Ухвала від 25.10.2017 по справі 804/6874/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

25 жовтня 2017 р. Справа № 804/6874/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кальник В.В., перевірши матеріали адміністративної справи за поданням Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЯКС» про підтвердження адміністративного арешту майна, -

ВСТАНОВИВ:

24.10.2017р. о 11.10 год. Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звернулося з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЯКС» та просить підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна відповідача, виходячи з вимог п.94.2 ст.94 Податкового кодексу України та ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою суду від 24.10.2017р. подання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків подання шляхом сплати судового збору у розмірі 1600 грн.

25.10.2017 до суду від представника заявника надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до розгляду по суті, яке обґрунтовано тим, у зв'язку з наявністю безспірного списання з рахунків заявника, відкритих в ГУ ДКС у Дніпропетровській області, станом на теперішній час, можливості сплатити судовий збір в сумі 1600 грн. у заявника немає. Проте така можливість з'явиться найближчим часом.

Розглянувши клопотання представника заявника, суд зазначає наступне.

Відповідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 4 ст. 6 КАС України передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету (Рішення Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі «Креуз проти Польщі»),

Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ст.88 КАС України Суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Дана норма передбачає можливість вирішення питання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору за наявності конкретних на те підстав, такий спосіб не призводить до втрат дохідної частини Держбюджету.

Враховуючи вищевикладене вважаю за можливе клопотання задовольнити, відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по даній справі.

Таким чином, подання відповідає вимогам, встановленим статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

804/6874/17 Клопотання Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.

Відстрочити Головному управлінню ДФС у Дніпропетровській області сплату судового збору за подання адміністративного позову до суду до винесення судового рішення у справі.

Відкрити провадження по справі № 804/6874/17 за поданням Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЯКС» про підтвердження адміністративного арешту майна платника податків.

Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на

27.10.17р. о 12:00 год., у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: 49089, м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, (зал № 12 ).

Відповідачу у разі невизнання подання, надати письмові заперечення проти подання з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються. У випадку визнання подання, направити на адресу суду відповідну заяву.

Здійснювати розгляд подання одноособово суддею Кальником В.В.

Копію ухвали про відкриття провадження справі та призначення судового засідання надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено.

Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Особи, які беруть участь у справі, або їх представники допускаються до участі у судовому засіданні при наявності документа, що посвідчує особу кожного, та документа, що засвідчує повноваження їх представників.

Відповідно до ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства, особи, які беруть участь у справі мають право заявляти клопотання про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1