Постанова від 03.10.2017 по справі 804/4149/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2017 р. Справа № 804/4149/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: судді Дєєва М.В., при секретарі судового засідання - Туренко К.М., за участю представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат»

до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, в якому просить: - визнати бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України щодо не поновлення в інтегрованій картці платника податку на додану вартість в якості переплати суму в розмірі 770 049,00 грн. та не відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформації про узгодженість бюджетного відшкодування у розмірі 513 366,00 грн. - протиправною; - зобов'язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України поновити в інтегрованій картці платника Публічного акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (код ЄДРПОУ 00191000) по податку на додану вартість суму переплати в розмірі 770 049,00 грн. за скасованим (відкликаним) податковим повідомленням-рішенням від 25.11.2013 №0000433230 (форми «В 1»); - зобов'язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України відобразити в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформацію про узгодженість бюджетного відшкодування на суму зменшеного бюджетного відшкодування за скасованим податковим повідомленням-рішенням від 25.11.2013 №0000433230 (форми «В1») у розмірі 513 366,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що у зв'язку із скасуванням у судовому порядку податкового повідомлення-рішення від 25.11.2013 року №0000433230 (форми «В1»), яке було підставою для зменшення - бюджетного відшкодування, 20.03.2017 року ПАТ «ПІВДГЗК» звернулось до Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС України із заявою за вих. №52-70/2618, якою просило відобразити в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформацію про узгодженість бюджетного відшкодування в розмірі 770 049,00 грн., в тому числі в розмірі 513 366,00 грн. - сума недоотриманого бюджетного відшкодування та в розмірі 256 683,00 грн. - сума штрафних (фінансових) санкцій (штрафу), станом на 21.06.2017 року відповіді, на зазначену заяву від контролюючого органу не надходило. З огляду на вищевикладене, позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача та просив суд позовні вимоги задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував посилаючись при цьому на письмові заперечення надані суду, у яких зазначено, що відповідачем подано до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу на рішення суду відповідно до якого скасовано податкове повідомлення-рішення, а тому у відповідача відсутні підстави для поновлення в інтегрованій картці платника податку на додану вартість в якості переплати суму в розмірі 770 049,00 грн. та не відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформації про узгодженість бюджетного відшкодування у розмірі 513 366,00 грн.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що Публічним акціонерним товариством «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» було подано до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів України в електронному вигляді податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2013 року від 18.10.2013 року №9066033870 з додатками.

Разом із зазначеною декларацією ПАТ «ПІВДГЗК» подало до СДПІ ОВП у м.Дніпропетровську МГУ Міндоходів України заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, рядок 23 «Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню» заповнено в сумі 25 645 756,00 грн.

08.11.2013 року Криворізьким управлінням Спеціалізованої державної податкової інспекції обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську міжрегіонального головного управління Міндоходів було проведено камеральну перевірку даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПАТ «ПІВДГЗК» за звітний (податковий) період вересень 2013 року.

Камеральною перевіркою встановлено завищення суми податку на додану вартість, її підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку на 513 366,00 грн., заявлені ПАТ «ПІВДГЗК» у податковий декларації з податку на додану вартість за вересень 2013 року.

За результатами перевірки встановлено порушення пунктів 200.3, 200.4 статті 200 розділу Податкового кодексу України, підпункти 4.6.3, 4.6.4, 4.6.5 пункту 4.6 статті 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказу Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року N 1492, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за № 1490/20228 із змінами, та складено акт «Про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за вересень 2013 року» від 08.11.2013 року № 306/32.3/00191000 та винесено податкове повідомлення-рішення від 25.11.2013 №0000433230 на загальну суму 770049,00 грн.

Судом встановлено, що ПАТ «ПІВДГЗК», не погодившись з винесеним податковим повідомленням-рішенням звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до СДПІ, в якому просило суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 25.11.2013 року.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2014 року по справі № 804/123/14 про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 25.11.2013 року в задоволенні позову було відмовлено.

ПАТ «ПІВДГЗК» не погодившись з постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось з апеляційною скаргою до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду щодо скасування постанови від 19.02.2014 року у справі № 804/123/14.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року справі № 804/123/14 постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду залишена без змін.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій ПАТ «ПІВДГЗК» подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, в якій просив суд їх скасувати та прийняти рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06.07.2016 року № К/800/2883/15 касаційну скаргу ПАТ «ПІВДГЗК» задоволено частково, постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2014 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.07.2016 року по справі №804/4732/16 прийнято до провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ПАТ «ПІВДГЗК» до СДПІ про визнання протиправним та скасування ППР № НОМЕР_1 .

