жовтня 2017 року Справа № 923/1198/16

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г. при секретарі Крутьковій В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою Кредитора: Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області м. Херсон вул. І.Кулика,143-а)

до Боржника: фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (місцезнаходження АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1

про банкрутство

за участю представників сторін:

від кредитора - Кромп О.П. дов. № 1102/9/21-03-10-26 від 10.03.2017;

від боржника - ліквідатор Дудкін Р.А. свідоцтво № 865

ВСТАНОВИВ:

04.11.2016 Кредитор Херсонська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Херсонській області звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.

Ухвалою від 07.11.2016 суд прийняв заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду.

Ухвалою від 05.12.2016 суд порушив провадження у справі про банкрутство фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 .

Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника офіційно оприлюднено на сайті Вищого господарського суду України 07.12.2016р. номер публікації 38147.

Постановою від 19.12.2016 суд визнав фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 банкрутом та відкрив щодо нього ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича.

Повідомлення про визнання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури опубліковано на офіційному веб-сайт Вищого господарського суду України 19.12.2016р. за № 38556. Визначено граничний строк на заявлення вимог кредиторів - протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Ліквідатором подано реєстр вимог кредиторів та клопотання про встановлення порядку і розміру задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до ухвали від 18.04.2017 суд встановив порядок і розмір задоволення вимог кредиторів фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), а саме:

- Херсонська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (вул. І.Кулика, 143-а, м. Херсон, 73008) у розмірі 1 902 969,00 (один мільйон дев'ятсот дві тисячі дев'ятсот шістдесят дев'ять грн. 00 коп.) гривень, з яких 5 867,82 гривень (основний борг) із задоволенням у першу чергу; 1 039 561,53 гривень (основний борг) із задоволенням у другу чергу; 857 539,65 гривень (штраф, пеня) із задоволенням у третю чергу.

- Управління Пенсійного фонду України у місті Херсоні (вул. Комкова, 76-а, м. Херсон, 73027) у розмірі 5 469,81 (п'ять тисяч чотириста шістдесят дев'ять грн. 81 коп.) гривень, з яких 5 469,81 гривень (основний борг) із задоволенням у третю чергу.

- Управління патрульної поліції у місті Херсоні (пр-т, Сенявіна, 128, м. Херсон, 73034) у розмірі 850,00 (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) гривень, з яких 850,00 гривень (основний борг) із задоволенням у третю чергу.

- Корабельний районний відділ Державної виконавчої служби міста Херсон Головного територіального управляння юстиції у Херсонській області (вул. Рози Люксембург, 7, м. Херсон, 73011) у розмірі 85,00 (вісімдесят п'ять грн. 00 коп.) гривень, з яких: 85,00 гривень (основний борг) із задоволенням у третю чергу.

- Управління патрульної поліції у місті Херсоні (пр-т, Сенявіна, 128, м. Херсон, 73034) у розмірі 10 200,00 (десять тисяч двісті грн. 00 коп.) гривень, з яких: 10 200,00 гривень (основний борг) із задоволенням у третю чергу.

06.09.2017 від ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича надійшло клопотання затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута для їх затвердження, й документальні матеріали на підтвердження виконання повноважень ліквідатора, ліквідатор просить затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у справі про банкрутство №923/1198/16, підприємницьку діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) припинити, провадження у справі № 923/1198/16 про банкрутство фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) припинити.

Ліквідатор повідомив суду, що 06.09.2017р. відбулося засідання комітету кредиторів, на якому схвалено звіт ліквідатора - арбітражного керуючого Дудкіна Р.А. у справі про банкрутство № 923/1198/16 та прийнято рішення подати його на затвердження Господарському суду Херсонської області разом з ліквідаційним балансом ФОП ОСОБА_2

На підставі викладеного, у зв'язку із завершенням заходів з ліквідації банкрута, у відповідності до статей 41, 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатором надано господарському суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута для їх затвердження, й документальні матеріали на підтвердження виконання повноважень ліквідатора, ліквідатор просить затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) у справі про банкрутство №923/1198/16, підприємницьку діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) припинити, провадження у справі № 923/1198/16 про банкрутство фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) припинити.

Ухвалою від 07.09.2017 призначено судове засідання для розгляду звіту та ліквідаційного балансу банкрута на 24.10.2017. Ухвала надіслана учасникам провадження у справі № 923/1198/16.

Ліквідатор в засіданні суду просить затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута.

Представник кредитора - Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області підтримує клопотання ліквідатора.

Наслідки визнання боржника банкрутом визначені ст. 38 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції, строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Пунктом 3 ст. 40 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії визначені ст. 41 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів (ст. 46 Закону).

Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Судом встановлено та підтверджується звітом ліквідатора, що за результатами ліквідаційної процедури встановлено відсутність у Боржника майна для задоволення вимог кредиторів. За таких обставин господарський суд, відповідно до ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута (ст. 46 Закону).

Ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, у тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури .

До винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи - банкрута ліквідатор зобов'язаний забезпечити збереженість архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або з уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого їх зберігання (ст. 48 Закону).

Ліквідатор повідомив у звіті, що він з метою встановлення фінансово-майнового стану боржника надіслав запити для отримання інформації до органів та установ, що здійснюють реєстрацію речових прав на майно та майнові права, та отримано інформацію з:

- Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (лист від 31.01.2017р. № 09/01/1812) - ФОП ОСОБА_2 серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів відсутній.

- Державної фіскальної служби України (лист від 23.01.2017р. № 1132/Д/99-99-07-03-01-14) - за даними, що містяться в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Державної фіскальної служби України інформація стосовно митного оформленні зовнішньоторговельних операцій ФОП ОСОБА_2 за період з 01.01.2014р. по 19.01.2017р. не виявлена.

Державної служби України з безпеки на транспорті (лист від 23.01.2017р. №528/02/15-17) - відповідно до електронної версії Державного суднового реєстру України та Судновій книзі України, яка ведеться Укртрансбезпекою, відсутні записи щодо суден власником або судновласником яких є ФОП ОСОБА_2.

Державного космічного агентства України (лист від 11.01.2017р. № 105/10-КЗ.З/17) - повідомлено, що зареєстрованих унікальних об'єктів космічшш діяльності, космічної техніки у ФОП ОСОБА_2 немає.

Державної служби інтелектуальної власності України (лист від 17.01.2011г. № 1-8/389) - законами України про охорону прав на об'єкти права інтелектуальні власності та Положенням про Державну службу інтелектуальної власності України і передбачено проведення пошуку відносно наявності об'єктів права інтелектуальної власності будь-яким особам та надання інформації. Разом з тим, повідомлено, що Державною службою інтелектуальної власності України через мережу Інтернет, відкрито доступ до відомостей державних реєстрів, що нею ведуться, з якими можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДСІВ за адресою: http://sips.gov.ua/ua/registers.html.

Проведеним аналізом баз даних та інформаційно-довідкових систем, розміщених на офіційному веб-порталі ДСІВ, об'єкти права інтелектуальної власності, зокрема патенти, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, топографії інтегральних мікросхем та зазначення походження товарів, зареєстрованих за ФОП ОСОБА_2 не виявлено.

Управління Служби безпеки України в Херсонській області (лист 11.01.2017р. № 71/22/3-145) - спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею ФОП ОСОБА_2 не надавався.

Регіональний сервісний центр МВС України в Херсонській області (лист від 12.01.2017р. № 31/21/8-137) -згідно з даними автоматизованого обліку НАІС України за гр. ОСОБА_2 автомобілі, автобуси, самохідні машини, мого причепи, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби не зареєстровано.

У відповідь на запит ліквідатора щодо надання відомостей про транспортні засоби, що були зареєстровані за ОСОБА_2 та зняті з обліку, Регіональним сер центром МВС України в Херсонській області (лист від 31.01.2017р. № 31/21/8-352 надано відповідну інформацію із зазначенням переліку транспортних засобів та зняття їх з обліку.

Головне управління Держпраці у Херсонській області (лист від 10.01 № 01-08/68) - технологічні транспортні засоби, які згідно чинного законодавства підлягають реєстрації в органах Держпраці України за ОСОБА_2 не зареєстровані.

Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (лист від 11.01.2017р. № 33-21-0.202-297/2-17) - на території Херсонської області ділянок за ОСОБА_2 не зареєстровано. Додатково повідомлено, що відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» з 01.01.2013р. реєстрація права власності на земельні ділянки проводиться органами державної реєстрації прав.

- Кабінету електронних сервісів (https://kap.minjust.gov.ua/) - отримано Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 02.01.2017 № 77600792.

- в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наявна актуальна іформація зі спеціального розділу про державну реєстрацію обтяжень, здійсненого ВДВС Комсомольського РУЮ у м. Херсоні;

Актуальна інформація про об'єкти нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні.

- в Реєстрі прав власності на нерухоме майно наявний запис про об'єкт нерухомого майна зареєстрованого за Банкрутом, а саме трикімнатну квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2.

