13.10.2017
копія
Справа № 401/1482/17
Провадження № 2-а/401/126/17
13 жовтня 2017 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Волошиної Н.Л., за участю секретаря Фадєєвої О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Світловодську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області про визнання незаконним та скасування рішення, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Комунальне підприємство «Житлосервіс 2012», -
07 червня 2017 року до суду звернулась ОСОБА_1 з вищезазначеним позовом та просить ухвалити рішення, яким визнати протиправним, незаконним та скасувати рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області № 1242 від 30 грудня 2016 року «Про тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою : АДРЕСА_1.».
Вимоги позову обґрунтовані наступним.
Позивач є мешканцем будинку АДРЕСА_1. 15 грудня 2016 року в газеті «Світловодськ вечірній» було надруковано інформацію про намір встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій що надаються КП «Житлосервіс 2012», в тому числі для будинку № АДРЕСА_1 зазначено запланований тариф 3, 547 грн. за 1 кв.м (з урахуванням єдиного податку). На звернення мешканців будинку з приводу надання детального визначення складових тарифу КП «Житлосервіс 2012» 29 грудня 2016 року надав інформацію про те , що тариф по цьому будинку розрахований 2, 6061 грн. за 1 кв. м ( з урахуванням єдиного податку) та підтвердив це відповідним економічним обґрунтуванням. Однак, 12 січня 2017 року в газеті «Світловодськ вечірній» було надруковано, що виконавчий комітет Світловодської міської ради рішенням № 1242 від 30 грудня 2016 року затвердив тариф у розмірі 3, 547 грн. Позивач вважає, що при прийнятті оскаржуваного рішення не було дотримано вимог Порядкудоведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 липня 2012 року №390 в частині надання споживачам повної, змістовної та достовірної інформації про зміну тарифу. Вважає затверджені тарифи економічно необґрунтованими, так як вони повністю суперечать економічним розрахункам, представленим КП «Житлосервіс 2012» мешканцям будинку. Крім того, рішення не погоджувалося з територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, на що позивач також вказує як на підставу для його скасування. (а.с. 1-6, 66-67)
В ході судового розгляду справи представник позивача заявлені у позові вимоги підтримав та звернув увагу суду на те, що виконком не забезпечив дотримання визначеної законодавством процедури щодо доведення суб'єктом господарювання до відома споживачів відповідної інформації про перелік послуг, структуру тарифу з обґрунтуванням необхідності його зміни, чим позбавив мешканців будинку можливості висловити свою позицію з цього приводу. Зазначає, що у оспорюваному рішенні від 30 грудня 2016 року вказано про введення в дію тарифу з 01 січня 2017 року, що є грубим порушенням п. 5 ст. 31 Закону України «Про житлово - комунальні послуги», який передбачає необхідність повідомлення споживачів про зміну тарифів не менш ніж за 15 днів до введення їх у дію. Вказує на недотримання відповідачем норм Закону України "Про доступ до публічної інформації". (а.с. 34-36, 109-112)
Представник відповідача виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області Чаричанський Я.В. позовні вимоги не визнав та, обґрунтовуючи свої заперечення, повідомив суду, що 15 грудня 2016 року у газеті «Світловодськ вечірній» № 50(2416) Комунальним підприємством «Житлосервіс 2012» було опубліковано інформацію про намір здійснити зміну тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, з зазначенням періоду, в який споживачі можуть звернутися з пропозиціями та зауваженнями з цього приводу, а саме протягом 14 днів з моменту публікації, тобто до 29 грудня 2016 року. 29 грудня 2016 року на адресу КП «Житлосервіс 2012» надійшло звернення від мешканців будинку АДРЕСА_1 Кіровоградської області з пропозиціями та зауваженнями стосовно наміру змінити ( встановити) тариф на послуги за даною адресою, на яке в цей же день підприємство направило свою відповідь з повідомленням про відхилення зауважень споживачів. 30 грудня 2016 року виконавчий комітет Світловодської міської ради Кіровоградської області прийняв рішення № 1242, яким затвердив запропонований господарюючим суб'єктом тариф. 12 січня 2017 року інформація про встановлені тарифи була опублікована у газеті «Світловодськ вечірній» № 2 ( 2420), а в дію тарифи були введені з 01 лютого 2017 року. Вважає, що виконавчий комітет діяв в межах своїх повноважень, з дотриманням положень законодавства та жодним чином не порушив прав та інтересів позивача. (а.с. 99-100)
Представник третьої особи Комунального підприємства «Житлосервіс 2012» Новак Ю.П. вважає позов безпідставним та просить відмовити у його задоволенні, про що подав письмові заперечення ( а.с. 81-83)
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши в повному обсязі всі представлені суду письмові докази, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1, зважаючи на такі встановлені обставини та відповідні їм правовідносини.
