Рішення від 23.10.2017 по справі 922/2843/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" жовтня 2017 р.Справа № 922/2843/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н.А.

при секретарі судового засідання Малихіній М.П.

розглянувши матеріали справи

за позовом Державної екологічної інспекції у Харківській області, 61022, м. Харків, площа Свободи, 5, Держпром, 1 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ 37999518,

до Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, 64309, Харківська область, м. Ізюм, вул. Покровська, 32, код ЄДРПОУ 31694098;

про стягнення шкоди, заподіяної Державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства у розмірі 59 002,00 грн.

за участю представників:

позивача ОСОБА_1 (довіреність №01/01-25/08-18 від 04.01.2016);

відповідача ОСОБА_2 (довіреність № 12 від 22.09.2017).

За відсутності клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Суть спору:

Державна екологічна інспекція у Харківській області звернулась до господарського суду Харківської області з позовом до Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, в якому просить стягнути з відповідача на користь Держави шкоду, заподіяну внаслідок порушення природоохоронного законодавства у розмірі 59 002,00 грн.

Свої вимоги обгрунтовує тим, що Державною екологічною інспекцією у Харківській області було здійснено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині видалення зелених насаджень по площі Центральній, 1 у м. Ізюм Управлінням житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, під час якої виявлено незаконне знесення сироростучих дерев у кількості 35 штук - 20 штук ялини колючої та 15 штук тополь. В результаті зазначених незаконних дій відповідачем заподіяно шкоду державі у розмірі 59 002,00 грн. У своєму поясненні начальник Управління ЖКГ від 07.04.2017 № 386 зазначив, що підставою для знесення дерев було рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 13.03.2017 № 0247, яким надано дозвіл на зріз аварійних дерев та обрізку гілок. Проте постановою Ізюмського міськрайонного суду в Харківській області вказане рішення визнано притаправним та скасовано. На направлену претензію відповідач не відреагував, шкоду, заподіяну державі, не відшкодував, у звязку із чим позивач звернувся до суду. Здійснюючи правове обґрунтування позовних вимог посилається на ст.ст. 38, 40, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 40 Закону України «Про рослинний світ», положення Постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», ст. ст. 1,2, 49, 61, 64 Господарського процесуального кодексу України.

Суд перейшов до розгяду справи по суті 25 вересня 2017 року.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та зазначив, що в період з 06.04.2017 по 20.04.2017 Державною екологічною інспекцією у Харківській області на підставі положень чинного законодавства України у межах розгляду звернення громадянина ОСОБА_3 від 22.03.2017 та назаку Держекоінспекції від 05.04.2017 № 144/01-04 було здійснено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині видалення зелених насаджень по площі Центральній, 1 у м. Ізюм Управлінням житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, в результаті якої Держекоінспекцією складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України № 144/01-04/04-09 від 14.04.2017 року. Під час перевірки виявлено незаконне знесення сироростучих дерев у кількості 35 штук - 20 штук ялини колючої та 15 штук тополь, в результаті зазначених незаконних дій відповідачем заподіяно шкоду державі у розмірі 59 002,00 грн. У своєму поясненні начальник Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради від 07.04.2017 № 386 зазначив, що підставою для знесення дерев було рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 13.03.2017 № 0247, яким надано дозвіл на зріз аварійних дерев та обрізку гілок, проте позивач вважає, що посилання відповідача на рішення від 13.03.2017 № 0247 є недоцільним, оскільки постановою Ізюмського міськрайонного суду в Харківській області від 31 серпня 2017 року по справі № 623/1217/17 вказане рішення визнано протиправним та скасовано (постанова набрала законної сили), оскільки воно було прийнято із суттєвими порушеннями процедури прийняття. Також позивач зазначає, що ОСОБА_4 обстеження № 2 від 10.03.2017 було складено із порушенням вимог Постанови КМУ № 1045, через те, що представника Держекоінспекції не було включено до складу комісії. Крім того, під час перевірки встановлено, що ордер на знесення дерев по площі Центральній, 1 у м. Ізюм відсутній. Зазначене є порушенням природоохоронного законодавства. З метою усунення порушень виявлених під час здійснення позапланового заходу, Держекоінспекцією на адресу голови Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради винесено припис від 24.04.2017 за № 20/04-09, який направлено на адресу відповідача супровідним листом з повідомленням. В результаті зазначених незаконних дій на території м. Ізюм державі заподіяно шкоду в розмірі 59 002, 00 грн. На направлені розрахунки розміру шкоду разом із претензіями № 95 та № 96 відповідач не відреагував, шкоду, заподіяну державі, не відшкодував.

