Справа № 408/3918/17-п
Провадження № 33/782/192/17
Іменем України
26 жовтня 2017 року м.Сєвєродонецьк
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Луганської області Луганський Ю.М., за участю ОСОБА_2 та захисника Гамова В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.204-3 КУпАП,
Постановою Біловодського районного суду Луганської області від 15 вересня 2017 року ОСОБА_2 притягнений до відповідальності за ст.204-3 ч.1 КУпАП та на нього накладено стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень з конфіскацією на користь держави переміщуваних товарів, а саме: клинки фехтувальні - шпаги у кількості 1 400 штук, які знаходяться на зберіганні в Станично-Луганській ОДПІ за те, що 06.07.2017 року, о 15 годині 30 хвилин, намагався перемістити з м.Луганська через лінію зіткнення КПВВ «Станиця Луганська» клинки фехтувальні - шпаги орієнтованою вартістю тридцять тисяч гривень, чим порушив Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 99 та Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.
Стягнено зі ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320 гривень.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 та його захисник Гамов В.В. просять скасувати постанову у зв'язку з неправильним застосуванням судом норм матеріального та процесуального права, прийняти нову постанову, якою закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
В порушення ст.280 КУпАП судом не було встановлено чи підлягає ОСОБА_2 адміністративній відповідальності за скоєння саме зазначеного адміністративного правопорушення, тобто не встановлено чи притягалася особа до адміністративної відповідальності протягом року за таке саме правопорушення. У разі встановлення даного факту, ОСОБА_2 повинен притягуватися до відповідальності за іншою частиною ст.204-3 КУпАП.
Пунктом 1 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, затвердженого Постановою КМУ від 01 березня 2017 року №99, передбачено, що цей порядок визначає правовий режим переміщення товарів, у тому числі тих, що визнані в установленому порядку гуманітарною допомогою, до району або з району проведення антитерористичної операції (через лінію зіткнення та/або в її межах) та поширюється на фізичних осіб і суб'єктів господарювання, які здійснюють такі переміщення. Пункт 9 цього Порядку встановлює, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб від 24 березня 2017 року №39 «Щодо затвердження переліку та обсягу товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно - логістичних центрів та через лінію зіткнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285, передбачено, що фізичні особи переміщують до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення в обох напрямках товари згідно з Переліком у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом в обсязі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Як вбачається з адміністративного протоколу, при його складанні, співробітниками УОЗ на ОТЗ АТО ТУ ДФС у Луганській області не проводилося зважування товарів, які вилучалися. Крім того, в матеріалах справи не міститься об'єктивних довідок чи висновків експертиз, виданих компетентними органами України про вартість зазначених вище товарів.
Співробітники УОЗ на ОТЗ АТО ТУ ДФС у Луганській області та суд, не дотримуючись вимог ст.245 КУпАП щодо всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи, не прийняли заходів щодо встановлення свідків зазначеного адміністративного правопорушення, а також не опитані та не викликані до суду особи, у присутності яких складався адміністративний протокол (поняті).
Відповідно до ст.29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який знаходиться у приватній власності порушника.
Як вбачається з матеріалів справи, у ОСОБА_2 було вилучено видаткову накладну, згідно із якою встановлено, що вказані шпаги йому не належать, а належать іншим особам.
З урахуванням викладеного вважають, що суд безпідставно прийняв рішення про конфіскацію зазначеного майна, чим порушив законні права інших осіб.
Вивчивши матеріали адміністративної справи та доводи апеляційної скарги, заслухавши думку ОСОБА_2 та його захисника Гамова В.В., які просили задовольнити апеляційну скаргу, суд приходить до наступних висновків.
Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення №325 від 06.07.2017 року (а.с. 3), ОСОБА_2 були роз'яснені права та обов'язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП.
Згідно Акту прийому-передачі на відповідальне зберігання товарно-матеріальних цінностей, виявлених 06.07.2017 року на КПВВ «Станиця Луганська» (а.с. 5), були передані на відповідальне зберігання до Станично-Луганської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області товарно-матеріальні цінності - клинки фехтувальні - шпаги у кількості 1 400 штук.
Відповідно до видаткової накладної №18 від 19.06.2017 року, виданої ТОВ «Ф-Спорт» м.Луганськ (а.с. 10), Федерації фехтування Ростовської області РФ передані клинки фехтувальні - шпаги у кількості 1 400 штук загальною вартістю 84 000 рублів РФ, тобто сумарна фактурна вартість вказаних товарно-матеріальних цінностей перевищує еквівалент 10 000 гривень.
В поясненнях від 06.07.2017 року (а.с. 4) ОСОБА_2 зазначив фактичні обставини переміщення фехтувальних клинків у кількості 1400 штук з м.Луганська через КПВВ «Станиця Луганська».
Наведені докази узгоджуються між собою, ставити їх під сумнів не має ніяких підстав, а тому суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 КУпАП, а саме у порушенні порядку переміщення товарів з району проведення антитерористичної операції.
Санкція ч.1 ст.204-3 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу на осіб, які переміщують такі товари, від десяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів, а тому посилання в апеляційній скарзі, що вилучені у ОСОБА_2 клинки фехтувальні - шпаги останньому не належать, а тому не можуть бути конфісковані, є безпідставними.
При накладенні стягнення, відповідно до вимог ст.33 КУпАП, суд в повній мірі врахував характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обгрунтовно наклав стягнення у виді штрафу з конфіскацією на користь держави переміщуваних товарів.
З урахуванням викладеного відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст.294 КУпАП, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та захисника Гамова В.В. залишити без задоволення.
Постанову Біловодського районного суду Луганської області від 15 вересня 2017 року відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.204-3 КУпАП залишити без змін.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя судової палати з розгляду
кримінальних справ Апеляційного суду
Луганської області Ю.М. Луганський