30 грудня 2016 року виконавчий комітет Світловодської міської ради Кіровоградської області ухвалив рішення № 1242 «Про тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою : АДРЕСА_1.», яким вирішив :
«1. Встановити тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою : АДРЕСА_1, залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно - технічного стану будинку та прибудинкової території для квартиронаймачів комунальних квартир, власників приватизованих та викуплених квартир, а також їх мешканців згідно з переліком послуг ( додаток № 1).
2. Тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресом: АДРЕСА_1 оприлюднити у черговому номерів газети «Світловодськ вечірній» та ввести в дію з 01.01.2017 р.
3. Рішення виконавчого комітету Світловодської міської ради «31» липня 2013 року № 577 втрачає чинність з моменту введення у дію нового тарифу.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів з питань, житлово - комунального господарства, архітектури та будівництва Нестеренко А.А.».
Додатком № 1 до вказаного рішення є Розрахунок собівартості 1 кв. м загальної площі по АДРЕСА_1, згідно якого розрахунковий тариф з податком складає 3,547. (а.с. 16)
12 січня 2017 року у газеті «Світловодськ вечірній» № 2 (2420) було опубліковано зведену таблицю з зазначенням тарифів на послуги з утримання будинків , споруд та прибудинкових територій, які надаються КП «Житлосервіс 2012» , під порядковим № 70 у якій наведено наступну інформацію: « адреса будинку : АДРЕСА_1; № рішення : 1242; дата рішення: 30.12.2016; загальний розмір тарифу ( з податком) , грн../кв.м: 3, 547».(а.с. 93-94)
23 січня 2017 року виконавчий комітет Світловодської міської ради Кіровоградської області ухвалив рішення № 12 «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету Світловодської міської ради №№ 1132-1160, 1162, 1164, 1166-1168, 1170, 1172, 1197-1208, 1221-1279, 1281-1314, 1334 від 30.12.2016», яким вирішив:
« 1. Внести зміни до рішень виконавчого комітету Світловодської міської ради №№ 1132-1160, 1162, 1164, 1166-1168, 1170, 1172, 1197-1208, 1221-1279, 1281-1314, 1334 від 30.12.2016р, а саме:
-доповнити пункт 1, виклавши його в такій редакції «Встановити КП «Житлосервіс 2012 «тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території … ( далі за текстом)»
-пункт 2 викласти в редакції «Це рішення набуває чинності через 15 днів з дня повідомлення КП «Житлосервіс 2012» споживачів вказаних послуг про зміни тарифу згідно п. 1 цього рішення.
-доповнити пунктом 3.
КП «Житлосервіс 2012» проводити перерахунки розміру плати за послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території у разі ненадання або надання їх не в повному обсязі згідно з вимогами діючого законодавства.
-доповнити пунктом 4:
КП «Житлосервіс 2012» запровадити облік доходів та витрат, кількісних і якісних показників надання послуг щодо кожного будинку та кожної складової тарифу окремо»
-відповідно пункти 3 та 4 рішень №№ 1132-1160, 1162, 1164, 1166-1168, 1170, 1172, 1197-1208, 1221-1279, 1281-1314, 1334 від 30.12.2016р. вважати пунктами 5 та 6.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника місткого голови з питань діяльності виконавчих органів з питань житлово - комунального господарства, архітектури та будівництва.» (а.с. 80)
Рішення № 12 від 23 січня 2017 року позивачем не оскаржується.
