Постанова від 18.10.2017 по справі 428/9307/17

Справа № 428/9307/17

Провадження №3/428/1763/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2017 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі

головуючого судді Макаренко І.Г.,

при секретарі Волковій О.М.,

за участю прокурора Козлова В.В., Каліберди К.С.,

особи, яка притягується до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, працюючого головним спеціалістом Управління капітального будівництва Луганської обласної державної адміністрації, який зареєстрований та мешкає за адресою: Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Курчатова 27-а/51, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу № 147 від 23.08.2017 року, про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1, будучи відповідно до ст. 45, ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом декларування та відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 статті 3 Закону, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, перебуваючи на посаді начальника відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, ОСОБА_1 був призначений розпорядженням виконувача обов'язків Сєвєродонецького міського голови ОСОБА_2 від 17.01.2011 року № 101 на посаду начальника відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради та згідно п.2 Розпорядження встановлено 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Згідно розпорядження Сєвєродонецького міського голови ОСОБА_3 від 24.05.2017 року № 279 «Про внесення змін до п.2 розпорядження міського голови від 19.05.2017 року № 268 «Про звільнення ОСОБА_1Л.» ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради зі змінами в частині виплати грошової компенсації.

Встановлено, що на підставі укладеного в регіональному сервісному центрі МВС в Луганській області, в присутності адміністратора сервісного центру, договору купівлі-продажу від 23.03.2017 року № 4442/2017/383361 ОСОБА_1 придбано транспортний засіб марки HYUNDAI SANTA FE, державний номер НОМЕР_2. Ціна транспортного засобу за вказаним договором склала 439 415 тис.грн. На підставі вказаного договору купівлі-продажу від 23.03.2017 № 4442/2017/383361 транспортний засіб марки HYUNDAI SANTA FE, державний номер НОМЕР_2 23.03.2017 було перереєстровано на нового власника - ОСОБА_1

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801-VIII, у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб у період виникнення у ОСОБА_1 обов'язку повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані складали - 80000 грн.

За таких умов, у начальника відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_1 виник обов'язок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про це НАЗК.

Тобто упродовж періоду часу з 00:00 год. 23.03.2017 року по 23:59 год 01.04.2017 року у ОСОБА_1 після придбання майна виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 після придбання майна на суму 439 415 грн. розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, що є суттєвою зміною у майновому стані, в порушення встановленого Законом десятиденного строку, письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, з моменту придбання майна на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 23.03.2017 року № 4442/2017/383361 вартістю 439 415 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю, у скоєному розкаявся. Додав, що не подав декларацію про суттєві зміни в своєму майновому стані, щодо придбання автомобілю, бо думав що це непотрібно. Повідомлення про суттєві зміни були ним подані 09.10.2017 року.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти, Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не¬передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування (ч. 5 ст. і 2 Закону).

Так, Рішенням від 10.06.2016 року № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, пункту 2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило:

1. Визначити, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1)перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування га декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Також пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089), суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 1998 року № 1388, якою затверджено «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів; документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких, здійснюється набуття права власності на транспортний засіб (п. 8).

Частиною 2 статті 172-6 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за умови не повідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно розпорядження в.о.міського голови ОСОБА_2 № 101 від 17.02.2011 року ОСОБА_1 призначено з 18.02.2011 року на посаду начальника відділу капітального будівництва міської ради та встановлено 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

З розпорядження міського голови ОСОБА_3 № 268 від 19.05.2017 року видно, що ОСОБА_1 звільнено з роботи 01.06.2017 р. за угодою сторін, п.1ст.36 КЗпП України.

Згідно розпорядження Сєвєродонецького міського голови ОСОБА_3 від 24.05.2017 року № 279 ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради зі змінами в частині виплати грошової компенсації.

Як вбачається з договору купівлі-продажу транспортного засобу від 23.03.2017 року № 4442/2017/383361, складеного між продавцем ОСОБА_4 та покупцем ОСОБА_1, останнім придбано транспортний засіб марки HYUNDAI SANTA FE, державний номер НОМЕР_2, за ціною 439 415 грн.

Згідно відомостей вказаних у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, у передбачений десятиденний строк після придбання 23.03.2017 року транспортного засобу на суму 439 415 грн., розмір якого перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 будучи начальником відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», письмово не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

Але, повідомлення про суттєві зміни ОСОБА_1 у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подане 09.10.2017 о 18:52.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважена вирішувати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Виходячи з вищевикладеного, матеріалів справи, врахувавши пом'якшуючі вину ОСОБА_1 обставин, а саме, що останній вчинив правопорушення вперше, а також те, що вчиненим правопорушенням шкода не була спричинена, суд вважає можливим застосувати до нього вимоги ст. 22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 22, 23, 26, 33-35, ч. 2 ст. 172-6, 278, 280-287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Постанову може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області, шляхом подачі апеляційної скарги до Сєвєродонецького міського суду протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя І. Г. Макаренко