За результатами розгляду справи по суті постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.08.2016 року по справі №804/4732/16, яка залишена без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.01.2017 року адміністративний позов до СДПІ задоволено в повному обсязі, а саме: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення №0000433230 від 25.11.2013 року.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до підпункту 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідно до приписів пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України (у редакції на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податок на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Згідно пп.60.1.4 п.60.1 ст.60 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним, якщо воно скасовується рішенням суду що набрало законної сили.

При цьому п.60.5 ст.60 ПК України передбачено, що у випадках, визначених підпунктом 60.1.4 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним у день набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Відповідно до частини третьої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Цією ж статтею встановлено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, набирають законної сили з моменту проголошення.

Судом встановлено, що ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.01.2017 року залишено без змін постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.08.2016 року по справі №804/4732/16, якою скасовано податкове повідомлення-рішення від 25.11.2013 №0000433230 (форми «В1»), а отже враховуючи приписи статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначена постанова набрала законної сили - 18.01.2017 року.

Відповідно до статті 71 ПК інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - це комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Відповідно до статті 74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Відповідно до п. 2, 6 розділу І Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 N 422, інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами. За даними оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску ДФС та її територіальними органами формується звітність про нарахування та надходження податків, зборів, єдиного внеску, надходження митних та інших платежів до бюджетів, податковий борг, недоїмку зі сплати єдиного внеску, відшкодування податку на додану вартість, результати контрольно-перевірочної роботи, розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), надміру сплачені податки, збори, єдиний внесок тощо.

Відповідно до п. 1 розділу ІІ Порядку з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Порядку для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників органи ДФС проводять оперативний облік надходжень за податками, зборами на підставі документів, визначених порядком взаємодії органів ДФС та органів Казначейства у процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, а саме: відомостей про зарахування та повернення коштів з аналітичних рахунків за надходженнями у вигляді технологічного файла @B; виписок з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; звітів про виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями.

Порядок відображення в інформаційній системі органів ДФС результатів адміністративного та/або судового оскарження донарахованих сум з відповідним перенесенням до ІКП та перенесення до ІКП результатів оскарження рішень органів ДФС врегульовано пунктом 4 розділу V та розділом VІІ Порядку.

Таким чином, відображення в інтегрованих картках платників надходжень коштів проводиться на підставі відомостей, що надійшли з органів Казначейства в порядку взаємодії органів ДФС та органів Казначейства, або ж відображається за результатами адміністративного та/або судового оскарження донарахованих сум. Вказана інформація використовується для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності податкового органу та її внесення до інтегрованої картки може бути проведено лише у випадках та у порядку, встановленому законом.

Судом встановлено, що у зв'язку із скасуванням у судовому порядку податкового повідомлення-рішення від 25.11.2013 року №0000433230 (форми «В1»), яке було підставою для зменшення - бюджетного відшкодування, 20.03.2017 року ПАТ «ПІВДГЗК» звернулось до Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС України із заявою за вих. №52-70/2618, якою просило відобразити в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформацію про узгодженість бюджетного відшкодування в розмірі 770 049,00 грн., в тому числі в розмірі 513 366,00 грн. - сума недоотриманого бюджетного відшкодування та в розмірі 256 683,00 грн. - сума штрафних (фінансових) санкцій (штрафу), станом дату звернення до суду відповіді, на зазначену заяву від контролюючого органу не надходило.

За таких обставин, у зв'язку із викривленням показників за наслідками не внесення до інтегрованої картки платника ПДВ інформації про скасування в судовому порядку податкового повідомлення-рішення від 25.11.2013 року №0000433230 (форми «В1»), відповідачем не поновлено в інтегрованій картці платника податку на додану вартість переплату у сумі 770 049,00 грн., чим порушено майнові права та законні інтереси позивача.

Згідно з п.п.200.7.1 п.200.7 ст. 200 Податкового кодексу України формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до п.п.200.7.2 п.200.7 ст.200 ПК України заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному у

порядку їх надходження.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Порядок узгодження зазначеної у заяві суми бюджетного відшкодування закріплений в пункті 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України.

Так, зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в

Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однією із таких дат: г) з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.

У випадках, передбачених підпунктами "а", "г" і "ґ" цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму, відображається контролюючим органом, в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, на наступний

робочий день після виникнення такого випадку.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті (протягом п'яти операційних днів), на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

При цьому, пунктами 52 та 56 підрозділу 2 Розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, якими цей підрозділ був доповнений Законом №1797, визначено, що до 10 січня 2017 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, зобов'язаний на підставі реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 цього Кодексу, в редакції, що діяла до 1 січня 2017 року, сформувати єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування у хронологічному порядку їх надходження.

Формування, ведення, бюджетне відшкодування та офіційне публікування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.

До 1 лютого 2017 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та мигну політику, формує у хронологічному порядку надходження заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.

Формування, ведення та офіційне публікування Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюються у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року №26 був затверджений Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок), який, згідно з пунктом 3 Постанови, набирає чинності з 1 квітня 2017 року.