Прийняттю цих рішень передувала публікація 15 грудня 2016 року у газеті «Світловодськ вечірній» Інформації про намір здійснити зміну( встановлення) тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, у якій КП «Житлосервіс 2012» повідомило, що потреба зміни тарифів викликана підвищенням вартості енергоносіїв та збільшенням розміру мінімальної заробітної плати та зауважило, що розрахунок нових тарифів підприємство здійснило з використанням мінімальної заробітної плати на рівні 1450 грн. 00 коп. Також на шпальті надруковано зведену таблицю діючих та нових тарифів по кожному з будинків, що обслуговуються підприємством, в тому числі по будинку АДРЕСА_1 , діючий тариф у якому складав 1, 4 грн., а новий - 3, 547 грн. Крім того повідомлено, що підприємством приймаються зауваження та пропозиції протягом 14 днів з дня опублікування оголошення, а з більш повною інформацією про зміну тарифу можна ознайомитися за адресою місцезнаходження КП «Житлосервіс 2012». (а.с. 7-8)
29 грудня 2016 року мешканці будинку № АДРЕСА_1, в тому числі позивач, подали письмове звернення керівникові КП «Житлосервіс 2012» з проханням надати роз'яснення причин, через які запропонований новий тариф по їх будинку , а саме 3, 547 грн. за 1 кв. м, є більшим приблизно на 1 грн. ніж у сусідніх аналогічних будинках. (а.с. 9-10)
В цей же день підприємством було направлено відповідь на це звернення, у якому зауваження споживачів відхилені та надано копію розрахунку тарифу на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території по вул.. Гагаріна , 9 з усіма його складовими. Згідно цього розрахунку тариф на 1 кв. м загальної площі по АДРЕСА_1 обраховано у розмірі 2, 482 грн. без податку та відповідно 2, 606 грн. з урахуванням єдиного податку. (а.с. 11, 12-14)
Вирішуючи спір суд керується наступним.
Ст. 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п.п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Згідно п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються, зокрема, на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).
Статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначений порядок формування та затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.
Частиною 2 ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подають їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Порядок формування тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг, які затверджують органи місцевого самоврядування, визначає Кабінет Міністрів України.
Згідно ч.3 ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» органи місцевого самоврядування затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 липня 2012 року №390 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2012 року за № 1380/21692) затверджено Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», який визначає механізм доведення суб'єктами господарювання, що виробляють або надають житлово-комунальні послуги, до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та врахування відповідної позиції територіальних громад при встановленні уповноваженими органами тарифів на житлово-комунальні послуги.
Відповідно до п.2.1 Порядку №390 суб'єкти господарювання здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
Як встановлено п.2.2 Порядку №390, протягом п'яти робочих днів з дня подання відповідних розрахунків до органу місцевого самоврядування суб'єкти господарювання інформують споживачів про намір здійснити зміну тарифів за визначеними цим Порядком способами.
Згідно п.2.4 Порядку №390 суб'єктами господарювання, що надають послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, до відома споживачів доводиться така інформація:
- загальний розмір тарифу (з податком на додану вартість) для кожного конкретного будинку;
- перелік послуг, що входять до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаватимуться в кожному конкретному будинку, та їх вартість;
- періодичність та строки надання послуг;
- обґрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планового економічно обґрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу, визначення відсотка зростання основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, матеріалів), визначення відсотка підвищення тарифу тощо);
- інша додаткова інформація, визначена суб'єктом господарювання та/або органом місцевого самоврядування.
Зазначена інформація доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті суб'єкта господарювання (за наявності) та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під'їздах будинків та біля них.
Суб'єкт господарювання додатково може також доводити до відома споживачів інформацію за допомогою радіо, телебачення та способу, визначеного статутом територіальної громади.
В п.2.6 Порядку №390 зазначено, що способи доведення до відома споживачів інформації не обмежуються тими, що передбачені цим Порядком. Інформація повинна бути повною, змістовною та достовірною (п.2.7 Порядку №390).
Як передбачено п.п.2.8, 2.9 Порядку №390, у процесі доведення до відома споживачів інформації усі зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань підлягають реєстрації та обов'язковому розгляду суб'єктом господарювання. Зауваження і пропозиції, які отримані органом місцевого самоврядування, надсилаються для розгляду суб'єкту господарювання. За результатами такого розгляду суб'єкт господарювання приймає рішення про їх урахування чи відхилення. Суб'єкт господарювання в установленому законодавством порядку повідомляє споживача, який надав свої пропозиції та зауваження, про їх урахування або відхилення. При цьому у разі відхилення пропозицій і зауважень суб'єктом господарювання надаються споживачеві обґрунтовані пояснення.
У разі врахування зауважень і пропозицій суб'єкт господарювання здійснює перерахунок тарифу та передає його органу місцевого самоврядування листом з висловленою позицією та відповідними обґрунтуваннями (п.2.10 Порядку №390).