Відповідач у своєму відзиві (вх. № 31106 від 25.09.2017), а його повноважний представник у судовому засіданні проти позову заперечував, зазначив, що вважає позовну заяву необгрунтованою, а позовні вимоги такими, що не відповідають діючому законавству, мотивуючи свою позицію тим, що відповідно до приписів Постанови КМУ № 1045 видалення зелених насаджень на території населенного пунку здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищьної, міської ради на підставі ордера, окрім цього видалення здійснює балансоутримувач на підставі акта. Тобто для видалення аварійних дерев у відповідача були всі підстави, по - перше, аварійні дерева були видалені на Центральній площі, 1 м. Ізюма, а балансоутримувачем вказаного об'єкту є відповідач; по-друге, видалення аварійних дерев проводилось, на підставі рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області, яке на момент видалення було чинним; по-третє, відповідач є балансоутримувачем вказано об'єкту, отже наявність ордеру на видалення аварійних дерев не є обов'язковою, видалення здійснювалось згідно з актом обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню на території м. Ізюма № 2 від 10.03.2017, в якому зазначено, що дерева розташовані на площі Центральній, 1, мають незадовільний стан та підлягають зрізу. Акт № 2 від 10.03.2017 складено комісією з п'яти осіб, які підтверджують факт того, що дерева були в незадовільному стані та підлягати знесенню. Посилання позивача на те, що ОСОБА_4 обстеження № 2 від 10.03.2017 було складено із порушенням вимог Постанови КМУ № 1045, через те, що представника Держекоінспекції не було включено до складу комісії є безпідставники, оскільки відповідач неодноразово надсилал листи з проханням направити представника Держекоінспекції для участі в комісії по обстеженню зелених насаджень. Також зазначає, що 13.03.2017 виконавчим комітетом Ізюмської міської ради Харківської області прийнято рішення № 0247 відповідно до якого надано дозвіл на видалення аварійних дерев на площі Центральній міста Ізюма. 07.04.2017 листом № 386 відповідач повідомив позивача про те, що в першу чергу підставою видалення дерев є рішення № 0247 від 13.03.2017, таким чином, відповідачем було дотримано процедуру видалення дерев. Разом з тим, відповідач наголошує, що єдиним беззаперечним доказом вини може бути вирок в кримінальній справі або постанова у справі про адміністративне правопорушення, а посадові особи Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради до відповідальності не притягувались. Крім цього, відповідач зазначає, що 04.05.2017 на площі Центральній, 1 міста Ізюма були висаджені 30 саженців. На підставі наведеного просив у позові відмовити у повному обсязі.

Відповідно до ст. 77 ГПК України в судовому засіданні 25.09.2017 було оголошено перерву до 17.10.2017 о 11:20 для ознайомлення з матеріалами справи.

Враховуючи те, що норми ст. 65 Господарського процесуального кодексу України щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що в межах наданих йому повноважень створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, а тому вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній матеріалами і документами.

Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками судового процесу докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до наступного.

Державна екологічна інспекція у Харківській області відповідно до Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 04.11.2011р. № 429, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів щодо, зокрема: законності вирубки, ушкодження дерев і чагарників, знищення або ушкодження лісових культур, виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, застосування пестицидів і агрохімікатів у лісовому господарстві й лісах.