При цьому, Постановою встановлено, що до набрання чинності Порядком бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з пунктом 52 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, здійснюється у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року.

Відповідно до пункту 4 Порядку орган ДФС вносить до Реєстру, зокрема, такі дані:

- дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження; - суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

Згідно з пунктом 6 Порядку інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі органом ДФС на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

Після закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання законної сили рішенням суду орган ДФС на наступний робочий день після отримання відповідного рішення зобов'язаний внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку (абзац 2 пункту 7 Порядку).

Пунктом 12 Порядку передбачено, що узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

При цьому органу Казначейства стають доступними для виконання узгоджені суми

бюджетного відшкодування, зазначені в Реєстрі, які підлягають поверненню.

Суд зазначає, що з 01.04.2017 втратив чинність Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2016 року №68, який передбачав, у тому числі і на момент виникнення спірних правовідносин, що реєстри (висновки) формуються ДФС за даними: прийнятих територіальними органами ДФС податкових декларацій з податку на додану вартість або уточнюючих розрахунків з податку па додану вартість, передбачених абзацом четвертим пункту 50.1 статті 50 Кодексу, та заяв, поданих у складі податкових декларацій або уточнюючих розрахунків; податкової інформації, зібраної та отриманої органами доходів і зборів, відповідно до глави 7 Кодексу.

Таким чином, Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які діяли як до 01.04.2017, так і після цієї дати, передбачають його інформаційне наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків, саме контролюючими органами.

При цьому, у разі внесення заяви про бюджетне відшкодування до Реєстру відповідно до Порядку №68, який діяв до 01.04.2017 року, відповідна інформація мала бути включена у сформований до 10.01.2017 року єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та у Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету.

Бюджетне відшкодування за такими заявами до 01.04.2017 року має здійснюватися у раніше визначеному порядку, тобто зі складанням контролюючим органом відповідного у висновку та його наданням територіальному органу Державної казначейської служби України.

Водночас, з 01.04.2017 року передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування відображення органом ДФС в Реєстрі інформації про її узгодження.

Таким чином, враховуючи, що згідно з положеннями пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України у даному випадку належна позивачеві сума бюджетного відшкодування стала узгодженою 18.01.2017 року - в день набрання законної сили рішенням у справі №804/4732/16, то після набрання чинності Порядку від 25 січня 2017 року №26, тобто з 01.04.2017 року відповідач, як контролюючий орган, мав внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування платника податку, задля забезпечення доступу органу Казначейства для виконання.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.

Крім того, від позивача надійшло клопотання про зобов'язання відповідача у встановлений судом строк подати звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ч.1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

У вказаній нормі кореспондують положення абзацу 7 п. 4 ч. 1 ст. 163 КАС України, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду може бути встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.

З метою належного захисту порушених прав позивача, для забезпечення реального виконання рішення, суд вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень, а саме зобов'язати подати звіт про виконання судового рішення в тридцятиденний строк з дати набрання законної сили постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі № 804/4149/17.

Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Якщо адміністративний позов задоволено повністю, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Як вбачається з матеріалів справи, Публічним акціонерним товариством «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду в розмірі 4800,00 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням № 11853 від 22.06.2017 року.

Враховуючи, що адміністративний позов задоволено повністю, сплачений позивачем судовий збір за подачу адміністративного позову до суду в сумі 4800,00 грн. підлягає поверненню.

Керуючись ст. ст. 122, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» - задовольнити.

Визнати бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України щодо не поновлення в інтегрованій картці платника податку на додану вартість в якості переплати суму в розмірі 770 049,00 грн. та не відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформації про узгодженість бюджетного відшкодування у розмірі 513 366,00 грн. - протиправною.

Зобов'язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України поновити в інтегрованій картці платника Публічного акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (код ЄДРПОУ 00191000) по податку на додану вартість суму переплати в розмірі 770 049,00 грн. за скасованим (відкликаним) податковим повідомленням-рішенням від 25.11.2013 року №0000433230 (форми «В 1»).

Зобов'язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України відобразити в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування інформацію про узгодженість бюджетного відшкодування на суму зменшеного бюджетного відшкодування за скасованим податковим повідомленням-рішенням від 25.11.2013 №0000433230 (форми «В1») у розмірі 513 366,00 грн.

Зобов'язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України подати звіт про виконання судового рішення в тридцятиденний строк з дати набрання законної сили постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі № 804/4149/17.

Присудити здійснені Публічним акціонерним товариством «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» судові витрати з оплати судового збору у розмірі 4800,00 грн. (чотири тисячі вісімсот гривень), що документально підтверджується платіжним дорученням № 11853 від 22.06.2017 року за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 10.10.2017 року.

Суддя ОСОБА_3