За поясненнями ОСОБА_2 майнові активи у нього відсутні. На підтвердження відсутності права власності на квартиру, розташовану за адресою: їм. Херсон, АДРЕСА_3, Банкрутом надано довідку приватного нотаріуса Херсонського міського нотаріального округу Годованного О.В. від 26.12.2016р. № 131/01-16, відповідно до якої між ОСОБА_2 (продавець) та ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (покупці) був укладений договір купівлі-продажу квартири, посвідчений приватним нотаріусом Годованним О.В. за реєстровим № 1527 від 26.12.2012р., згідно якого ОСОБА_2 продав трикімнатну квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_2; розрахунки проведені в повному обсязі.

• в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна записи відсутні;

• в Державному реєстрі Іпотек записи відсутні.

Державної авіаційної служби України (лист від 19.01.2017р. № 12.1.2.19-574) - за ФОП ОСОБА_2 повітряні судна не зареєстровані.

Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області (лист від 10.01.2017р. № 1021-1.12/13) - згідно з єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмов у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, з моменту створення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області (2011-2014рр.) та Управління (2014-2016рр.) відсутня інформація щодо реєстрації/видачі гр. ОСОБА_2 документів дозвільного та декларативного характеру.

Херсонської філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи» - отримано витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 18.01.2017р. № 21566516, відповідно до якого інформація щодо записів про обтяження рухомого майна ОСОБА_2 відсутня.

На реалізацію приписів визначених ч.6 статті 41 Закону про банкрутство, на адресу Банкрута спрямовано вимогу про передачу ліквідатору бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей.

09.01.2017р. ОСОБА_2 надано письмові пояснення щодо вимог ліквідатора. В письмових поясненнях Банкрутом повідомлялось про відсутність первинних бухгалтерських та інших фінансово-господарських документів у зв'язку з тим, що такі документи не збереглись, оскільки господарська діяльність тривалий час не ведеться. Повідомлено про наявність печатки та інших документів, та наміри передати їх ліквідатору. Додатково повідомлено про відсутність рахунків у банках та майнових активів, надано відомості щодо кредиторів.

Актами приймання-передачі від 09.01.2017р. від ОСОБА_2 прийнято круглу печатку фізичної особи-підприємця та реєстраційні документи.

Актом приймання-передачі від 15.03.2017р. від ОСОБА_2 прийнято грошові кошти у сумі 3000,00 гривень, які знаходились в касі Банкрута.

Актом приймання-передачі від 17.08.2017р. від ОСОБА_2 прийнято грошові кошти у сумі 7000,00 гривень, які знаходились в касі Банкрута.

Грошові кошти, які знаходились у касі ФОП ОСОБА_2 у сумі 10000,00 гривень використано ліквідатором на часткову виплату грошової винагороди у зв'язку з виконанням повноважень ліквідатора у справі № 923/1198/16 про банкрутство ФОП ОСОБА_2

09.01.2017р. здійснено обстеження за юридичною адресою ФОП ОСОБА_2, за результатами якого здійснення господарської діяльності, присутність працівників чи будь-яких інших ознак суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі й ФОП ОСОБА_2 не виявлено. Не виявлено й майнові активи, які могли б належати Банкруту.

09.01.2017р. у відповідності до положень ч.2 статті 41 Закону про банкрутство проведено інвентаризацію майнових активів ФОП ОСОБА_2: основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, виробничих запасів, малоцінних та швидкозношувальних предметів, товарів.

Херсонською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області (лист від 12.01.2017р. № 248/10/21-03-08-01-21) повідомлено про рахунки в установах банків ФОП ОСОБА_2

АТ "Укрсиббанк" надано довідку від 06.12.2016 за № 59-3/09-15-284 про те, що ОСОБА_2 поточні рахунки закриті 30.04.2015.

04.09.2017 знищено печатку ФОП ОСОБА_2, про що складено акт.

Документи, які згідно чинного законодавства підлягають обов'язковому довгостроковому зберіганню в архівних установах не виявлено.

З огляду на викладене, ліквідатор зазначає, що заборгованість кредиторів погасити не виявилось за можливе.

Звіт ліквідатора розглянуто та погоджено комітетом кредиторів.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними. Таким чином, у зв'язку з відсутністю майна та коштів вимоги кредиторів вважаються погашеними.

За таких обставин, звіт та ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню, підприємницька діяльність банкрута - припиненню, і виключенню з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Провадження у справі у зв'язку з затвердженням звіту та ліквідаційного балансу припиняється.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 37 - 48, п. 6 ст. 83, 90 - 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1, затвердити.

2. Припинити підприємницьку діяльність банкрута - Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ №2611601895 та виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

3. Згідно з ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за відсутністю майна, вважати погашеними.

4. Провадження у справі припинити.

5. Ухвалу надіслати кредиторам, ліквідатору, Херсонському облстатуправлінню, державному реєстратору.

Суддя Т.Г. Пінтеліна