Згідно з абз. 2 ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» під заходами державного нагляду (контролю) розуміють планові та позапланові заходи, які здійснюються органами держаного нагляду (контролю) шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Для проведення позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією у Харківській області було видано наказ № 144/01-04 від 05.04.2017 Про здійснення позапланового заходу (перевірки) Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради та направлено ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснити проведення позапланового заходу - перевірки у термін з 06.04.-07.04., 10.04.-14.04., 18.04-20.04.2017 року (арк. справи 13).

Також Державною екологічною інспекцією у Харківській області на підставі звернення громадянина ОСОБА_3А від 22.03.2017 було видано направлення на проведення позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природного законодавства в частині видалення зелених насаджень насаджень по площі Центральній, 1 у м. Ізюм Управлінням житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради (арк. справи 13).

За результатами проведеної позапланової перевірки Управлінням житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради на дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони, утримання зелених насаджень у населених пунктах України Державною екологічною інспекцією було складено акт № 144/01-04/04-09 від 14.04.2017 року (арк. справи 19-23).

Із вказаного акту вбачається, що перевірку було проведено у період з 06.04.2017 по 20.04.2017 старшим державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Харківської області ОСОБА_5 та державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Харківської області ОСОБА_6 в присутності начальника Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради ОСОБА_7, в ході якої було виявлено порушення, а саме: знесення сироростучих дерев у кількості 35 штук - 20 штук ялини колючої та 15 штук тополь на площі Центральній, 1 у м. Ізюм, без відповідних документів щодо видалення зелених насаджень за вищевказаною адресою, що також зазначено у відомісті переліку пнів зрубаних дерев, доданих до акту (арк. справи 40-41).

Листом № 210 від 20.02.2017 начальник Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради ОСОБА_7 просив направити представника Державної екологічної інспекції у Харківській області для учасі в комісії по обстеженню зелених насаджень згідно заяв організацій та громадян міста: 1. голова квартального комітету кварталу № 22 - аварійні дерева - 9 шт., 2. мешканець будинку № 4 по пров. Грабовського - аваріне дерево - 1 шт. (арк. справи 31).

Листом № 433 від 18.04.2017 начальник Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради ОСОБА_7 просив направити представника Державної екологічної інспекції у Харківській області для учасі в комісії по обстеженню зелених насаджень. Додатково повідомив, що у попередньому листі не було вказано деякі адреси, за якими необхідно провести обстеження, а саме: згідно заяви голови квартального комітету № 22, обстеження дерев необхідно виконати за адресою: пров. Вишневий (уздовж річки) (арк. справи 31).

Відповідно до відповіді № 883/01-25/047-14 від 07.03.2017 Державна екологічної інспекція у Харківській області, розглянувши лист від 20.02.2017 № 210 повідомляє, що з урахуванням витрат, які потрібні для здійснення виїзду для участі в роботі комісії за вказаними адресами, на даний час виділити спеціаліста для обстеження стану зелених насаджень не вбачає можливим (арк. справи 39).

Відповідно до наказу № 21-у від 10.03.2017 про проведення обстеження зелених насаджень, з метою виконання вимог Постанови КМУ № 1045 від 01.08.2006 створено комісію з метою визначення стану зелених насаджень у м. Ізюм згідно заяв підприємств, установ, організацій та мешканців міста, у складі ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_4, ОСОБА_9, ОСОБА_10 (за згодою), ОСОБА_11 (за згодою) (арк. справи 32).

Згідно з актом № 2 обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню на території міста ОСОБА_5 від 10.03.2017 зелені насадження розташовані на площі Центральній, 1, мають незадовільний стан та підлягають зрізу, акт № 2 від 10.03.2017 складено комісією з п'яти осіб, що скріплено їх підписами (арк. справи 33-35).

