Рішення від 10.10.2017 по справі 909/848/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 р. Справа № 909/848/17

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Грици Ю.І.,

секретар судового засідання Максимів Н. Б.,

за участю:

від позивача: ОСОБА_1 - фізична особа - підприємець (НОМЕР_1 виданий Івано-Франківським МУВС МВС в Івано-Франківській області 13.12.1996),

від відповідача: ОСОБА_2 - представник (довіреність №1429/48-16/14в від 09.10.2017),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1

до відповідача: Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради (вул. Степана Бандери, 10Г, м. Івано-Франківськ, 76014)

про стягнення коштів в сумі 26238,60 грн.

ВСТАНОВИВ:

27.01.2014 між Управлінням освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (замовник) та ФОП ОСОБА_1 (учасник) укладено договір №28/14 про закупівлю послуг з організації гарячого харчування учнів за державні кошти за державні кошти (далі - договір), проте, в зв'язку з порушенням відповідачем умов даного договору в частині оплати коштів за поставлену продукцію, позивач звернувся в господарський суд Івано-Франківської області з позовом про стягнення коштів в розмірі 26238,60 грн.

Ухвалою суду від 30.08.2017 порушено провадження у справі та призначено розгляд справи на 10.10.2017.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві та просив позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав. Крім того, звернувся до суду із заявою (вх.№15733/17 від 10.10.2017) про визнання позовних вимог, в якій зазначено, що Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради вважає заявлену позовну вимогу обґрунтованою та визнає в повному обсязі, а тому просить позов задоволити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, прийнявши до уваги визнання позову відповідачем, дослідивши фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне:

вищевказаний договір було укладено між ФОП ОСОБА_1 та Управлінням освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, однак, рішенням Івано-Франківської міської ради №42 від 22.12.2015 припинено ряд виконавчих органів міської ради , серед яких в тому числі і Управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. При цьому, рішенням Івано-Франківської міської ради №4-1 від 01.12.2015 "Про затвердження структури виконавчих органів" створено Пунктом 3.6.7 Положення про Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради передбачено, що департамент організовує харчування дітей у навчальних закладах за рахунок освітньої субвенції та місцевого бюджету та залучених коштів.

На підставі наведеного, слід зазначити, що Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради є належним відповідачем у даній справі.

Відповідно до п.1.1 договору учасник зобов'язався у 2014 році надати замовнику послуги з організації гарячого харчування учнів, а замовник - прийняти і оплатити такі послуги.

Згідно п.1.2 договору найменування послуг: послуги їдалень - послуги з організації гарячого харчування учнів у загальноосвітній школі I-III ступенів №18.

Додатковою угодою №3 до вищевказаного договору внесено зміни, зокрема, додано пункт 3.7 договору, який викладено наступним чином: дія договору продовжується на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку 2015 року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної у договорі, а саме: 120033,25 грн. без ПДВ.

При укладенні договору сторонами було узгоджено всі його істотні умови.

В силу ст. ст. 11, 202, 509 ЦК України між сторонами у справі виникли зобов'язальні відносини.

Згідно п.5 повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, або цінової пропозиції, або пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі ФОП ОСОБА_1 стала учасником переможцем лоту №12, предмет закупівлі послуги їдалень (послуги з організації гарячого харчування учнів).

23.02.2015 між сторонами було укладено новий договір №29/15/71 про закупівлю послуг з організації гарячого харчування учнів за державні кошти за державні кошти на 2015.

Отже, до 23.02.2015 договірні відносини між сторонами по справі керувались договором №28/14 від 27.01.2014.

Статтею 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 ЦК України, зокрема з договорів. Зобов'язанням є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно з ч.ч.1,7 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

На виконання умов договору позивачем виконувались послуги організації харчування в Івано-Франківській загальноосвітній школі I-III ступенів №18 належним чином.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі статтею 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Розділом 4 договору встановлено порядок здійснення оплати.

З пояснень позивача в судовому засіданні випливає, що в порушення умов договору відповідачем оплата за надані послуги здійснювалась хаотично, чим порушено терміни оплати.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до відповідача неодноразово з вимогами сплатити кошти за надані послуги, однак, відповідач жодним чином не реагував на вказані звернення.

При цьому, ФОП ОСОБА_1 вже зверталась до суду із аналогічним позовом та судом 16.02.2017 було винесено рішення у справі №909/60/17, де кошти було стягнуто з відповідача - Управління освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому. Позивач зазначає, що на стадії виконання даного судового рішення виявилось, що воно не може бути виконаним, оскільки на 2017 рік Управління освіти і науки внесено до мережі розпорядників бюджетних коштів, особові та реєстраційні рахунки Управління закриті станом на 01.01.2017. Крім того, 17.05.2017 Управління подало Ліквідаційний баланс, який затверджено рішенням Івано-Франківської міської ради від 16.05.2017 №107-12. Даний факт підтверджується листом Управління Державної казначейської служби України у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області від 31.05.2017 №06-36/1022, копію якого долучено до матеріалів справи.

Таким чином, судове рішення від 16.02.2017 у справі №909/60/17 не виконане та виконаним бути не може.

Слід зазначити, що згідно акту звірки розрахунків № 1 від 28.04.2017 сальдо на 01.05.2017 становить 26239,00 грн. Вказаний акти підписано позивачем та уповноваженим представником відповідача. Копію даного акту долучено до матеріалів справи.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується факт наявності заборгованості, однак, позивачем заявлено до стягнення суму в розмірі 26238,60 грн. При цьому, суд розглядає спір в межах заявлених позовних вимог.

Статтею 22 ГПК України передбачено, що відповідач має право визнати позов повністю або частково, а також має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов.

В порядку вказаної вище статті 22 ГПК України відповідачем подано 10.10.2017 заяву про визнання позову.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню.

Судовий збір слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 22, 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Стягнути з Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради (вул. Степана Бандери, 10Г, м. Івано-Франківськ, 76014, код 40312499) на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_2 код НОМЕР_2) кошти в сумі 26238,60 грн. (двадцять шість тисяч двісті тридцять вісім гривень шістдесят копійок) та судовий збір в розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень нуль копійок).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя Грица Ю. І.

Повний текст рішення складено 27.10.2017.