27 жовтня 2017 року о 11 год. 00 хв.
Справа № 808/3251/17
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Стрельнікова Н.В., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали
за поданням Головного управління ДФС у Запорізькій області,
до Приватного підприємства «Донметпостач»
про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,-
26.10.2017 о 17 год. 00 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшло подання Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - заявник) до Приватного підприємства «Донметпостач» (далі - відповідач), в якому позивач просить підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна платника податків ПП «Донметпостач» застосованого на підставі рішення заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області 25.10.2017.
Розглянувши матеріали подання Головного управління ДФС у Запорізькій області, слід зазначити наступне.
Статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу.
Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Заявником судовий збір не сплачено, натомість одночасно із поданням було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою суду від 27.10.2017 відмовлено заявнику у відстроченні сплати судового збору.
Статтею 1 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір передбачено ч. 2 ст. 3 Закону України “Про судовий збір”, а пільги щодо сплати судового збору встановлені ст. 5 цього Закону.
Подання органу ДФС не визначено у ч.2 ст. 3 Закону України “Про судовий збір”, а органи Державної фіскальної служби України не мають пільг щодо сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України “Про судовий збір”.
З таких підстав, заявник зобов'язаний додати до подання документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно до ч.1 с. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1600,00 грн.
У поданні завлено одну вимогу немайнового характеру, отже, заявнику при зверненні з даним поданням до суду належало сплатити судовий збір в розмірі 1600,00 грн.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про невідповідність подання вимогам статті 106 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше 24 години, для усунення недоліків.
Для усунення недоліків подання судом встановлюється строк до 11 год. 00 хв. 30 жовтня 2017 року.
Недоліки подання можуть бути усунені шляхом надання суду: оригіналу документу про сплату судового збору у сумі 1600 грн.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 106, 108, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Подання Головного управління ДФС у Запорізькій області до Приватного підприємства «Донметпостач» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення недоліків до 11 год. 00 хв. 30 жовтня 2017 року Недоліки можуть бути усунені шляхом надання суду оригіналу документу про сплату судового збору у сумі 1600 грн.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до ч. 3 ст.183-3 КАС України, невиконання вимог суду у встановлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В. Стрельнікова