Відповідно до договору № 43 на послуги по видаленню аварійних дерев від 08.02. 2017 Комунальне підприємство «Благоустрій міста Ізюма» зобов'язується за завданням Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради виконати послугу по видаленню аварійних дерев (код ДК 021:2015 - 77310000-6) в порядку та на умовах, визначених цим договором (арк. справи 36-37).

Згідно з відповіддю № 386 від 07.04.2017 начальник Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради ОСОБА_7 зазначає, що підставами для видалення 35 дерев (20 штук ялини колючої та 15 штук тополь) на площі Центральній у м. Ізюм є рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 13.03.2017 № 0247, яким надано дозвіл на зріз аварійних дерев та обрізку гілок (арк. справи 38).

За вказаним фактом, з метою усуненя порушень виявлених під час здійснення позапланового заходу, Державною екологічною інспекцією у Харківській області на адресу Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради ОСОБА_7 винесено припис від 24 квітня 2017 року № 20/04-09, яким приписано: відповідно до акту перевірки № 144/01-04/04-09 від 20.04.2017 не допускати незаконного знесення дерев по площі Центральній, 1 у м. Ізюм. 28 квітня 2017 року припис отримано Управлінням житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про отримання (арк. справи 42-43).

04 травня 2017 Державною екологічною інспекцією у Харківській області було направлено до Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради претензію № 95 про відшкодування державі шкоди у розмірі 25 152, 00 грн, заподіяної внаслідок незаконного знесення 20 сироростучих дерев (ялини колючої), що встановлено актом перевірки № 144/01-04/04-09 від 20.04.2017. До претензії додано розрахунок шкоди (арк. справи 44).

04 травня 2017 Державною екологічною інспекцією у Харківській області було направлено до Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради претензію № 96 про відшкодування державі шкоди у розмірі 33 850, 00 грн, заподіяної внаслідок незаконного знесення 15 сироростучих дерев (тополь), що встановлено актом перевірки № 144/01-04/04-09 від 20.04.2017. До претензії додано розрахунок шкоди (арк. справи 45).

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 38 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища», далі -Закон, використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.

В ст. 40 Закону встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог: здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЗУ «Про благоустрій в населених пунктах» видалення дерев здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Процедура видалення дерев, кущів, газонів та квітників на території населеного пункту визначено в Постанові Кабміну від 01.06.2006р. №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів та квітників у населених пунктах».

Згідно п. 5.5 наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 липня 2006 року за № 880/12754, відповідальним за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів.

Згідно приписів статей 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, за своєю правовою природою є відшкодування позадоговірної шкоди, тобто деліктною відповідальністю.

Підставою деліктної відповідальності є протиправне шкідливе винне діяння особи, яка завдала шкоду. Для відшкодування завданої шкоди необхідно довести такі факти: неправомірність поведінки особи; вину заподіювача шкоди; наявність шкоди; причинний зв'язок між протиправною поведінкою та заподіяною шкодою.

Наявність всіх зазначених умов є обов'язковим для прийняття судом рішення про відшкодування шкоди. Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає відповідальність за заподіяну шкоду.

Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази на предмет протиправності поведінки відповідача суд визначає наступне.

В даному випадку позивачем повинна бути доведена неправомірність поведінки відповідача, яка виражається у діях чи бездіяльності особи, до якої заявляється позов про стягнення шкоди. При цьому, такі дії повинні мати конкретне вираження, тобто позивачем має бути доведено, що відповідач вчинив неправомірні дії по видаленню дерев з порушенням порядку, встановленого чинним законодавством.

Відповідач не заперечує проти того, що на площі Центральній, 1 в м. Ізюм було видалено 35 дерев: (20 ялини колючої) та 15 (тополь), але зазначає про те, що видалення проводилось на підставі рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області від 13.03.2017№ 0247 та ОСОБА_4 обстеження № 2 від 10.03.2017, відповідно до яких надано дозвіл на видалення аварійних дерев на площі Центральній міста Ізюма.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області № 0247 від 13.03.2017 надано дозвіл на видалення аварійних дерев на площі Центральній, 1 міста Ізюма, у зв'язку з незадовільним станом дерев (арк. справи 30).