Згідно п.2.11 Порядку №390 у разі відсутності пропозицій та зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань або вмотивованого їх відхилення, суб'єкт господарювання письмово сповіщає про це орган місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п.2.12, 2.13 Порядку №390 строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється суб'єктом господарювання, але він не може бути меншим за 14 календарних днів та більшим ніж 20 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на житлово-комунальні послуги. Суб'єктом господарювання під час доведення до відома споживачів інформації обов'язково зазначається строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, а також повідомляється адреса, на яку необхідно їх надсилати.
Як встановлено п.2.14 Порядку №390, контроль за дотримання суб'єктами господарювання порядку доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад здійснюється органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п.10 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.
Згідно п.2.15 Порядку №390 процедура доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад вважається такою, що відбулася, незалежно від надходження до суб'єкта господарювання/органу місцевого самоврядування протягом встановленого строку зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.
Спори щодо доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад вирішується відповідно до чинного законодавства (п.2.16 Порядку №390).
В судовому засіданні встановлено, що вищезазначений Порядок, а саме п. 2.7, не було дотримано при доведені до споживачів , зокрема мешканців будинку АДРЕСА_1, інформації про зміну цін/ тарифів в частині її достовірності.
Так, опублікована 15 грудня 2016 року інформація про зміну тарифу у газеті «Світловодськ вечірній» містила у собі дані про те, що новий тариф на послуги з утримання будинку АДРЕСА_1 та його прибудинкової території становитиме 3, 547 грн. за 1 кв. м. з урахування єдиного податку.
Натомість «Розрахунок витрат на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на 1 кв.м загальної площі Гагаріна 9», що був представлений позивачеві та іншим споживачам на їх вимогу, містив детальні дані про складові тарифу та його обрахунок, згідно яких розмір тарифу без урахування податку визначено у сумі 2, 282 грн.
Даний Розрахунок, у якому тариф визначено у сумі 2, 282 грн. представники відповідача та третьої особи називають помилковим, відповідно наведені у ньому дані є недостовірними.
Однак, отримавши від господарюючого суб'єкта недостовірну інформацію про розрахунок витрат та розмір тарифу, який був значно нижчий порівняно з доведеним до відома споживачів раніше, позивач та інші споживачі були позбавлені можливості висловити свою обґрунтовану позицію про свою незгоду з реальними розмірами тарифу на житлово - комунальні послуги при його встановленні уповноваженими органами .
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідачем не було виконано вимоги ч. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка наголошує на тому, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
П. 2 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Ч. 2 наведеної статті визначено, що інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Однак оприлюднення в порядку ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області № 1242 від 30 грудня 2016 року «Про тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою : АДРЕСА_1.» не відбулося, публікація 12 січня 2017 року у газеті «Світловодськ вечірній» зведеної таблиці про змінені тарифи не можна визнати офіційним оприлюдненням нормативно - правового акту.
З огляду на вищевикладене , зважаючи на встановлений факт порушення передбаченої Порядком процедури доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності, недотримання вимог щодо оприлюднення оскаржуваного рішення органу місцевого самоврядування, суд приходить до висновку про його незаконність з вищевикладених судом підстав.
При цьому суд не погоджується з доводами позивача про незаконність оскаржуваного рішення через недотримання відповідачем вимог Законну України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» , так як за приписами абзацу 12 ч. 2 ст. 3 цього Закону , його дія не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов'язаної з прийняттям актів, якими встановлюються ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, а частиною 1 ст. 2 цього Закону унормовано, що законодавство України про державну регуляторну політику складається із цього Закону, а також законів України та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері державної регуляторної політики.
Так само безпідставним є послання позивача на незаконність рішення відповідача через непогодження його проекту з територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, так як послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій не відносяться до таких, що надаються виконавцями/виробниками, які є суб'єктами природних монополій і в силу дії ст. 31 Закону України «Про житлово - комунальні послуги» формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства забезпечується шляхом затвердження центральним органом виконавчої влади порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад.
З підстав положень ст.. 94 КАС України понесені позивачем судові витрати підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
Керуючись ст.ст. 17, 71, 72, 89, 90, 94, 98, 158-163, 171 КАС України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області № 1242 від 30 грудня 2016 року «Про тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою : АДРЕСА_1.»
Стягнути з Виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області на користь ОСОБА_1 640 грн. 00 коп. на відшкодування судових витрат, понесених на оплату судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Н.Л. Волошина