Згідно з копією постанови Ізюмського міськрайонного суду в Харківській області від 31 серпня 2017 року по справі № 623/1217/17 рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області № 0247 від 13.03.2017 визнано протиправним та скасовано (арк. справи 92-99).

Згідно зі п. 5 ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, на момент видалення 35 дерев: (20 ялини колючої) та 15 (тополь) на площі Центральній, 1 в м. Ізюм, рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області № 0247 від 13.03.2017 було чинним та підлягало виконанню, тому дії відповідача були правомірними та відповідали нормам закону.

Що стосується посилання позивача на те, що ОСОБА_4 обстеження № 2 від 10.03.2017 було складено із порушенням вимог Постанови КМУ № 1045, через те, що представника Держекоінспекції не було включено до складу комісії, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 7 Постанови видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об'єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта, що складається відповідно до пункту 4 цього Порядку.

Згідно з п. 4 Постанови підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник). Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень. Під час формування складу комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до територіального органу Держекоінспекції, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії. Територіальний орган Держекоінспекції та заінтересовані організації у п'ятиденний строк після надходження запиту надсилають компетентному органу в письмовій формі повідомлення про включення свого представника до складу комісії. Після надходження повідомлень компетентний орган протягом трьох днів затверджує склад комісії. У разі надходження повідомлень про відмову від участі представників територіального органу Держекоінспекції та заінтересованих організацій склад комісії затверджується без таких представників.

З матеріалів справи вбачається, що на дотримання порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пункиах встановленого Постановою КМУ № 1045 від 01.08.2006, Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради просило направити представника Державної екологічної інспекції у Харківській області для участі в комісії по обстеженню зелених насаджень, проте відповіддю № 883/01-25/047-14 від 07.03.2017 Державна екологічної інспекція у Харківській області, розглянувши лист від 20.02.2017 № 210, з урахуванням витрат, які потрібні для здійснення виїзду для участі в роботі комісії, повідомила, що на даний час виділити спеціаліста для обстеження стану зелених насаджень не вбачає можливим.

Проаналізувавши подані сторонами докази в обґрунтування своїх позицій, суд зазначає, що позивачем не доведено, що видалення 35 дерев: 20 (ялини колючої) та 15 (тополь) було з порушенням встановленого чинним законодавством порядку, навпаки згідно поданих відповідачем доказів є підстави вважати, що видалення аварійних дерев проводилось в межах наданих відповідачу повноважень, що свідчить про відсутність в діях відповідача елементу протиправності, вини та виключає неправомірність поведінки.

Крім того, 04.05.2017 Управлінням житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради на площі Центральній, 1 у м. Ізюмі були висаджені 30 саджанців, а саме: ялівець скельний Blue Arrow h 301-330 WRB -20 штук та липи дрібнолистної h 401-450; 19-21 RB - 10 штук, що підтверджується довідкою № 487 від 20.09.2017, договором № 55 послуги по озеленню міста від 04.05.2017, договору поставки № 1 від 11.05.2017 та Специфікацією № 1 до договору поставки (арк. справи 54-57).

На підставі наведеного, суд вважає, що позивачем в обґрунтуванні своїх позовних вимог не надано належних доказів на підтвердження не дотримання відповідачем вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, що виключає можливість притягнення особи до відповідальності в порядку статей 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а відтак позовні вимоги про стягнення шкоди у розмірі 59 002,00 грн. з Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 1, 4, 27,32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 38, 40, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 40 Закону України «Про рослинний світ», положення Постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», суд -

ВИРІШИВ:

У позові відмовити повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 25.10.2017 р.

Суддя ОСОБА_12